Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

mam pytanko do osób które są już po tynkach. Ile kosztuje punkt elektryczny i hudrauliczny oraz metr tynku i wylewki? Jesteśmy na etapie stanu surowego, okna już zamówione i zastanawiamy sie czy damy coś jeszcze zrobić w tym roku.

z góry dziękuje

A.

 

Sa rozne szkoly- kazdy elktryk moze inaczej liczyc punkt ( gnoazdo, kontakt, TV itd). Umawiaj sie za calosc , na konkretna kwote.

To samo z hydraulika. A jak dojdzie podlogowka to co?

Co do tynkow-cem-wap..czy gipsowy? Reczany , czy maszynowy?

Wylewki -miksokret? Wylewki z wloknina czy bez

Jak widzisz musisz sie okreslic co do zakresu i rodzaju prac- potem znajdziesz koszty:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolna bedzie w tym tygodniu "okablowywana" pradem, wiec sie nie zdziwcie jak Pan Stanislaw do Was zadzwoni:-) .Podalem Wasze namiary i telefony.

Sie zaczelo:-) dziac

 

Do piatku powiny byc skrzynki w ogrodzeniach

 

A z kim mam uzgodnic gdzie ma byc skrzynka? I co mowia o tym przepisy? Jaka odleglosc np od skrzynki gazowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi, beda dzownic do Ciebie:-), nie zamontuja skrzynki bez uzgodnienia z Toba

 

znalazllem to:

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wygląda to tak:

 

§ 167. Gazomierzy nie można instalować:

1) w pomieszczeniach mieszkalnych, łazienkach lub innych, w których występuje zagrożenie korozyjne (wilgoć, opary związków chemicznych itp.),

2) we wspólnych wnękach z

ami elektrycznymi,

3) w odległości mniejszej w rzucie poziomym niż 1 m od palnika gazowego lub innego paleniska,

4) w odległości mniejszej niż 3 m od urządzenia gazowego, mierząc w rozwinięciu długości przewodu.

§ 168. 1. Gazomierze należy instalować w przedziale wysokości od 0,3 m do 1,8 m od poziomu podłogi do spodu gazomierza lub co najmniej 0,5 m od poziomu terenu.

2. Gazomierze do pomiaru przepływu gazu o gęstości mniejszej od gęstości powietrza powinny być umieszczone powyżej licznika elektrycznego i innych urządzeń mogących iskrzyć, a do gazu o gęstości większej od gęstości powietrza - o co najmniej 0,3 m poniżej licznika i takich urządzeń.

3. Gazomierze instalowane bez szafek, na tym samym poziomie co liczniki elektryczne lub inne mogące iskrzyć urządzenia, powinny być od nich oddalone co najmniej o 1 m.

4. Dopuszcza się zmniejszenie odległości, o której jest mowa w ust. 3, jeżeli między tymi urządzeniami zostanie wykonana przegroda z materiału niepalnego o wysokości co najmniej 0,5 m powyżej i poniżej gazomierza oraz wysięgu większym o co najmniej 0,1 m od odległości lica gazomierza od ściany, na której jest zainstalowany. § 169. Rozwiązania techniczne połączeń gazomierzy i urządzeń gazowych z instalacją powinny umożliwiać ich odłączenie bez konieczności demontażu części instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Skrzynka elektryczna będzie między naszymi działkami - tak jest w warunkach przyłacza, i taką praktykę potwierdził tez elektryk, który nam robił instalację. Pewnie zrobią jedną skrzynke dla obu naszych posesji - tak jest taniej.

 

Thomasso,

Z tego co napisałeś wnioskuję, że można umieścić skrzynkę gazową nad elektryczną. Zdaje się, że widziałam gdzies takie rozwiązania, ze obie skrzynki sa obok siebie, choć pewna nie jestem...

Zastanawiałam się, dlaczego macie zamontowana skrzynkę gazowa w takim miejscu - uzgadnialiście to z gazownia czy Wam narzucili?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,

tam gdzie jest teraz skrzynka biegnie stary gazociag, wkopany juz w dzialce i jest dla nas naj-tanej. Naj-krotka droga od kotlowni do gazu. Tam bedzie miala smietnik(juz mam zgoda sasiada i tak mam w planach zagospodarowania dzialki), Tak ze nie bedzie problemu z jej schowanie ja w ogrodzenie. Skrzynka elektryczna bedzie po drugej stronei, przy el .slupie. Tak zarzycil sobie zaklad ergetyczny. Tez nie bedzie problemu, jak jest w linii ogrodzenia obmurowac ja klinkerem. Tak ze zkrzynki u nas beda po dwuch rogach dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Skrzynka elektryczna będzie między naszymi działkami - tak jest w warunkach przyłacza, i taką praktykę potwierdził tez elektryk, który nam robił instalację. Pewnie zrobią jedną skrzynke dla obu naszych posesji - tak jest taniej.

 

 

To szkoda, bo skrzynke gazowa bede miec po drugiej stronie. Wolalabym miec te skrzynki obok siebie, w koncu to zadna ozdoba ogrodzenia. Plot ma byc z desek a takie powycinane nie beda wygladac najlepiej.

