Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od dziś mamy już bramę garazową :lol:

W poniedziałek zaczyna ekipa od poddasza. Nasze wylewki maja już 4 tygodnie, sa juz na szczęście mocno podsuszone.

 

Jesli ktoś jest zainteresowany wełną mineralną to polecam forumowicza Olsena - ceny baaardzo dobre. ma w ofercie praktycznie wszystkich liczących się producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, Twoje alarmujące posty sprawiły, że biorę w tym tygodniu wolny dzień i jedziemy wybierać kafelki :lol: Parkiet chyba weźmiemy od naszych górali... Jeszcze zobaczę, ile u nas kosztuje... No i w wannach/ prysznicach też muszę zrobić szybko rozeznanie... Tynki robimy cementowo-wapienne, to chyba będą ręczne (ale nie jestem pewna :oops: )

Maka_p, dachówka to Creaton Kera-Pfane brązowa matowa angobowana. Czy kolor ze zdjęcia jest zbliżony to trudno powiedzieć, bo to zależy od monitora na jakim oglądasz... Generalnie jest to brąz, ale w miarę jasny. Długo szukaliśmy czegoś takiego. Jak masz ochotę to wpadaj, zobaczysz na żywo. A jeśli chodzi o szprosy, to ja ich nie lubię, więc wywaliłam je z projektu :lol: :lol: :lol:

Margaret, no to Was gonimy. W prawdzie z bramą garażową trochę przespaliśmy, bo dopiero zamawiamy, ale wełna na poddaszu już się układa od czwartku :lol: Facetów jest dwóch, ale to idzie piorunem :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wstawię Wam fotkę skrzynki elektrycznej, bo po prostu powala :lol:

http://img295.imageshack.us/img295/9132/elektrykaeo2.jpg

 

A na koniec...

...my też już grzejemy :lol: :lol: :lol: Ale się cieszę :lol: :lol: :lol:

http://img261.imageshack.us/img261/3658/komineknd8.jpg

 

Sam kominek, bez obudowy, wyglądał naprawdę kosmicznie, ale niestety nie miałam tego dnia aparatu, żeby zrobić zdjęcie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

kominek super sie prezentuje, ale te twoje kabelki mnie powalili.

Ja myslalam ze u mnie jest duzo tego, ale u ciebie...to chyba 2 razy wencej. Masz tylko jedna zkrzynka?

Ja na razie mam z glowy tylko jednej lazience.. Diwe czekaja, na jescze na wybor plytek..i reszta..;-((

Ja mam w tej chwili dab II gat i bardzo sobie chwale. Tak ze secki maja swoja uroda. Kupiony 8 lat temu u nich, bez zarzutow.

Jesli chukasz parkiet zobacz firma, chyba "Borek" sie nazywa po schodkach w dol. (na przecziwko BP na ul. Powst. Slaskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde drewno pracuje, drogie egzotyki tak samo.

Im mniejsza deska tym gorzej, niestety.

 

Slowo odnosnie rzeczy do lazienek - na wanne bede czekac az 3 miesiace, juz zamowiona. Plytki tak do 2 miesiecy, ceramika sanit. 2 miesiace, baterie w miare na biezaco. W tym tygodniu zamawiam wszystko, na szczescie juz dawno wybrane :lol:

Nie wiem naprawde z czego wynika taki dlugi czas oczekiwania - czy wszystko robia na zamowienie?

 

Ekipa wykonczeniowa wchodzi pierwszego kwietnia. Podobno potrzebuja miesiac na wykonczenie calego domu (plus czas na malowanie jakies 2 tyg).

cos nie chce mi sie wierzyc, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

widze ze polorzylasz juz plyty gipsowe na kominka, ale bedes miala problem s tynkami. Plyty beda cizagnac od tynkow, i moga sie wykrzywic. My musielismy wysuszyc tynki i dopiero na tych laczenia, kladlismy k-g.

Klemeni, nie chce mi sie wierzyc ze tak szybko zrobia wszsytko. To musial aby 10 os. ekipa. Przynajmnej u nas to szlo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

ekipa ma miec 5 osob.

Odpada u nas standardowe ocieplanie poddasza tak jak w domach ze skosnym dachem i plyty k-g. Mamy strop a ocieplenie zrobili przed zamknieciem dachu. Poza tym nie licze czasu na gladzie gipsowe, bo tynki wyszly rowniutenkie i wystarczy zagruntowac i pomalowac.

 

Plytki wielgachne wiec tez szybko pojdzie. Ekipa ma doswiadczenie w domach wiec mniej wiecej potrafia wyliczyc, ale oczywiscie przyjmuje poprawke ze moze pojsc cos nie po mojej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni masz rację, każde drewno pracuje, ale są gatunki mniej i bardziej podatne na penetrację wody ( z powietrza, płynnej, jakiejkolwiek) co wiąże się z tym że mniej lub bardziej zwiększają/zmniejszają swoją objętość a akurat jesion należy do tych bardziej podatnych na to nieszczęsne zjawisko, niestety bo drewno piękne.

