Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Dachówki zostaną potłuczone i staną się gruzem utwardzającym podjazd. W sumie w dobrym momencie je znalazłam, bo mamy jeszcze gdzie upychać ten gruz. Na wierzch damy kliniec.

 

Białe święta?? Przecież drzewa już mają kwiaty, róże puszczają listki i w ogóle różne delikatne pączusie się pokazują :( Pod Opolem truskawki już kwitną!

Chyba też se wyskoczę... Ja chcę słońce i ciepełko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj był piękny dzień a dziś znowu pada :roll: Pół bagażnika samochodu jednak wypakowane wykopanymi roślinami z obecnego ogrodu, tak że muszę je dziś po pracy wsadzić.

Mam mizerne bergenie, wybujałe pierwiosnki i niezapominajki oraz rachityczne barwinki. Barwinki zimą przeżyły armagedon (sąsiad robił ocieplenie i musiał wejść na naszą działkę), zostały tylko 3 sztuki, w dodatku nie wiem czy da się je uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś! :D

Gratuluję Ci z całego serca!! :hug:

 

Dom na chwilę obecną to nasz SSZ, bo drzwi będą dopiero po tynkach i wylewkach. Jestem umówiona z firmą, że miesiąc przed terminem montażu złożę zlecenie. Zrobię to trochę wcześniej, ale mam już wszystko dogadane i wycenione :)

 

W poprzednim poście zapomniałam wspomnieć, że wczoraj w gminie udało się załatwić sprawy z wodociągiem - podpisaliśmy umowę i prawdopodobnie dzisiaj wykonawca z urzędnikiem zjawią się na budowie dokończyć formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zmyślam:

 

MWSnap382.jpg

 

Wykonawca przyłącza spotkał się z urzędnikiem z gminy, podpisali protokół odbioru, założono plomby i nawet nie musieliśmy w tym uczestniczyć :lol2: Takie cuda! Dokumenty zostawili w skrzynce pocztowej.

Opłaca się nie mieć drzwi do domu :rotfl:

 

Płyta pod kanał wentylacyjny gotowa

MWSnap383.jpg

 

Wczoraj z trudem posadziłam wykopane rośliny - było bardzo zimno i wietrznie, a ziemia się kleiła.

Teraz czas na przeprowadzkę truskawek, ale chyba dopiero po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu prawie nie ma, może miejscami jakieś niewielkie ilości. Ale cały czas pada deszcz ze śniegiem i wszędzie woda stoi. Trawa jest nasiąknięta jak gąbka.

A u Ciebie biało?

 

Biało było w wielkanoc, totalna śnieżyca.

Teraz ziemia na kość zamarznięta i co noc mróz minus3 minus 4, w dzień 2 na plusie.

Do niedzieli tak ma być.

Nawet nie wychodzę do ogrodu bo serce mi pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, nawet nie chcę sobie wyobrażać, jakie szkody mogą u Ciebie być :( Oby nie!

 

Mari, 3 stopnie na plusie i słońce to jakoś da się żyć. W Krakowie wieje i sypie taka mieszanka śnieżno-deszczowa. Moja siostra kwitnie na lotnisku - już 1,5 h samolot ma opóźnienie :( Podobno do Rzeszowa go przekierowali, nie wiadomo co dalej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idżcie w dupu z takim klimatem !

Ciepła nie lubię więc żadne tam Hiszpanie mnie nie rajcują no ale wypadałoby zeby ten nasz klimat jakiś stabilny był i zeby człowiek wiedział że jak wiosna to KUŹWa wiosna a nie 8 pór roku nam się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...