Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fa, a propos tego garażu, to ile lat ma ten plan zagospodarowania? Są w Hornówku domy, mające garaż wolnostojący i wcale nie takie stare... Choćby domek koło nas, stoi przy Kurowskiego róg XI Poprzeczna. Drugi, nowszy, stoi przy Sienkiewicza, blisko 3 maja, ale to już Izabelin...

 

Mam do odsprzedania stemple, około 250 do 300 sztuk, rozmiary ok.2,7m - 3m. Transport we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Będę zaczynał w tym roku budowę w Izabelinie, poszukuje namiaru do lokalnego geodety który szybko sprawnie załatwi mapkę do celów projektowych. wszyscy pewne z was przez to przeszli to pewnie możecie kogoś polecić ?

 

Druga sprawa to potrzebuję też elektryka powiązanego z Pruszkowem który pomoże przebrnąć przez Zakład Energetyczny, sprawę mam nietypową bo stary prąd z lat 70tych na działce mam tylko chce go przerobić na skrzynkę trzy fazy w plocie.

 

Z góry dziękuję za wasz pozytywny odzew i namiary.

 

Tusiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa, a propos tego garażu, to ile lat ma ten plan zagospodarowania? Są w Hornówku domy, mające garaż wolnostojący i wcale nie takie stare... Choćby domek koło nas, stoi przy Kurowskiego róg XI Poprzeczna. Drugi, nowszy, stoi przy Sienkiewicza, blisko 3 maja, ale to już Izabelin...

 

No coz... XI Poprzeczna nie jest niestety benchmarkiem - potrzebuje kogos z garazem, kto budowal sie na dzialce lesnej:-(

 

Plan jest chyba stosunkowo nowy, ale wymyslili w nim obostrzenia dla dzialek podlegajacych nadlesnictwu. Nic to, na razie postanowwilismy wybudowac sam dom, w sprawie garazu pojdziemy na wojne jak juz bedziemy miec wszystkie pozwolenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, niestety Twoi glazurnicy nie będą u nas robić :(

Tusiek, nie wiem co Ci poradzić, korzystałam z usług Geobaksa (tuż przed Babicami jadąc od Lipkowa), byliśmy zadowoleni, ale mapki nie udało się przyspieszyć... Czekaliśmy ponad 5 tygodni :evil: Już nas szlag jasny trafiał, ich też, bo wciąż jeździli do Ożarowa i wciąż tej mapki nie było :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, niestety Twoi glazurnicy nie będą u nas robić :(

Tusiek, nie wiem co Ci poradzić, korzystałam z usług Geobaksa (tuż przed Babicami jadąc od Lipkowa), byliśmy zadowoleni, ale mapki nie udało się przyspieszyć... Czekaliśmy ponad 5 tygodni :evil: Już nas szlag jasny trafiał, ich też, bo wciąż jeździli do Ożarowa i wciąż tej mapki nie było :evil:

 

Dzięki, U nich w Geobaksie już byłem, byli marudni strasznie,ale już mam takiego który robił mojej koleżance w Łomiankach-Dąbrowie i zamknął się w 30 dniach, mnie też tak obiecał zobaczymy. Niestety urzędasy z Ożarowa wg przepisów mają 10 dni roboczych (czyli dwa tygodnie) na wydanie mapy geodecie potem powiedzmy geodeta się spręża w 2 dni a potem po złożeniu mają znów 14 dni roboczych na wydanie(czyli 3 tygodnie). Wiem że była o to zadyma u Starosty ale wszystkich wygonił zasłaniając się powyższymi przepisami :( W urzędach Dalej jest socjalizm niestety, teraz walczę z elektrownią o przyłącze .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprzymierzencow, bo nam wczoraj odrzucili w gminie projekt (dom + garaz wolnostojacy) argumentujac, iz plan zagospodarowania Hornowka dopuszcza tylko jeden budynek na dzialce, moze byc wielki, ale musi byc polaczony z garazem.

 

Wcale nie może być wielki, ogranicza Cie 20% powierzchni zabudowy w która wlicza się budynek, dojścia, podjazdy, ogrodzenia a nawet co jest już kompletną bzdurą instalacje podziemne (np. szambo).

A przejrzałem teraz jeszcze Plan Zagospodarowania i nijak mi z niego nie wynika zakaz budowania wolnostojącego garażu. To jakaś urzędnicza nadgorliwość.

 

Na której leśnej działce się będziesz budować?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazcie sobie, ze odkrylam dzisiaj, ze agencja Kampinos sprzedaje nasza dzialke :-)

 

To juz zakrawa na nieuczciwosc - zrobili zdjecia naszej posesji, bo jest posprzatana i ma przeciete drzewa, a sprzedaja dzialke sasiednia, ktora pokrywa bardzo gesty mlodnik (drzewa mlodsze od naszych o 15 lat!!!) ...

I jak tu wierzyc w materialy sprzedazowe???

