Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, szprosy bez duplexu międzyszybowego są naklejane. Będą później, nie odpuszczę :)

 

U nas już się dzieje - cały czas coś załatwiamy z prądem, wybrałam drzwi zewnętrzne, rysuje się konstrukcja ścian szczytowych, zamówione zostanie drewno i przystąpimy do ich budowy. Wstawiać będziemy drzwi tymczasowe.

A poza tym planujemy dalsze prace w oczekiwaniu na stopienie się śniegu, na początku będą grube roboty ziemne - woda, kanalizacja, prąd, wjazd z przepustem i podjazd, odwodnienie działki. Mega wykopki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za to mniej śniegu niż w Krakowie. :) A to dlatego, że mamy prawie cay czas słońce, a w Krakowie - wiadomo - smog, mgły i czapa dymna. :D

Rany, Matko, na myśl o wykopkach mam gęsią skórkę. :D Idealny czas na prace ziemne to chyba środek lata. Nie zazdrpszczę tego błota po roztopach, kolein od koparek... Jak sobie przypomnę zeszłoroczną wiosnę i nasze wykopy... :D No ale trzeba to przetrwać, żeby ruszyć dalej! Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu, trzymam Cię za słowo! :)

 

Tsunami... też dostałam gęsiej skórki na myśl o błocie i koleinach. Jakoś wypierałam je ze świadomości, dopóki o nich nie wspomniałaś :p

Powiem Ci, że jak w zeszłym roku zaczynaliśmy kopać pod szambo, to był jeszcze lekki mrozik i to sprawiło, że nie było wielkiego błota. Dopiero jak mróz puścił, no to totalne masło się zrobiło. Dzięki za wsparcie, przyda się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam gesia skorke jak sobie pomysle, ze zaraz nasze tłumoki zaczna znowu ciezarowy wysylac. droga gruntowa nieutwardzona a ci kretyni wysylaja czteroosiowki bo chca oszczedzic. normalnie mam juz ochote porozrzucac gwozdzie:mad:

historie tłumokow opisywalam kiedys u siebie. nawet moj maz niespotykanie spokojny, grzeczny facet wymiekl przy nich. na glupote lekarstwa niestety nie ma:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature powodzenia w wykopkach :) my planujemy szambo.... może jak będzie nieco cieplej ;)

Z Szambudu? ;)

 

tez mam gesia skorke jak sobie pomysle, ze zaraz nasze tłumoki zaczna znowu ciezarowy wysylac. droga gruntowa nieutwardzona a ci kretyni wysylaja czteroosiowki bo chca oszczedzic. normalnie mam juz ochote porozrzucac gwozdzie:mad:

historie tłumokow opisywalam kiedys u siebie. nawet moj maz niespotykanie spokojny, grzeczny facet wymiekl przy nich. na glupote lekarstwa niestety nie ma:sick:

Niestety. Ale jak ktoś wymyśli lekarstwo, to będzie najbogatszym człowiekiem na świecie :rotfl:

Póki co współczuję. Na naszej drodze (jest już asfalt) stanęły znaki z ograniczeniem do 7t. Ale nie wszyscy się stosują, czasem nawet jakiś autokar przemknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to mamy bardzo preznych spolecznikow, kto wie co moze sie zdarzyc. ostatnio zablokowali wjazd ciezarowkom. sadze ze tym razem zadzwonia po policje. straz gminna do niczego sie nie nadaje. no i oczywiscie zostala zgloszona skarga do gminy, wiem ze panstwo "inwestorzy" dostali jakies pisma. byli bardzo rozzaleni. ale jak my wszyscy bylismy rozzaleni za zniszczenie drogi to "inwestorka" powiedziala, ze jej to nie obchodzi.:o ale tlumoczka nie pomysli ze potem sama bedzie jezdzic takim kartofliskiem.

i widzicie, chce taka zamieszkac a smrody z sasiadami juz od poczatku. kto jej pomoze w razie problemow? ona buduje jeszcze bardziej w lesie niz my. przy takich malych spolecznosciach jak nasza (kilkanascie domow) ludzie powinni zyc w zgodzie.

 

a najlepszy tekst jaki od niej usłyszalam to, ze wycina wszystkie drzewa i dom buduje wyzej zeby mogla widziec sasiadow:sick: dlatego u nas ogrodzenie z przodu i od jej strony pełne i wysokie:lol2: no i wiata smietnikowa i garaz jej przyslaniaja, nawet mezowi ostatnio powiedziala, ze ona nic nie widzi :lol2: zawsze na kilkanascie normali zdarzy sie wyjatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam ja w glebokim niepowazaniu i jak jeszcze nasadze drzew to biedna na serce zejdzie bo jej drzewa beda zaslaniac. moje szczescie że ze mna nie sąsiaduje bezposrednio z plotem tylko pomiedzy nami jest droga a ona stawia dom na koncu swojej dzialki.

mnie strasznie wkurza ze jej budowlancy masakrycznie syfia w lesie, ale toto nawet toitoia im nie postawilo, ani zadnego kubla - wszystko do lasu leci. jak dorwe wlasciciela tej firmy budujacej to reka noga mozg na scianie oczy na widelcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownika akurat znam, był tez naszym kierownikiem na poprzednim domu 6 lat temu. rozmawialismy z nim i co z tego, ze on zwraca jak roztropek to roztropek i tak puszke po piwie wypierniczy do lasu, bo przeciez do worka na smieci nie. My mielismy w miare czystych budowlancow a i tak awantur kilka im zrobilam. Teraz to raczej tłumoczce zwroce uwage i juz nie bede taka grzeczna po prosbie ;) ale nie bede do niej dzwonic, bo zmienilam nr telefonu i wole by go nie miala :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu spóźnione gratki, Okienka bossko ubrały domek :wiggle: Niestety w biegu wpadam na forum, zero czasu :/

Teraz już możesz mówić "widok z mojego okna" :wiggle:

Jestem ciekawa tych szprosów, czy do każdego rodzaju można je domówić? czy musi być, że danej firmy tylko dla tej marki?

jak to cenowo wygląda?

Tarciu co Ty masz za sąsiadkę :mad: współczucia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...