Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Właśnie kończymy stan surowy otwarty, są zaiinstalowane okna połaciowe, instalacja kanalizacyjna. Plan na jesień to zakrycie okien na parterze folią rozpięrą na ramach wykonanie instalacji elektrycznej. Jak zabezpieczyć to co zrobione i będzie zrobione przed kradzieżą, dewastacją? Alarm? Monitoring? Jeśli macie jakieś doświadczenie- podpowiedzcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Z wielką uwagą czytam Wasze uwagi i wymianę doświadczeń. Obecnie staram się uzyskać pozwolenie na budowę (zakupiony projekt przekazany architektowi do adaptacji). Z uwagi, iż budowa będzie w okolicach Izabelina - bardzo proszę o wszelkie namiary na okoliczne (i nie tylko) składy budowlane oraz kontakty do wykonawców (koparkowych, muraży, hydraulików również do CO,gazowników, studniarzy itd). Chcielibyśmy ruszyć z budową na wiosnę 2008r. - ale znając (czytając na forum) jakie są terminy - chcemy wcześniej się poumawiać, zamówić towar itd.

 

pozdrawiam wszystkich budujących !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA Ładnie to wygląda!!! My budujemy się w Laskach, przy Brzozowej 59. Łatwo poznać po góóóóórach piachu - nasz majster chciał mieć "przestronne" wykopy ;) Ale to spec pierwszej wody, więc się nie czepiam. Plan maksimum jest taki, że będzie dach z pokryciem. Pogoda może popsuć nam szyki, a wtedy trzeba będzie zabezpieczyć to, co będzie i czekać na wiosnę. :-?

 

Witam

 

My tez będziemy budowac dom w Laskach na Akacjowej :), to jest równoległa do Brzozowej

 

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Muci i Karimar - ale Wam dobrze.... juz tyle za wami,

a u nas jak zwykle jakies kwiatki,

aktualnie "robi sie" pietro, 5 XI zaczynaja klasc wiezbe - naareszcie!!!

no i niestety w tym roku zakonczymy na odeskowaniu i opapowaniu,

karpiowka na wiosne :(( - sa tego plusy, okna sie od razu powstawia w lukarny, latwiej bedzie z obrobkami

 

ale nowy temat sie pojawil - musimy robic drenarz opaskowy - podrzuccie jakis namiar dobry na jakiegos magika od tych spraw

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karimar.

wszystkie pompy sie otwieraja pod kontem okolo 70 stopni. Przymnajmnej te ktory byli u mnie na budowie. To 6-7 m ot linii. to mogl bez problemu otworzyc.

No i właśnie rozmawiałem dziś z innym "pompiarzem", który ma nieco mniejszą pompę i stwierdził, że nie będzie problemu z zalewaniem stropu. Wot, mołodiec!

 

Podziwiam decyzji budowac dom na te 16.5m ot linii wysokiego napiecia i zapalu do pracy, tyle ilosci betonu recznie rozprowadzic...

Eee, bez przesady... Jak się dostaje działkę od Ukochanej Babci, to nie ma zbyt wielkiego wyboru. Buduje się i już. A jeśli chodzi o względy zdrowotne, to po pomiarach Instytutu Energetyki wszelkie troski poszły w kąt - do wartości granicznych pól elektro-magnetycznych jest daaleeeeko.

Co do rozprowadzania betonu - po pierwsze: było tego ledwie 10m3 ;) , a po drugie: "budowałem" swój dom! Satysfakcja dużo większa niż pęcherze na dłoniach! :D

 

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
Wzajemnie!!! :D Budujecie za ulicą Wieczorka (patrząc od Zakładu)? Dawno tam nie chodziłem i nie wiem co się w najbliższej okolicy dzieje. ;)

 

Muci i Karimar - ale Wam dobrze.... juz tyle za wami

Tyle za nami??? U Ciebie "robi się" piętro, a nasza "hacjenda" jeszcze nie wyjrzała z ziemi! :) Niemal wszystko jeszcze przed nami.

 

PS. A dzisiaj była chryja, bo Majster wczoraj dołożył do zaplanowanego na dziś transportu dwie palety, wskutek czego dostawca musiał w ostatniej chwili zmieniać samochód na większy. No i się nie udało. Pogoda ładna, Majster wściekły, bo mu się materiał skończył, transport będzie dopiero jutro rano. Eeech! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret, Klemeni,

Ma dobre wiesci: dzis zaklad energetyczny, zaczal nam zakladac prad!! Widzialam piekny slup..;-)) i ot mojego slupa oswietleniowego, juz wisial piekny kabel.