 

Czy ktos ma nr tel do elektryka ktory ustawia skrzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, Klememi, Thomasso,

 

Kilka dni temu pisałam, że wysłaliśmy list do ZEWT w sprawie opóźnienia w przyłaczaniu nas do pradu. Dziś dostaliśmy odpowiedź, w której bardzo grzecznie wytłumaczono nam, o co chodzi.

Muci, wspominałaś już, że jest problem z jednym słupem. No więc ZEWT zamierzał podłaczyć nas do słupa, który stoi na pasie prywatnym przeznaczonym do poszerzenia Szkolnej (róg ul.Krótkiej, działka 222/20 - możecie sobie sprawdzić, bo pewnie macie uaktualnione mapy). Własciciel działki 222/20 chciał sporo kasy i ZEWT się nie zgodziło i zmieniło plany - będą nas przyłaczac z linii od Kurowskiego. Z tego powodu są więc opóźnienia. ZEWT twierdzi, że problem rozwiąże ale nie jest w stanie podac aktualnie konkretnej daty.

Cóż, pozostaje nam mieć nadzieję, na rychłe załatwienie sprawy...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

my o tym wszystko wiemy. Mieliśmy z tym goscie (wlaszcieciel dzilki na rogu Krotkej) do czynienia. Zarzycil sobie po 5 000!! od kazdego wlasciciela dzialek. Dla tego zmienialismy nasze warunki przylacza. Ztoczylismynei nie zly boj ze zakladem elektrycznym o tej zmianie. Strata mnowstwo nerw i czasu..ale jakos sie udalo. Prad budowlany jest...i budowa idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret

Nie, misle ze jak sa wstawiony juz zkrzynecki, prad tez bedzie nie dlugo. Bo wykonawcowi ZET zaplaca po skonczonej robocie i odbior. Po co facetowi ma inwestowac w kabel, slupy, 6!! zkrzyneceki i ma czekac dlugo na pieniedzy.

Bylam dzisja zobaczyc te zkrzynecki.. akurat nie moj kolor..;-(( bialo-szare. Zastanawiam sie ze mozna jej przemalowac na ciemny braz lub zamienic jeszcze? Mogli nas zapytac o kolorystyce, tak jak zrobyl pan od gazu. Tam jest 2 kolorow do wyboru: bez i braz. Misle ze to samo jest i ze zkrzynkami na prad. Ta biala do niczego mi nie pasuje!! u nas w planach bedzie ogrodzenie kute.. no zobaczymy, co mozna s tego jescze zrobyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkrzynki sa jedna obok druga,tak razem: szyrokie na 1mr wisokie na 1.5-1.7m. Nasze(nasa+Huberta) stoja w linii ogrodzenia pomiedzy nami!. Twoja tez stoi razem s tej od Emilki. Teraz sie zastanawiam ze s Hubertem by bylo dobrze robyc podobne ogrodzenia, inacej to bedzie wygladalo dziwnie. Polecam spacer na dzialce. Sama zobczys jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, a pewnie, pomaluj sobie skrzynkę :lol: Bramy kute też mi się strasznie podobają, ale są najdroższe. Na XV poprzecznej jest jedna ładna brama i w Wiktorowie na Leśnej sołtys sobie odwalił taką bramę, że normalnie powala na kolana. Byłam w szoku!Chyba mnie nie stać :cry:

Margaret, Muci, Klememi, fajnie Wam z tym prądem, to coraz bliżej domku.

Muci, my na 100% bierzemy Jotula, bo podobno dobrze współpracuje z Legalettem - tym naszym fundamentem. Byliśmy już w firemce przed Zaborowem, robili tam nawet komuś z Legalettem. Ma nam facet zrobić wycenę. Ale my nie robimy wentylacji mechanicznej ani rekuperatora, więc moja wycena chyba nic Ci nie powie... U nas będzie tylko rozprowadzenie do pokoi na piętrze (grawitacyjnie) i do gabinetu. Myślę, że wystarczy. Na Waszym etapie budowy domu już chyba moglibyście mieć kominek i go sobie "przepalać" :lol: Ale fajnie :lol:

Karlaa, witaj. A gdzie się będziesz budować?

Agatja, jak to dwa poziomy? Chyba jeden?

Maje, co z Tobą? W Twoim domu ścianki kolankowe już takie wysokie, a Ty właściwie od fundamentów się nie odzywasz :(

 

Jutro rano mam nadzieję, że zdążę wpaść na działkę i wreszcie w sensownym dziennym świetle zrobię zdjęcia. Wtedy może coś Wam zamieszczę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

My dzisja wybieralismy wkld kominkowy.

Do spotkaniem s panem(dytrybutor na 1) producentow kominekow), mialam 1-go faworita Dovre 2100CBC-z fabrycznym dytrubutorem powietrza. Mojego mezowi sie spodobal, kominek Bodart&Ganay..ale juz drozsy o te 2tys..Ale za ta sama cena jest Jotula.. i teraz mam rozmislac do poniedzialek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...