Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej ! Co do mebli kuchennych nie mam zielonego pojęcia gdzie je kupimy. Póki co odkłądamy kase na sufit(płyty k-g) , wełne na strop i styro na zewątrz. W dalszej kolejnosci bedziemy kupowac plytki i panele:) Juz sie nie moge doczekac. :)

Co do Waszego architekta to jakos tak bardzo formalnie podszedl do wszystkiego. U nas była ustalona dana kwota za całość ( tzn od wykonania adaptacji budynku + przeróbki w nim do zebrania wszystkich dokumentow w tekę i zawiezienie ich do starostwa). Nasz architekt był też naszym geodetą i jest naszym inspektorem budowy. Wszystkie ceny ustalalismy na poczatku co i za ile. Nie bylo w ogole problemów. :) I do tego wszystko na gębę bez rachunków itp ;)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne posty !:D

p.s. polecam wszystkim ktorzy zamierzaja sie budowac zalatwiac wszystkie sprawy papierkowe potrzebne do pozwolenia osobiscie. My tak zrobilismy,zaoszczedzilismy kupe kasy, wszystko dopilnowane i wiele tez sie nauczylam. Dzwonilam , pytalam , wypelnialam wnioski i z perspektywy czasu wcale nie wspominam tego źle.

A naszemu 3 w 1 zaplacilismy tylko na to co konieczne. :)

Edytowane przez gust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja!!!! Alleluja!!! :rotfl::rotfl:

Mamy PnB!! :wave:

Dzwoniła właśnie pani ze Starostwa :lol2::lol2: Jutro jedziemy odebrać. Jeeeeeeeesu jak się cieszę, nowy rok i normalnie wszystko działa lepiej :wiggle:

 

U mojego psa-pirata też wszystko świetnie, rana po oku goi się błyskawicznie, pies coraz bardziej zadowolony z życia i wesoły. Nie ma bólu, nie ma zakraplania oka, życie jest piękne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przez najbliższe 2 tyg. może nie przychodzić ;)

 

A tak serio, to teraz muszę poczytać co i jak dalej po uprawomocnieniu decyzji :)

 

:wiggle::wiggle: gratuluję teraz można działać po uprawomocnieniu trzeba podjechać po pieczątkę na decyzji,zabrać Dziennik budowy do opieczętowania i można zgłaszać do PINB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja!!!! Alleluja!!! :rotfl::rotfl:

Mamy PnB!! :wave:

Dzwoniła właśnie pani ze Starostwa :lol2::lol2: Jutro jedziemy odebrać. Jeeeeeeeesu jak się cieszę, nowy rok i normalnie wszystko działa lepiej :wiggle:

 

U mojego psa-pirata też wszystko świetnie, rana po oku goi się błyskawicznie, pies coraz bardziej zadowolony z życia i wesoły. Nie ma bólu, nie ma zakraplania oka, życie jest piękne :D

 

Tak Cię ściskam z radości ile tylko mogę!!!!!!!!

:hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:

 

Takie dobre wiadomości są strasznie energetyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście nie świnia, po północy się odwróci, jak mówią brydżyści :) U Was widać Nowy Rok okazał się być północnym. Niech Was tak dalej prowadzi – za łąpkę i spokojnym spacerkiem do mety :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super w końcu się udało, gratuluję pamiętam jak sam się cieszyłem z tego "zwykłego" świstka papieru :)

Ja jeszcze złożyłem pismo że nie będę się odwoływał po to aby się od razu uprawomocniło bo zwyczajnie musieliśmy już ruszać.

 

Teraz musisz założyć dziennik budowy i go zarejestrować w urzędzie ja zrobiłem to od razu przy odbieraniu pozwolenia aby nie latać kilka razy.

Potem jeszcze zgłosić termin rozpoczęcia robót u inspektora nadzoru i kto jest Twoim kierownikiem i można ruszać choć przy -15 to koparki mogą mieć problemy ;)

 

A poważnie to polecam tez odwiedzenie hurtowni teraz i zakup materiału w styczniu jest po prostu taniej ja się dogadałem np na BK i chyba jednak solbet wezmę zresztą jutro ma do mnie dzwonić co ma w jakich cenach, kupuje w styczniu ale mają mi to przechować u siebie na składzie a jak będę potrzebować to przywiozą warto iść na taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila3000 Bejaro Pusia&Kssawery gust Iwona i Mariusz Iscra pestka56 kamil2k3 dziękuję, że dzielicie ze mną moją radość :hug:

 

Szczęście nie świnia, po północy się odwróci, jak mówią brydżyści :) U Was widać Nowy Rok okazał się być północnym. Niech Was tak dalej prowadzi – za łąpkę i spokojnym spacerkiem do mety :wiggle:

Hi hi nie znałam tego powiedzenia. Pewnie dlatego, że nie grywam w brydża ;) Dziękuje za życzenia, spokojny spacerek się przyda, szczególnie przy moim okresowym adhd i syndromie poganiaczki męża ;)

 

Super w końcu się udało, gratuluję pamiętam jak sam się cieszyłem z tego "zwykłego" świstka papieru :)

Ja jeszcze złożyłem pismo że nie będę się odwoływał po to aby się od razu uprawomocniło bo zwyczajnie musieliśmy już ruszać.

 

Teraz musisz założyć dziennik budowy i go zarejestrować w urzędzie ja zrobiłem to od razu przy odbieraniu pozwolenia aby nie latać kilka razy.

Potem jeszcze zgłosić termin rozpoczęcia robót u inspektora nadzoru i kto jest Twoim kierownikiem i można ruszać choć przy -15 to koparki mogą mieć problemy ;)

 

A poważnie to polecam tez odwiedzenie hurtowni teraz i zakup materiału w styczniu jest po prostu taniej ja się dogadałem np na BK i chyba jednak solbet wezmę zresztą jutro ma do mnie dzwonić co ma w jakich cenach, kupuje w styczniu ale mają mi to przechować u siebie na składzie a jak będę potrzebować to przywiozą warto iść na taki układ.

 

Nie mogłam złożyć pisma, że nie będę się odwoływać, bo są jeszcze inne "strony". Tak że czekamy teraz grzecznie 2 tyg., po tym czasie mam zadzwonić i pytać, czy nie wpłynęło odwołanie. Jak wybiorę się po pieczątkę na decyzję, to od razu opieczętuję dziennik i zgłoszę do PINB termin rozpoczęcia robót.

Zima ponoć w odwrocie, więc kto wie, może coś będzie się dało zrobić. Z drugiej strony teraz, gdy ziemia zamarznięta, to mogą mi przywieźć np. rury przepustowe i nikt się nie zagrzebie w błocie ;)

 

Dobry patent z przechowaniem materiału w hurtowni :) Ja co prawda na działce obok mam do dyspozycji budynki gospodarcze swojej babci, ale w hurtowni bezpieczniej.

Napisz u siebie w dzienniku jakie propozycje na materiały dostałeś, ciekawa jestem jakie będą ceny w porównaniu do naszych składów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zgłaszała do PINB rozpoczęcie musisz już mieć kier buda dołącza się jego oświadczeni o podjęciu obowiązków plus kopię jego uprawnień.

 

Zapytania o materiały wysyłaj jak najbardziej, nawet od okien już na podstawie projektu będziesz mieć lepsze porównanie a wyceny na okna i dach to najdłużej trwały u mnie,chodzi mi o pokrycie bo wiązary będą u Ciebie jak dobrze pamiętam.Jak wszystko ruszy będziesz miała wszystko opracowane .

 

Wiosną targi budowlane będą więc można podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...