 

A co do wielkości desek, to im mniejsza tym jakiekolwiek zmiany np. szczeliny czy wyłódkowanie będą mniej widoczne, ponieważ jednostkowa praca poszczególnego elementu będzie po prostu mniejsza (wizualnie bo procentowo nic się cały czas nie zmienia niezależnie od wielkości deski). Więc reasumując: im mniejsza deska tym bezpieczniejsza optycznie. :D

 

Ehh przepraszam tak mi się zebrało :oops:

 

pozdrawiam

Kwap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, mnie moje kable też powalają :lol: Mamy dwie skrzynki, ta druga chyba od tv, internetu, etc... Ale nie jestem pewna :oops: Na razie kable na górze położone, na dole też 3/4, teraz będą łączyć to wszystko w kotłowni... Klepkę kupowałaś właśnie w tej firmie "Borek"? Rozumiem, że to, że masz z głowy jedną łazienkę oznacza, że wszystko już do niej zamówione :lol: My jedziemy w środę na rekonesans...

Ten G-K przy kominku to mam nadzieję, że nie zamoknie, jak będziemy w nim grzać...

Klememi, trzymam kciuki za twoich wykończeniowców. Jak tak pójdzie, to na weekend majowy się wprowadzasz??? Strasznie długie te terminy oczekiwania... Na jaką wannę każą Ci czekać 3 miesiące??? Hydromasaż? A o płytki ostatnio się pytałam, to facet mnie zapewniał, że czeka się 2-4 tygodnie...

Aaf, jak na razie, z wykonawcy kominka jestem zadowolona, wszystko zrobił sprawnie i starannie. Czy tanio czy drogo to musisz ocenić sama. Siedzibę ma tuż przed Zaborowem, praktycznie na wjeździe, po lewej stronie (kominki norweskie, nazwy firmy nie pamiętam). Grzeją tam sobie takim kominkiem, jaki właśnie nam zamontowali :lol: Innego ogrzewania nie mają i babeczka siedząca w biurze sobie to bardzo chwali :lol: Do faceta przekonało nas to, że montował już wcześniej wymiennik ciepła do Legalettu (nasz fundament grzewczy).

Kwap, klememi, widzę, że drewno na podłogi wzbudziło emocje :lol: Na pewno będą sęczki u nas :lol:. II lub III klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

teraz razumiem dla czego u ciebie jest tyle. U mnie sa 3 krzynecki elektryczne, osobno TV, internet. Tak ze te kable co masz w kotlowni u mnie sa rozdzieleni..;-))

Nie ktory producenci produkuja te plytki seriami. Dla tego na niektorych plytek mozna nawet czekac i 6 tyg. To sie otnosi do plytki hispanskei(porcelanosa) i niektryr wlsokie. Tak dla dolnej lazience mam wszsytko oproc miski wyszacy i kaloryfer! Mam zagwozdka s tym kaloryferem. Tez jest problem z bateriami podtynkowymi. Nie ktory producenci zaszzcegli termin 6 tyg.

Ja mozaika sobie kupuwalam w tym Bobrku 8 lat temu, II gat. i nic sie z nej nie dzialo. Dla tego ci polecam. nie wiem jak to wyglada cenowo teraz, bo do parketu nie doszlam so zamowienie. U nas na dole ekzotyka(jatoba) , z nim nie ma problemu, ale na poslki idab i jesien mozna czekac i ponad 3 miesiacy!!

Ja chcialam jesien na gorze, ale to wszsytko jeszce sie zmenia.

Jak wybierzes sobie, daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów, ponownie sprzedaję swój słup :evil: . Poprzedni super poważny kupiec nagle zrezygnował.

 

SPRZEDAM

Słup+3 skrzynki+kabel plecionka do podłączenia prądu budowalenego.

Nie wymaga dalszych wkładów finansowych pomijając licznik jaki instaluje, a później zabiera ZE.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=319605303

400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wiem, gdzie mozna zamowic i kupic kasety do drzwi presuwane Eclisse w okolicy St. Babic, Izabelina?

 

Muci,

 

Na stronie www jest tel do przedstawiciela na Mazowsze. Zadzwon to ci powie gdzie kupic.

 

a dlaczego szukasz w tak malymm promieniu od domu? Ja praktycznie kazda rzecz do wykonczeniowki sciagam z innego regionu Polski, o ile oczywiscie oplaca sie to finansowo. Wszystko bez ruszania sprzed komputera, z jedna wizyta w TTW zeby zobaczyc live wybrane przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeini,

ja juz do tego pana dzwonilam.. przed napisanie postu! Ale czekalam na odpowiedz 3 dni..Teraz mam. Nie muse sciagac dwie kasety, a z drugej koniec Polski. Na razie mi starcy ze po glupi grzejnik, bede musiala pojechac az na Slask..bo go chce naj-pierw zobaczyc, a potem zaplaczyc. W TTW tez nie zobaczys wszsytkiego.. na ziwo, bo maja stary ekspozycje..;-((. A ja jestem s tych ludzi ktory na podstwie zdijencia nie kupuja.muse dotknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...