Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Amalfi, Pusiu - jak to mówią: wiara czyni cuda :lol2:

 

Kamilu - 29 zeta/m2. W tej cenie jest też gruntowanie, zabezpieczenie okien i drzwi, narożniki, listwy dylatacyjne przyokienne i siatka na łączenia.

 

 

Ja też mocno wierzę , że zamieszkacie w tym roku.

 

odnośnie tynków - odliczają otwory? czy jak leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, nie miałam pojęcia, że ktoś tu coś napisał, przepraszam.

 

Sobota została wykorzystana w 100% :)

Moi mężczyźni - mąż i brat - zaczęli stawianie konstrukcji ściany szczytowej, natomiast ja skakałam po drzewach jak wiewiórka ;)

Z racji tego, że wciąż nie posiadam sekatora teleskopowego, żonglować musiałam drabiną i gibać się na niej artystycznie, coby dosięgnąć gałęzi i wyeliminować je przez wycięcie.

Tylko 4 jabłonie a robota na cały dzień. W niedzielę byłam obolała i półprzytomna. Na szczęście przyjaciel Altacet wspomógł moją niedolę ;)

 

W tygodniu też wyskoczyliśmy na chwilę, udało się zacząć starą-nową ściankę działową ;) Starą, bo już była postawiona w zeszłym roku, nową, bo pękła w zimie i brat ją wyburzył.

 

Jutro ciąg dalszy budowy ściany szczytowej, ja natomiast będę reperować drogę dojazdową babci, bo się nieco wykoleiła od naszego i różnych innych samochodów jeżdżenia ;)

 

Zakochałam się w płytkach Imola Saloon :D

Pasowałyby mi one do kuchni i salonu, niestety nigdzie w sklepach ich nie ma. Owszem, chętnie mi sprowadzą i zrobią wyceny, ale żebym sobie mogła na żywo obejrzeć, to się nie da :p A jest 5 kolorów i nie będę kupować, dopóki nie pomacam. Nic nie poradzę, tak mam.

imola saloon.jpg

imola saloon1.jpg

Edytowane przez mother_nature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon budowlany w pełni, świadczą o tym obolałe, wybudzone ze snu zimowego mięśnie ;)

Na tapecie ściany szczytowe. Pomału powstaje konstrukcja.

MWSnap309.jpg

 

Strych wyszedł pokaźnych rozmiarów, daje spore możliwości.

MWSnap308.jpg

 

W ogrodzie zaczyna zielenić się trawa, jest trochę pracy z porządkowaniem po zimie. Wkrótce też trzeba będzie zająć się warzywnikiem.

Żegnaj wolny czasie ;)

MWSnap311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, strych rzeczywiście wysoki i pojemny :D Płytki fajne, jaki kolor ścian do tego planujesz? Bo jednak są trochę ciemne. Ogólnie jeśli chodzi o chropowatą powierzchnię, to z mojego doświadczenia nie widać na nich takiego codziennego brudu i są łatwe w myciu. Na pewno z błyszczącymi i gładkimi powierzchniami byłoby gorzej. :)

Współczuję nowotworu u staruszka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TsunamiM - ściany byłyby w kolorze kawy z mlekiem i białe meble. W kuchni tak samo. Pocieszające jest to co piszesz o czyszczeniu chropowatych płytek :)

 

Pesce, dzięki. Z tymi siłami jest różnie, najgorzej bywa dzień "po" ;)

 

Staruszek bierze tabletki przeciwnowotworowe, wprowadziłam mu też dietę wspomagającą leczenie. Walka trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamkniecie szczyty to już tak wiać nie będzie w środku całkiem przyjemnie jest.

U siebie stwierdziłem, że nie potrzebuję za dużego strychu i zostawiłem standardową konstrukcję głównie dlatego, że bardzo zależało mi na niskim kącie czyli oryginalne 22 stopnie, ale jak tak patrzę ile wam tam miejsca wyszło to trochę jednak żałuję coś za coś nie można mieć wszystkiego podoba mi się mój dach i niski kąt, ale miejsca macie naprawdę dużo dzięki podwyższeniu zazdroszczę :)

 

Ja już z instalacją elektryczną lecę i niedługo tynki chcę robić, ale w tym roku raczej małe szanse na wprowadzenie, ale wam będę kibicował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...