 

Dzialka "Jak w Bajce" na http://www.kampinos.com.pl -Stormy mozesz zajrzec i bedziesz wiedzial dokladnie, gdzie budujemy

 

Kwap - Jesli zas chodzi o powierzchnie zabudowy to na dzialkach podlegajacych nadlesnictwu obszar dozwolony pod zabudowe to 20%, nie wiecej niz 500m2. 30% dotyczy pozostalych dzialek w Hornowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprzymierzencow, bo nam wczoraj odrzucili w gminie projekt (dom +

 

A przejrzałem teraz jeszcze Plan Zagospodarowania i nijak mi z niego nie wynika zakaz budowania wolnostojącego garażu. To jakaś urzędnicza nadgorliwość.

 

To zdecydowanie urzednicza nadgorliwosc, ale kazali nam zmienic plan zagospodarowania dzialki i usunac garaz, bo w MPZP jest napisane, ze "dopuszcza sie jeden budynek na dzialce". Poniewaz zalezy nam bardzo na tym by jeszcze w tym roku zaczac budowe to wycofalismy sie z garazu - planujemy wybudowac ten garaz w przyszlym roku. To niestety dodatkowy czas, pieniadze i setki dokumentow do uzupelnienia, ale nie chcemy zadzierac z urzednikami przed wydaniem pozwolenia na budowe domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pilnie potrzebuję informację o firmach zakładających monitoring w Hornówku bo w tym tygodniu muszę podjąć decyzję. Którą mam wybrać ??? Co radzicie ???? POMOCYYYYYYYYYY :)

 

jako przyszli mieszkańcy połozonych nieopodal Hornówka Koczarg możemy polecic Skorpiona, chocby i dlatego, że z nimi jednymi można bylo prowadzic negocjacje co do wysokości stawki miesięcznej

 

a tak przy okazji, czy nie znacie jakiejś sprawdzonej i przyzwoitej cenowo ekipy od ogrodzenia?

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zastanawiam się, gdzie najtaniej... No bo jak chcę polskie, no to przecież wszystkie większe sklepy mają i zamówią mi to, co chcę. Gorzej tylko z obejrzeniem na żywo, bo jak sobie np. coś upatrzę w internecie to potem nie mam gdzie tego obejrzeć

 

mogę polecić:

Forbud D.Włodarczyk M.Włodarczyk ul. Niedzielskiego 2

telefon: (22) 663 68 51

 

 

Jeszcze pytanie:

gdzie kupujecie drzwi wewnętrzne (drewniane) i jakie są terminy realizacji?

Drugie pytanie: kiedy wstawiacie te drzwi, tzn przed posadzkami czy po?

 

my po długich wędrówkach zdecydowaliśmy sie na firme z Bartyckiej tel 502 074 877

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialka "Jak w Bajce" na http://www.kampinos.com.pl -Stormy mozesz zajrzec i bedziesz wiedzial dokladnie, gdzie budujemy

 

A no to bardzo blisko mnie - moja budowa jest po drugiej stronie Fedorowicza, nieco bardziej w stronę cmentarza.

 

Kwap - Jesli zas chodzi o powierzchnie zabudowy to na dzialkach podlegajacych nadlesnictwu obszar dozwolony pod zabudowe to 20%, nie wiecej niz 500m2. 30% dotyczy pozostalych dzialek w Hornowku.

 

Dokładnie są to działki oznaczone na planie symbolem ME/RL.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, wzięliśmy wczoraj dzień wolny, żeby powybierać kafelki, ale po 3 godzinach byliśmy już tak "zakręceni" :lol: , że znów nie podjęliśmy żadnych decyzji... No i zastanawiam się, gdzie najtaniej... No bo jak chcę polskie, no to przecież wszystkie większe sklepy mają i zamówią mi to, co chcę. Gorzej tylko z obejrzeniem na żywo, bo jak sobie np. coś upatrzę w internecie to potem nie mam gdzie tego obejrzeć :evil: Ale za to spotkaliśmy się z dwoma glazurnikami i jeden był NAPRAWDĘ REWELACYJNY. Niestety termin ma na maj. Mimo to, zarezerwowaliśmy go. Coś mu zostawimy, a w kwietniu będą robili inni... Nasi tynkarze lecą jak burza, zrobili już garaż i łazienkę na dole, od jutra góra.

Klememi, widzę, że świetnie Ci idzie wybieranie :lol: Dobrze trafiasz, że Ci przysyłają te próbki...

 

Jeszcze pytanie:

gdzie kupujecie drzwi wewnętrzne (drewniane) i jakie są terminy realizacji?

Drugie pytanie: kiedy wstawiacie te drzwi, tzn przed posadzkami czy po?

 

proponuję wybierać drzwi jak najszybciej - można na nie czekać 2-6 tygodni. Obsadzać można i przed i po posadzkach. nawet na samym końcu, już po malowaniu.

 

Położenie tynków w domu, to dwa dni, więc to normalka. Proszę sprawdzić, czy lecąc maszynowo, tynkarze: nie zalali krzywo puszek do gniazdek i włączników; nie zalali przez "przypadek" całkiem jakiejś puszki, o której wszyscy zapomną; nie zalali podwójnych i potrójnych puszek za szeroko od siebie, przez co nie będzie można osadzić włączników i kontaktów. I takie tam... :) Aha, mam nadzieję, że przed tynkami zrobiła Pani zdjęcia instalacji i kabli? żeby było wiadomo, gdzie można gwoździe wbijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...