Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Ależ Wam szybko robota idzie! podziwiam, naprawdę :)) i gratuluję numeru :)

 

My mamy rynny pvc, ale nie jestem zadowolona... po fakcie dowiedziałam się, że ekipa miała namiar na rynny chyba stalowe robione z 1 kawałka jakby.. nie wiem jak to ująć :) i takie bym wolała. Te pvc mają od groma łączek, które trudno dokupić w razie pęknięcia, a jedna była pęknięta. Ale narazie jest jak jest, jestem na etapie, że jest mi już obojętne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pi-tnastka coraz piękniejsza :)

 

Stryszek, a raczej strych wyszedł super :) Macie zaplanowane wygodne wejście na strych, czy schody rozkładane strychowe?

Przy takim fajnym pomieszczeniu warto chyba zadbać o wygodne wejście, bo na pewno z tej przestrzeni będziecie korzystać

 

Mamiku, w planie rozkładane strychówki, ale poszukamy jakichś bardziej wypasionych niż marketówki. Na normalne schody niestety nie ma w tym domu miejsca :(

 

Ależ Wam szybko robota idzie! podziwiam, naprawdę :)) i gratuluję numeru :)

 

My mamy rynny pvc, ale nie jestem zadowolona... po fakcie dowiedziałam się, że ekipa miała namiar na rynny chyba stalowe robione z 1 kawałka jakby.. nie wiem jak to ująć :) i takie bym wolała. Te pvc mają od groma łączek, które trudno dokupić w razie pęknięcia, a jedna była pęknięta. Ale narazie jest jak jest, jestem na etapie, że jest mi już obojętne :)

 

No to chyba właśnie o te stalowe ciągnione chodziło, robi się je bezpośrednio na placu budowy.

W pcv 3 kolory na krzyż i to jest też porażka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na rzut i przy pewnej determinacji można wstawić w wiatrolapie takie wąskie, strome schody, chyba młynarskie się nazywają :)

może np. w wiatrolapie zrobić zabudowę- szafki z szufladami, które jednocześnie będą stopniami

 

w sumie, to takie schody można zrobić kiedykolwiek, nie koniecznie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, u nas w wiatrołapie schody się nie zmieszczą, bo wiatrołap okroiłam z dwóch stron powiększając łazienkę i pomieszczenie gospodarcze.

Ale może udałoby się wpasować takie schody w korytarzu :) Niektóre są bardzo ciekawe i ładne :)

Dziękuję za pomysł :hug: Mnie się bardzo podoba! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, podziwiam Wasze postępy i tempo, w jakim zasuwacie.

My też mamy zwykłe schody strychowe, nie zdają egzaminu. :(

Albo pomyślcie o jakichś lepszych, albo wsadźcie gdzieś jakieś zwykłe.

My jesteśmy od jakiegoś czasu na etapie wymyślania miejsca na "normalne" schody.

Na razie brak nam rozsądnego pomysłu :)

Pozdrawiam Cię cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie letki przestój, ponieważ samochód odmówił posługi i aktualnie stoi w warsztacie. Jest już pełnoletni, ale oczekujemy, że jakoś dotrwa do końca budowy a może ciut dłużej ;) Teraz nie czas na kupowanie innego, bo:

 

1. tynki za 2 tygodnie (oby! ;))

2. trzeba zamówić drzwi wejściowe - czas oczekiwania na nie to miesiąc z hakiem

3. ustaliliśmy parametry i ilość styropianu podłogowego oraz fasadowego do zamówienia, czekam na wycenę hurtowni i jak tylko ją otrzymam, to kupujemy

 

Ad 1.

Jak zapewne pamiętacie (albo i nie ;)), na tynkowanie pierwotnie ustalony został początek sierpnia. Jako że inwestory się pospieszyły z pracami a firma tynkarska rzetelnie pracuje, udało się prawie o miesiąc termin przyspieszyć. Czy rzeczywiście tak przyjadą, czas pokaże, jestem dobrej myśli :)

 

Ad 2.

Tu nie ma zmian ani niespodzianek, zamawiamy 2 skrzydła drewniane, jedno całe białe, drugie biało-czerwone. Drzwi z dużymi przeszkleniami i kutymi kratami.

 

Ad 3.

W kwestii ocieplenia jesteśmy monotonni, postawiliśmy na produkty tej samej firmy, z której mamy styropian fundamentowy i na wieńcu.