 

 

slup i kable widzieleismy rano i klika dzwigow + kilka ekip- Szkolna od Kurowskiego byla ciut zablokowana. Wieczorem podjedziemy i zobaczymy o co chodzi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, Thomasso,

 

Dzięki za info:) Bardzo się cieszę. Byłam wczoraj na działce ale nic jeszcze nie zauważyłam. Rozumiem, ze to dzis rano ZEWT przystąpił do dzieła.

 

Tak jak pisałam kiedyś u nas w umowie termin przyłacza jest wyznczony na koniec bieżącego miesiąca. Robert zadzwonił jakiś czas temu do ZEWT i dowiedział się, że prad będzie na wiosnę. Więc wysmarowaliśmy pismo do ZEWT w sprawie ewentualnego niedotrzymania umowy z ich strony. Czyzby te działania miały coś z tym wspólnego? Ale dość gdybania, czekamy na podłączenie! :)

 

U nas teraz ekipa kładzie tynki. Dobrze, że chwilowo przymrozków nie ma. Nie wiem, co się nad uda jeszcze zdziałać przed zimą - zależy nie tylko od pogody...

 

A jakie macie jeszcze plany na jesień?

 

Jeśli jesteście zadowoleni z ekipy od ocieplenia dachu i g-k to prosze o namiary na priv.

 

Pozdrawiam,

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
Wzajemnie!!! :D Budujecie za ulicą Wieczorka (patrząc od Zakładu)? Dawno tam nie chodziłem i nie wiem co się w najbliższej okolicy dzieje. ;)

 

Jeszcze niestety nie budujemy :(. Mamy problem z wyborem projektu, technologi...ech Wciąż nie możemy się zdecydować.

A działkę mamy bliżej zakładu, między ulicą Partyzantów a Cichą. Niedawno Położyli tam coś co niby ma być asfaltem.

 

Jednak w Laskach jesteśmy prawie co tydzień, bo obok dom ma babcia. A chałupek naokoło się buduje że ho ho :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret, Klemeni,

Ma dobre wiesci: dzis zaklad energetyczny, zaczal nam zakladac prad!! Widzialam piekny slup..;-)) i ot mojego slupa oswietleniowego, juz wisial piekny kabel.

 

 

slup i kable widzieleismy rano i klika dzwigow + kilka ekip- Szkolna od Kurowskiego byla ciut zablokowana. Wieczorem podjedziemy i zobaczymy o co chodzi:-)

 

Bosko!!!

Oj, dawno nie bylam na budowie, ale podobno juz skonczyli pietro. Jutro jade na odbior.

Papiery gazowe juz z powrotem w Ożarowie i najdalej za miesiac można kopać przyłącze. Bedzie czym grzac w zimie. Balam sie, ze bede musiala kupic koze lub o zgrozo ogrzewac pradem.

 

Margaret,

rozliczalam sie dzis z p. od gazu - wzial 1200 zl za dokumentacje i projekt. Zostaje jeszcze 3.500 za rure od plotu do kotlowni, papierki i odbiory. Oczywiscie to tez robi on.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

Moze to wasze pisemko zadzialalo. Bardzo sie trzesie jesli sie uda zrobyc te skrzynki el. w ogrodzenie. Bedzie juz czysta sprawa i mozna sobie cos planowac dalej.

U nas skonczone wylewki. Teraz maja schnac i czekamy na bramy garazowe i okna. Musimy zgrac to w jeden dzien. Zobacymy jak to wyjdzie. Naszego pana od k-g mozemy polecyc, ale u nas bedzie mial robote na jescze min 2 miesiaca. Duzo tego jest. My tez mamy zamiar grzac zima, jak Klemeni, ale nie chce mi sie wierzyc ze sie uda z gazem. Czekamy juz 3 tyg. na Ozarow..Instalacja w srodku zrobiona.Moze sie uda do srodku listopada skonczyc cala papierkologja. Ale nasz hydraulik powiedzial, (nie wiem ze jest prawda) ze gazownia nie podlaczy gaz w zimie, s powodow bezpiczestwa. A ze by postawic piec, muse zrobic podloge w kotlowni, a to tez muse czekac miesiac ze by wyschly wylewki i odnalesc glazurnika...:-(( A ze by glazurnik mogl dzilac muse mu zapewnic dodatnia temperatura, nie tylko w dzien.Bledne kolo..;-(( Tak ze chyba bez koza sie nie odbedzie. Ale dalej mam nadzeje ze sie uda przeprowadzic na koniec 06.2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś dawno nie pisałam... Ale mimo to od razu na wstępie się chwalę:

 

JUTRO ZACZYNAMY MUROWAĆ!!! :lol: :lol: :lol:

 

Przeprowadziliśmy dziś ekipę o od jutra rana jedziemy!!! Wprawdzie pewnie tylko z pół dnia, bo pojadą potem do domu, ale szkoda marnować teraz dobrą pogodę. Poza tym w przyszłym tygodniu jest 1 listopada i na piątek i sobotę nie wrócą.

