Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tusiekdit, no ręce opadają... :evil: Tym otwartym salonem to mnie rozbawiłeś 8) Znajomi w Koczargach wybudowali taki salon kilka lat temu raptem...

Klememi, i jak tam ekipa od wykończeniówki? Weszli? Zasuwają?

 

Na koniec pytanie?

Ile sobie liczą malarze? Nasi glazurnicy nam się zaoferują, że za gruntowanie + podwójne malowanie wezmą 9-10zł/m2... Warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA,

 

moja ekipa na razie robi zakupy, jak dobrze ze mam to z glowy! Kupuja karton-gipsy do sufitow, zaprawy, kleje itp.

 

A malowanie faktycznie takie drogie, moja ekipa wyceniala podobnie, ale koniec koncow zamierzamy malowac sami. Do tej pory nigdy nie wynajmowalismy ekipy do malowania, niech tak bedzie i tym razem. Tylko trzeba bedzie zuzyc zalegly urlop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola,

 

nie, ekipa do wykonczen jest inna (polecona przez znajomego, ktoremu robila 3 mieszkania wiec sprawdzona). Arkada z zasady nie zajmuje sie wykonczeniowka. Tzn moga to zrobic jesli klient sie uprze, ale nie jest im to na reke. Zreszta ceny wykonczeniowki maja zaporowe z tego co sie orientowalam.

 

A urlopu troche mamy, zwlaszcza moj maz, ja bede tylko czeladnikiem do miesznia farby :lol: I szczerze, nie wiem czy malowanie salonu nas nie przerosnie... Potrzebna bedzie niezla drabina.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM pozostałe po budowie:

 

Styropian 10 (bez frezu - podłoga) - 2m3 x 80zł = 160zł

Styropian 15 (frez - ściana) 4,5m3 x 80zł = 360zł

Pustak MAX (288x188x220, Plecewice) 65szt x 2,90 = 188,50zł

Suporeks (12x24x59) 45szt x 4zł = 180zł

Klinkier z rozbiórki (Vega, CRH Klinkier, całe cegły) 85szt x 1zł = 85zł

Siatka ogrodzeniowa (3mm, oczko 6cm, cała rolka 10m) 100zł/rolka

 

Siatka, max i suporeks stan bardzo dobry, styropian przybrudzony (leżał od jesieni pod tarasem, nie utlenił się), klinkier - wiadomo - z rozbiórki, czyli widać na nim wpływ zaprawy, ale myślę że spokojnie nada się w jakieś mniej widoczne miejsce.

 

Zdjęcia mogę przesłać na PW.

 

WAŻNE: jeśli ktoś będzie zainteresowany, to odbiór własnym transportem (z Janówka k/NDMaz). Nie możemy tu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebna bedzie niezla drabina.

 

 

Widzialam sklep z takimi dluuuugimi drabinami przy rondzie na koncu Walu Miedzeszynskiego :lol: :lol: :lol:

 

P.S. Za rok od Was odkupimy te drabine bo tez mamy dwupoziomowy salon...

 

Spoko, a jak bede myc okno czy wymieniac zarowki? Jak juz kupie drabine to nie oddam za zadne skarby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret, Muci mi zdradziła, że masz jakiś namiar na tanie parapety zewnętrzne... Podzielisz się?

Muci, Klememi, dzięki za opinie o malarzach. Też mi się to wydaje dużo, samych tynków ile było, a malowania przecież więcej (bo jeszcze strop nad piętrem...)!!! Też się zastanawiamy, czy samemu nie robić... Jeżeli macie namiary na malarzy, to poproszę. Jak nam będzie zależało na czasie, to weźmiemy ekipę... A urlop to trzeba wziąć na przeprowadzkę...

 

GDZIE KUPUJECIE (jeżeli w ogóle) MARMUR??? (parapety, kominek...) Ile się czeka??? Bo w Castoramie 3 tygodnie :evil: :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE KUPUJECIE (jeżeli w ogóle) MARMUR??? (parapety, kominek...) Ile się czeka??? Bo w Castoramie 3 tygodnie :evil: :-? :-? :-?

 

Marmury i granity kupuje w firmie Pamir na Tarchominie, ul. Swiderska. Maja bardzo dyzy wybor i taniej niz w kilku sklepach na bartyckiej. Dzwonilam i porownywalam ceny konkretnych kamieni. Terminy okolo 6 tyg z montazem. Jesli chcesz sam kamien z obrobka a ma kto zamontowac to chyba 3 tygodnie. Mozna wybrac konkretna plyte z ktorej chcesz miec zrobione to i owo, ja wybieralam ostatnio blat do kuchni i lazienek w ten sposob. wiadomo ze sa roznice w grubosci i odcieniu. Na Bartyckiej nikt mi tego nie zaproponowal a sama bym na to nie wpadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebna bedzie niezla drabina.

 

Widzialam sklep z takimi dluuuugimi drabinami przy rondzie na koncu Walu Miedzeszynskiego :lol: :lol: :lol:

P.S. Za rok od Was odkupimy te drabine bo tez mamy dwupoziomowy salon...

