Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Klememi, no to mnie pocieszyłaś 8) Kłopot z tym dachem, że hoho. Bo dzwoniliśmy ostanio do kolejnych tynkarzy i oni już by w styczniu weszli, tyle że my mamy nie dość że nie gotowy dach, to jeszcze elektryka i hydraulika przed nami... Szkoda mi tych tynkarzy! Może poczekają? A Twoja elewacja z dnia na dzień "się wybiela" :lol: Już jest część z tyłu i część z przodu.

 

Nasza elewacja sie wybiela i szarzeje chwile pozniej - klej, siatka, klej i grunt. Na razie ocieplaja tylko 2 sciany, bo trzeba zrobic tarasy żwirowe i potem trudno by bylo odgarniac żwir i wszystkie wartswy pod spodem zeby ocieplic. Pzstale sciany beda schly, chociaz w taka pogode to slowo "schnac" chyba nie istnieje. Nasi panowie pospieszyli sie ostatnio i wylali nam schody wejsciowe. kierownik nie zdazyl im przekazac ze bedzie zmiana w projekcie i zamiast plytek ma byc kostka granitowa. Grubosci sie nam teraz nie zgadzaja i beda chlopaki kuć. Wspolczuje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[...] Na zewnac beda metalowe. Jescze nie zdecydowalam ze sstalowa blacha, ze aluminij.

Muci, a nie będzie po nich deszcz "bębnić"? :-?

 

U nas już zamknięte na zimę. Nie zdążyliśmy ze stropem, ale nasz Pan Majster stwierdził, że lepiej nie ryzykować skuwania wylewki. Drugi powód jest taki, że tym razem chcemy (musimy!) zrobić to z pompy, więc trzeba wyciąć jedną choinkę i zdjąć siatkę, żeby wpuścić pompę na działkę. Nie chcieliśmy tego robić na zimę, w końcu to okres rzadkich odwiedzin na działce i lepiej mieć kompletne ogrodzenie. ;-)

Póki co, strop jest w keramzytowych klockach (Teriva). Kupiony bezpośrednio u producenta razem z kominami - tak było taniej. W komplecie oczywiście kamionkowe rurki i ocieplenie, żeby kominy łatwo cug łapały. Nieco ponad strop już są wymurowane; reszta na wiosnę. Muszę przyznać, że te "komin-klocki" wyglądają bardzo solidnie! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karimar,

u mnie okap z dachu jest na 1m, szansa ze by dezd popadal bezposredniu na parapetow jest bardzo mala. W tej chwili w bloku mam metalowe.. a i ten dzwiek mi nie przezskadza. Jesli pogoda by dopisala w stycniu, ja bym sie pokusila o zalanie tropu. Szkoda ze by dezd sie lala na sciany parteru. Nie wiem z jakim materialu budujes, mokre sciany+mroz..nie jest dobre rozwiazanie. Zawsze potem na tropie, moez jakas folia polorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,

w sprawie Gorana, poczytaj Dzienik Zuzzy, lub motylowe budowanie.

Tez ich bralam pod uwage..ale jak troche pospieralam zrezygnowalismy. Na budowie jestes teraz co dziennie, rano i weicorem. mamy cziepelko w domu i s powodow technicnych, musimy go kontrolowac..;-)) Mozemy sie spokojnie spodkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy sie nad zalozenie filtra wody w domku. mamy woda z wodocziagu i mam pytanko do tych , ktory juz mieszkaja w Hornowku, Izabelina, Truskaw i maja wody z "mokrych Lak": moze ktos od was robil badanie wody z wodoczigu? Interesuje mie ze jest twarda i ze zawiara sporo zelazo, ze jest sens zalozenia filtra?

Gdzie zamawialiscie szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Ja nie będę zakładać filtra na wodę z wodociągu, zwłaszcza w Izabelinie. Najgorsze w wodzie są zanieczyszczenia organiczne, a do tego potrzebne są filtry z wymienialnym złożem. Tak naprawdę to powinno się oczyszczać wodę ze studni, zwłaszcza jeśli w pobliżu są nieszczelne szamba i gęsta zabudowa. Czasami (często) to woda z wiejskiej studni nie nadaje się do picia.

Niektóre firmy oferują demineralizację, która jest bez sensu w domku jednorodzinnym. Czasem sprzedawcy korzystają z nieświadomości klientów. W ogóle oczyszczanie wody to jest spory temat.

 

 

Muci, twarda woda to żaden problem. Węglany nie szkodzą zdrowiu. No chyba, że ktoś nadużywa w diecie szczawianów i ma skłonności do kamieni nerkowych;)) Na serio, to twarda woda jest problemem przy praniu. trochę więcej proszku trzeba sypać. A o żelazo muszę się dopytać znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów :wink:

 

Do nowo budujących :wink:

 

Sprzedam słup + skrzynki z zawartością. Słup i reszta kupione jako nowe półtora roku temu. Służyły do ciagnięcia prądu budowlanego.

Zielonki Parcele Gmona Stare Babice

 

Cena do uzgodnienia.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=296183465

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi ze Szkolnej.

 

Dzis dzwoniłam do pani Gutowskiej z Mokrych Łąk. Niestety dalej nie ma informacji w sprawie kanalizacji - tzn starostwo nadal nie wydało pozwolenia na budowe, ale gmina złozyła już wniosek o dofinansowanie inwestycji z Unii.

 

Muci, chyba w tej sytuacji tez się podłącze pod "akcję szambo";)

 

Muci, w środe jest w ZEWT komisja odbierajaca linie eneregtyczna na Szkolej. jak dobrze pójdzie niedługo będzie prąd:))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Budujących,

 

Czytam forum i z zazdrością obserwuję Wasze problemy: okna, wkłady kominkowe, dachówki... Marzę by być juz na tym etapie!

 

Tymczasem czeka mnie bój o pozwolenie na budowę - chcemy zacząć w lipcu, ale dopiero na początku lutego będziemy mieli gotowy projekt. Czy możecie podzielić się ze mną Waszymi sposobami na przyspieszenie wszelkich procedur i terminów. Gdzie najlepiej zacząć by sprawnie przejść przez wszystkie urzędy? Którzy urzędnicy mogą stać się "wąskim gardłem" i należy ich omijać?

 

Pomóżcie proszę :-)

 

Pozdrowienia,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Budujących,

 

Czytam forum i z zazdrością obserwuję Wasze problemy: okna, wkłady kominkowe, dachówki... Marzę by być juz na tym etapie!

 

Tymczasem czeka mnie bój o pozwolenie na budowę - chcemy zacząć w lipcu, ale dopiero na początku lutego będziemy mieli gotowy projekt. Czy możecie podzielić się ze mną Waszymi sposobami na przyspieszenie wszelkich procedur i terminów. Gdzie najlepiej zacząć by sprawnie przejść przez wszystkie urzędy? Którzy urzędnicy mogą stać się "wąskim gardłem" i należy ich omijać?

 

Pomóżcie proszę :-)

 

Pozdrowienia,

 

Ola

 

Najpierw wystepujesz o warunki do gazowni, ZEWT i Mokrych Łąk, robisz plan zagospodarowania działki (ja mialam z tym najwieksze problemy - roiło sie od błędów). Z planem zagosp idziesz do archeologow (o ile jestes na objetym terenie) i do gminy zeby uzgodnic zjazd i wylączyc spod produkcji rolnej. Mam nadzieje ze o niczym nie zapomnialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...