Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Czesc,

 

Poszukuje informacji na temat okien i rolet antywlamaniowych.

 

Jakie sa Wasze doswiadczenia? Na jakie rozwiazanie ostatecznie sie zdecydowaliscie? Czy w ogole jest sens inwestowac w takie rzeczy (pomijajac oczywiscie wymogi firm ubezpieczeniowych)?

 

Pozdrawiam,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ola,

nawet niektorzy producenci rolet mowia szczerze ze nie ma rolet antywlamaniowych. Zabezpieczenia ktore proponuja sa do ruszenia, tyle tylko ze wiekszym łomem :D Lepiej zwykle rolety + kontraktony na styku z parapetem lub czujniki sejsmiczne gdyby ktos probowal otworzyc rolete z boku.

 

Rolety jednak warto miec z wielu innych wzgledow, zwlaszcza ze sterowaniem radiowym i programatorem. Dodatkowym bajerem jest podlaczenie do stacji pogodowej, w momencie zerwania sie silnego wiatru lub gradu rolety same sie opuszczaja. To super zabezpieczenie zwlaszcza jesli planujesz okna drewniane. Mam teraz rolety i widze jakie okna maja sasiedzi po 7 latach a jakie my. Jest roznica. JEst to tez izolacja termiczna.

 

Jesli chodzi o okna polecam forum Muratora "Poszukuje dobrych okien".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

W najbliższym czasie chcemy zakupic zbiornik na szambo w Radomiu. Koszt transportu wynosi 4,5 zł/km. Gdyby ktos chcial dolaczyc do nas koszt jest proporcjonalnie dzielony. Ponizej znajduje sie orientacyjny cennik zbiorników.

 

12m3 400 x 240 x 150 h (wys.) 6.5 T 3 000,00 zł

10m3 350 x 230 x 150 h (wys.) 5.2 T 2 500,00 zł

8m3 350 x 230 x 125 h (wys.) 5.0 T 2 300,00 zł

6m3 250 x 200 x 150 h (wys.) 4.2 T 1 450,00 zł

5m3 250 x 200 x 125 h (wys.) 4.0 T 1 300,00 zł

4m3 250 x 200 x 100 h (wys.) 3.3 T 1 200,00 zł

3m3 200 x 200 x 100 h (wys.) 2.8 T 1 100,00 zł

 

http://www.szambo.go3.pl/

 

Nasz domek jest w okolicach Leszna.

Czekamy na kontakt.

[email protected]

 

ps. Jesli ktos ma zaplanowany zakup u innego producenta w Radomiu tez mozemy dolaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Nie wiem czy pierwszy lepszy elektryk podpisze Ci papiery. Taki elektryk wypełnia dokumenty, pisze oswiadczenie o prawidłowym montazu instalacji, przedstawia swoje uprawnienia, i przyjmuje komisje z ZEWT. To nie jest tylko podłączenie kabla zasilającego. To takze odbiór tej instalacji i komisyjny montaz licznika. Moim zdaniem powinien to zrobic ten elektryk, który montował Ci przeowdy. Podpisanie tych wszystkich dokumentów to jest jednak odpowiedzialność.

No chyba, ze interesuje Cie tylko fizyczne położenie kabla zasilającego.

 

Pozdr.

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja właśnie tutaj tak nieśmiało debiutuję a tutaj taka cisza

 

 

Mam nadzieję że wkrótce zostaniemy sąsiadami, jak wszystkie moje plany wypalą to rozpocznę budowę na Zielonej w Hornówku gdzieś tak przełom 2008/2009

 

Pozdrawiam.. i może ktoś się odezwie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

pytanie do wlascicieli dzialek lesnych:

- Co to jest "opis taksacyjny lasu miejsca wyłączenia"? I skąd sie bierze cos takiego?

 

Nie moge sie dodzwonic do Dyrekcji Lasów Państwowych, a chcialabym jak najszybciej zalatwic sprawe odlesienia naszej działki.

 

Dzieki i pozdrawiam,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam elektryka z odpowiednimi uprawnieniami ktory wypelni i podpisze papiery do ZEWT - podlaczenie do skrzynki w ogrodzeniu.

 

Mozecie sie podzielic namiarami?

 

Klememi,

 

Moze chcesz zebym dala Ci namiary na tego elektryka z Pruszkowa, o ktorym wspominalam w sobote? Nigdy z nim nie pracowalam wiec nie moge go polecac. No, ale jesli chodzi o papiery etc. to chyba powinien sie nadac.

 

Pozdrowienia,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 4room

 

Ja w zasadzie z sąsiedztwa - Lipków - ale to przecież rzut beretem. Zostałem porzucony przez niedoszłą ekipę, więc szukam na okres kwiecien - sierpien jakąś ok ekipe do samych fundamentów. Od września mam już ekipę na mury i więźbę.

 

Macie kogoś godnego polecenia???

 

KIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...