 

Spoko, a jak bede myc okno czy wymieniac zarowki? Jak juz kupie drabine to nie oddam za zadne skarby :wink:

 

Lepiej dobrze sie zastanow; moze warto oddac te drabine? Do umycia Waszego okna potrzebna jest ekipa uprawniona do prac na wysokosciach (taka jak w biurowcach). Brak takich uprawnien jest jednoznaczny z podjeciem nielegalnej pracy, na dodatek wbrew przepisom BHP! A jak juz wynajmiecie ekipe to oni zainstaluja sobie winde i nie bede potrzebowac drabiny... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich budujacych:

 

Jaki procent w calkowitych kosztach budowy stanowila robocizna? Jaki jest stosunek robocizny do materialow?

 

Podajac stosunek/procent prosze dorzuccie info czy dot. stanu surowego otwrtego, developerskiego etc.

 

Wielkie dzieki :wink:

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

Wolę nie liczyć udziału robocizny w tej całej inwestycji, wolę żyć w nieświadomości :wink:

 

A jeśli chodzi o marmur i inne kamienie to polecam skład w Macierzyszu - niedaleko od nas i wybór spory.

Adres to zdaje się ulica Sochaczewska. Jadąc z Babic do Macierzysza (pierwsze rondo w babicach, na drugim rondzie w lewo) i za jakies 200-300 m po prawej stronie jest hurtowania kamienia. Z drogi jest słabo widoczna - trzeba zajrzec w bramę;)

Ja tam wybierałam kamień na kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

to wsztystko zalerzy s jakich materialy wybralas..Jest bardzo duza roznica w ceny dachowek..a raboczyzna taka sama!

Mam pytanko, moze ktos wie ze mozna otliczyc Vat od oplatach za przylacza elektryczne i za badan archeologycznych? Z materialow nie ma problemu, jest wykaz ale s uslugach nie wiem jaki byl Vat przed 01.04.2004 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od poniedziałku mam do sprzedania barak tzw starego typu /z półokrągłym dachem/ kolor blu laguna;)

Mieści się w nim do 7 robotników, nie cieknie ma instalację elektryczną.

W razie potrzeby mogę pomóc w transporcie /niezbędny duży samochód z HDS'em/.

 

Poza tym:

Dachówka karpiówka Koramic naturalna cegła - 900 szt + po kilka szt. dodatków.

Pustaki stropowe Certus 8 palet

Pustaki keramzytowe działowe produkcji Leier - 400 szt.

 

Tanio oddam:D

 

Mogę pomóc w transporcie.

 

Więcej info na prv.

 

Wszystkow Strudze

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Sasiedzie,

 

Mam pytanie odnosnie ogrodzenia.

 

Plan nie zezwala na ogrodzenia lite, maja byc azurowe powyzej 0.6 m i przeswity powinny stanowi min 25% powierzchni azurowej czesci ogroszenia pomiedzy slupami.

 

No i mam pytanie o te slupy. Jakiej szerokosci moga one byc? Nie ukrywam, ze poniewaz dzialke mamy narozna, to zalezy nam, by mozliwie najbardziej oslonic sie od ulicy. Czy jezeli zrobimy sobie ogrodzenie - 5 m "slupek" - 3 m azurowe - 10 m "slupek" to jest to OK?

 

I jak ma wygladac wniosek na uzyskanie zgody na to ogrodzenie? Plan mowi, ze nalezy przedstawic projekt koncepcyjny. Czyli wystarczy jak ja to narysuje?

 

Z gory dziekuje!

 

Maje

(znow ukryta pod innym nickiem i tak juz chyba zostanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,Fa, Margaret dzięki za namiary na marmury. Muszę się przejechać.

Fa, nie liczyłam tego współczynnika, w ogóle wydaje mi się, że nie wszystkie wydatki zapisuję...

 

Muci, spotkała nas w zeszłym tygodniu miła niespodzianka, zadzwonił ni stąd ni z owąd we wtorek pan F. i spytał, czy może od czwartku robić saunę :lol: Błyskawicznie zleciliśmy ułożenie kawałka łazienki górnej i od wczoraj mamy saunę!!! :lol: :lol: :lol: Jeszcze tam prąd nie podłączony i prysznica zbrakło, więc nie wypróbowaliśmy jej jeszcze, ale jest :lol: I wygląda przecudnie!!! Drewno to jednak drewno :lol: :lol: :lol:

Pumar, a właśnie zastanawiałam się niedawno, co u Maje :lol: Taki okazały dom już stoi :lol: I balkony ma :lol: Mijam go w końcu codziennie z rana... Zdradź mi jeszcze tajemnicę - będziecie mieli ogród zimowy? Basen??? Bo na kolejny garaż to nie pasuje :lol: :wink: A jak dzieciaki? Kiedy wracasz do pracy? Z ogrodzeniem niestety nie bardzo pomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,Fa, Margaret dzięki za namiary na marmury. Muszę się przejechać.

 

Skoro masz jezdzic po Warszawie to podsune jeszcze jeden adres :wink: Wczoraj w drodze do Piaseczna zauwazylam sklad z marmurami i innym kamieniem przy Pulawskiej (po lewej jadac do Piaseczna) mniej wiecej na wysokosci dawnych szklarni w Mysiadle

 

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...