 

Klememi, no te ścianki u Was podziwiam, podziwiam... A kiedy drugi strop?

Muci, mam nadzieję, że do czerwca się wprowadzicie, bo to moim marzeniem jest wprowadzić się w wakacje, więc tym bardziej Wy spróbujcie się wyrobić, OK? :lol: Ech, jak bym już chciała mieć na takim etapie dom, jak Wy...

Figga, Koniczynka, nie mam żadnego pomysłu oprócz tego, że często będę odwiedzać budowę :lol: A z tymi połaciowymi to nie przesada? No i co jeszcze można ukraść z domu w stanie surowym??? Chyba jestem naiwna :lol:

Agatja, gratuluję, jesteście "o piętro" przed nami :lol: Gdzie zamawialiście więźbę? Długo się czeka? Czy to prawda, że skład w Izabelinie ma dobre drewno?

Grupie ze Szkolnej gratuluję postępów z Elektrownią :D No i trzymam kciuki za ten gaz...

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

Ania teraz wam pojdzie szybko. Moja ekipa w 4 dni!! wymurowała cały parter, ale za to strop robyli zamiast 1,caly 2 tyg. Za duzo podczaigow. W twojej Orchidei bedzie to samo.Trzymam kciuki za pogode.

Mamy spoznienie od mojego harmonogramu o 3 tyg. Ze by bylo lato, to bym sie nie martwila. Ale nadchodzi zima i przy minusowych temperatur, nic w srodku nie zrobis, a muse czekac na min 2 tyg, ze by mi wylewki wyschly troche, ze bym przysla brama garazowa i mogla wstawic okna. Z powodu zimna, musielismy zafoliowac okna.Jak pomysle tyle roboty moj maz w to wlorzyl, a za 3 tyg bedziemy musiali to wszystko zdejmowac Na dodate doba ma tylko 24h, a ja potrzebuje troche wecej czasu na te moje wizje i zaplanowanie ich realizacje...

Jedna rada, planuj juz swoje pokoje i lazienki. Tearz masz czas i chodz po sklepach, dokonaj wyboru. Potem juz nie bedzies miala tyle czasu. Ja zaluje ze to nie zrobylam w czerwcu lub w lipcu. Teraz nie mam za bardzo czasu a i musyme zdecydowac i wybrac tyle rzecy, zgrac wszystko w czasie...

Naj gorzej jest to, ze wszystko jest na zamowienie i sie czeka. Nawet glupi styropian sie spoznil, wylewki tez..;-((..Az sie boje, co bedzie z płytkami czy parketem. Moja znajoma zamiast 1 miesiac czekala az 3, bo sie pomylili i sprowadzili nie to co czeba. Poszukuje namiary na dobrego glazurnika, parketiarza, kominkarza.

Gdzie zamawialiście kute barierki do schodow?

Ale dalej mam nadzeja ze zamieszkamy w czerwcu. Najbardzo nie może sie doczekać malutka..na tego swojego pokoju i na bieganie po ogródka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się chwalę :lol:

http://img148.imageshack.us/img148/3010/murowanie1kj4.jpg

 

A to dumna inwestorka :lol:

http://img147.imageshack.us/img147/5380/murowanie3po1.jpg

 

No i widok od strony drogi:

http://img148.imageshack.us/img148/7519/murowanie2ye1.jpg

Muci, nawet dziś jak przejeżdżaliśmy to, Cię widziałam, niestety nie mieliśmy czasu na pogawędki :( Może następnym razem. Bo w zeszłą niedzielę, jak spacerowaliśmy na wybory i z powrotem, to Was jeszcze nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie chwale

Oj dawno, caly tydzin nie bylam na budowie - podobno juz stoja ściany pietra, jeszcze jeden maly stropik - booze juz 3 - i kladziemy wiezbe - wjezdza 5 listopada

 

Aniu bralam wiezbe http://www.impregnacja-drewna.pl/

widzialam juz drewno, super, nie bardzo dlugo sie czeka, bardzo mila obsluga, mozna sie dogadac w kazdej kwestji

 

Jak zwykle wyszly u nas nowe kwiatki - musimy robic drenarz pod zjazdem do garazu, pod wylewka, i na wiosne drenarz opaskowy caly=ego budynku, bo jednak jakies tam ryzyko wody w piwnicy istnieje

 

ma ktos namiar na takowa firme??????

 

karpiowe zostawiamy na wiosne, razem z oknami zrobimy, bedzie sprawniej, wykonczenia blacharskie na lukarnach,

w tym roku - do marca / kwietnia roboty zostana zakonczone stanem surowym otwartym

 

pozdrawiam

trzymajmy kciki za lagodna sucha zime :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...