Na ścianach i podłodze położymy grafitowy EPS 031.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten model:

http://www.panele-zywiec.pl/images/old/drzwi_zewnetrzne/misiniec/1.jpg

 

Polecana mi hurtownia styropianu z Oświęcimia wypięła się na mnie ;) Nie wiem czemu, problematyczne jest dla nich zamówienie frezowanego w potrzebnej mi ilości... Całe szczęście nie było to problemem dla krakowskiej hurtowni, z którą już współpracowałam. Nieco drożej, ale błyskawicznie dostarczą mi wymagane ilości, grubości i fezy. I transport gratis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten model:

http://www.panele-zywiec.pl/images/old/drzwi_zewnetrzne/misiniec/1.jpg

 

Spoko :)

 

Polecana mi hurtownia styropianu z Oświęcimia wypięła się na mnie ;) Nie wiem czemu, problematyczne jest dla nich zamówienie frezowanego w potrzebnej mi ilości... Całe szczęście nie było to problemem dla krakowskiej hurtowni, z którą już współpracowałam. Nieco drożej, ale błyskawicznie dostarczą mi wymagane ilości, grubości i fezy. I transport gratis :D

 

Czasami mam wrażenie, że firmom nie zależy na kliencie czyli na kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że firmom nie zależy na kliencie czyli na kasie.

Takich od razu olewam i daję zarobić komu innemu. A oni mogli na stronie napisać, że są hurtownią dla deweloperów ;)

 

Ojej, piękne drzwi! Teraz nie wiem, które mi się bardziej podobają... Twoje czy u Niechaj :D Jak będą zamontowane to zrób fotkę koniecznie!

Miło mi, że Ci się podobają :)

Drzwi Niechaj też wpadły mi w oko, ale firma ma terminy zaporowe. Na swoje będę czekała około miesiąca, montaż będziemy chcieli dopiero po wylewkach, czyli w sierpniu jakoś. Od tego producenta mam już 4 pary drzwi zewnętrznych, więc wiem czego się spodziewać. No i cenowo bardzo, bardzo korzystnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, w zieleni również pięknie się prezentują :D Podejrzewam, że ten model w każdym kolorze jest piękny ;)

 

Mamiku, nic już więcej z mężem nie wynegocjuję w kwestii schodów. Strop mamy ocieplony i wejście jest przewidziane w miejscu, gdzie inne schody niż strychówki się nie zmieszczą. Mąż nie chce tego przebudowywać.

Kiedyś też byłam sceptycznie nastawiona do przeszkleń w drzwiach wejściowych, ale okazało się, że sukces i zadowolenie zależą od odpowiedniego doboru szyby. Jeśli nie jest zbyt przezroczysta, to zapewni prywatność a jednocześnie świetnie doświetli pomieszczenie bez okien. W obecnym domu mamy 4 pary drzwi zewnętrznych, 2 bez przeszkleń, 1 z całkowicie przezroczystą szybą i jest to zły wybór (teściowie takie kupili ;)) i 1 podwójne z szybami w kolorze miodowym, z fakturą. Podwójne są od zachodu i dzięki tym szybom korytarz zyskuje po południu piękne, ciepłe światło :) Polecam wypróbować przeszklenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sołtys roznosił zawiadomienia o zmianie numeracji budynków i przy okazji zbierał zamówienia na tabliczki. Sąsiedzi zamawiali, zamówiliśmy także my ;) 15 zł to mały koszt i problem z głowy. Na ogrodzenie zrobię już własny projekt tabliczki. Jak będę mieć ogrodzenie ;)

 

Kończymy drobne prace przed wielkim wydarzeniem, jakim będzie przyjazd ekipy tynkarzy :D Będzie to druga ekipa na naszej budowie (dla przypomnienia - pierwsza ekipa przywiozła i zamontowała wiązary :D). Odczuwam lekki stresik, żeby o niczym nie zapomnieć.

Sprzęga się to gorącym okresem w mojej pracy. Do tego ogarniam szukanie i zamawianie wszystkiego do ocieplenia elewacji, czyli listew startowych, siatki, narożników itd. Ocieplać będziemy samodzielnie :)

 

W sobotę mają przyjechać elektrycy skończyć to, co zaczęli.... jak nie zdążą w sobotę, to najpóźniej w poniedziałek. I więcej może nic nie napiszę, bo mi się ciśnienie podnosi :p

 

Poza tym susza jak diabli, warzywka cierpią.

Kosy kradną mi truskawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do elewacji kupcie jeszcze listwy przyokienne, ładniej wyglada obrabianie, u mnie bylo cos takiego, mamy takie od srodka i na zewnatrz.

 

http://www.hubusprofile.pl/grafika/listwa%20przyokienna%206mm%20z%20siatka%2010cm.jpg

u nas tez kosy zlodzieje kradna truskawki na potege:lol2:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, dopiero co zakonczylam sie budowac, to jeszcze co nieco w glowie zostalo i jestem na biezaco :lol2: ale juz niedlugo. to znaczy, ze prawdziwie sie zadomowilam, ochlonelam i zazynam życ nie tylko budowa :D dobrze ze wszystkie wybory mam w kompie pozapisywane, numery i rodzaje farb, tynku elewacyjnego itp. czasem moze sie przydac :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...