Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my mielismy generalnego wykonawce na wszystko poza wykonczeniowka, elektryka i hydraulika (ten byl polecony przez GW) tynk mamy caparol basalt 18, tynk swietny, kolor prawie bialy z kropelka szarego, zmienia sie kolorystycznie w zaleznosci od naslonecznienia - bdb wybor.

na fundamencie tynk mozaikowy bolix TM 130 - ciesze sie bardzo ze jednak nie posluchalam innych i nie dalam kamienia/łupka/kafelek itp. tylko mozaike, ładnie wyglada i wiem ze nie odpadnie. rozwiazanie najtansze z mozliwych

pozostale elementy chyba nie byly z systemu, nie wiem, bo nie bylo mnie wtedy 2 dni na budowie i wszystko zrobili w tym czasie klej i siatke. w ogole ekipa sprawila mi sie z elewka w tydzien, szybko czysto i bezbolesnie. najdluzej zeszlo na listwy rodeo - dostawca generalnie ma wyjechane na kupujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy lipiec...

 

W tym tygodniu znów będziemy gościć na budowie panów od prądu, bo przecież nie zrobili do końca tego, co mieli zrobić :bash:

Skuli ścianę pod rurę i wzdłuż domu przebili się przez działówki, ale kabla w rurze nie puścili, bo... brakło w hurtowni. Firma uczciwa, ale przerasta ich ilość pracy i szef nie wyrabia z terminami.

Bez nazwy.jpg

 

Za to poddasze wyszło bardzo klimatyczne :D Póki co funkcjonuje jako inkubator - dosłownie i w przenośni ;)

Kopciuszek siedzi na gnieździe, chyba już się do nas przyzwyczaił ;)

 

gniazdo.jpg

Szukamy dobrego, ciepłego okna wyłazowego, żeby wpuścić trochę światła, powietrza a w przyszłości kominiarza :D

 

strych.jpg

 

strych1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyłazu siem wypowiem :rolleyes:

 

Kupując dom miałam takiego cudnego cudaka co to przepuszczał wode i ptaki bo to prowizorka była :bash:

Efekt był taki, ze woda lała sie strumieniami więc zapobiegliwy poprzedni właściciel, wziął był podstawił całkiem sprytnie i przezornie, wielki dziurawy kosz pod strumień i zadowolony poszedł mieszkać dwa pietra niżej.

Mieszkając niżej nie miał odwagi sprawdzić jak sie ma ta jego zajebista konstrukcja wzorowana na filmie instruktażowym "A je to! " a miała się całkiem oryginalnie.

Dziurawy kosz wbrew załozeniom, bezczelnie i złosliwie przepuszczał strumień niżej zalewając i namaczając ordynarnie strop i ściany.

Podczas pierwszych, drugich i kolejnych oględzin było pewne, ze musimy to jakoś ucywilizować.

Szefowa czyli Ja :cool: postanowiła, że zamiast wyłazu dachowego który pieknościowy nie jest i paskudzi nam wizualnie przestrzeń w której będziemy spać/mieszkać, zamontowane zostanie zwykłe ale szczelne i pięknościowe okno dachowe ale w rozmiarze umożliwiającym przepuszczenie pulchnego kominiarza.

Pulchny czy nie , nie będzie przecież pojawiał się częsciej niż potrzeba więc walor okienny przeważył.

Teraz wystarczy wyjąć z prowadnic wahające się skrzydło i pulchnota może sobie łazic ile chce.

Zamontowaliśmy mu równiez schody kominiarskie więc i dzikie pląsy przy kominie niczym rurze może uskuteczniać.

Nie chwaląc się, efekt przerósł moje oczekiwania bo vis a vis dodałam drugie identyczne, wielkie okno i strych dostał atmosfery pokoju a nie strychu jakim przeciez jest.

Pomieszczenie jest świetnie doświetlone a widoki powalające.

 

Siem wypowiedziałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczynki :hug:

 

Okno w ścianie szczytowej jest zaplanowane i nawet konstrukcja ściany pod nie przygotowana. Wizualnie ma być ok, ale wiadomo... wyjdzie w praniu ;)

Na górze mężaty będzie "mieszkał", zrobimy też mini kino i możliwość przenocowania gości. Na razie same luźne koncepcje, bo priorytetem jest wykończenie parteru.

 

Mari, po takim wpisie, to proszę Cię o pokazanie owych okien dachowych :D Albo linka.

Mówisz, że łatwo wyjąć skrzydło z prowadnic? Bo trochę się obawiam ciężaru skrzydła a my przecież coraz młodsi nie będziemy ;)

Schodki panu kominiarzowi też zamontujemy, kupioną nawet ma ławeczkę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka ale do czego ?:o

 

Fotki chętnie cyknę ale dopiero w poniedziałek bo jadę z dzieciakami na działkę i czekamy na kosiarza co by mi ten busz traktorem skosił :bash:

 

 

Wy może będziecie coraz starsi ale kominiarze raczej młodzi i gibcy są takze jak nie wy to oni sobie owe skrzydło wyjmą.

Lepiej uważajcie z urządzaniem dachu w dogodności i wygodności.

Jeszcze strzelicie mu fotel, tv, sracz i minibarek i gość się zadomowi jak bocian :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna marki Velux ale wymiarów nie pamietam.

No spore są :rolleyes:

 

Kiedyś będzie trzeba w końcu komuś zaufać :hug:

 

Wczoraj, w deszczu uciekłam z dziecmi na grzyby do lasu.

Grzybów nie było ale za to Ola złapała rybę.

Takie cuda tylko u nas :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi - zamówione :) Będą na 21 sierpnia, teraz szukam do nich ładnych czarnych klamek.

 

Rynny - zamówione :) Do odbioru jutro. Ostatecznie stanęło na pcv Galeco, które rzeczywiście są wiśniowe i najbardziej pasują do kolorystyki naszego dachu. No i właśnie - nie będzie białych rynien :( Wyboru dokonał mąż a ja odpuściłam, w zamian za ustępstwo w innym temacie ;)

 

Stryropian - dawno zamówiony i zaginął w czasoprzestrzeni ;) Pewnie czeka na dostawę listew startowych i przyjedzie razem z nimi ;)

 

Tynki - wchodzą w poniedziałek :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...