Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I właśnie tam spędziłam wczorajszy dzień...niesamowici ludzie:D

 

Wracając do tematu cegły i ławek to chcę uzyskać coś w tym stylu ,tajemnicze, ukryte w zieleni miejsca do kontemplacji natury... jak się na to czas znajdzie ;-)

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/366/4194577_DzC_inspiracje_mala_architektura_29.jpg

 

lub takie ...może gdzieś dostanę stare parkowe

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/366/4194574_SAM_1361.JPG

 

Cegłę mam taką i przymiarki już zrobione :D

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/366/4194575_IMGP1881-1.JPG

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/366/4194576_IMGP1885-1.JPG

 

Dzisiaj postaram się otworzyć swój wątek ,ale nie wiem gdzie przerobić elewację domku ,chyba że mogę wkleić zdjęcia moich rysunków...to takie mało profesjonalne .Może mi pomożecie?

Miłej soboty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa Dana pięknie!!!

 

U mnie też brzozy królują w ogordzie, sadze je namiętnie hurtowo w zagajnikach, w kępkach i wszędzie gdzie popadnie :lol2: w setkach chyba już można je liczyć :lol2:

 

Cegła bardzo mnie zaintrygowała, pokazuj co tam z niej kombinujesz, bo też chciałabym jej wprowadzić więcej do ogrodu :)

 

Daj linka do wątku jak założysz go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana, piękna porcelana, wyposażenie do domu i ławeczki do ogrodu! Mam koło obecnego domu trochę cegły z rozbiórki starego komina, myślisz, że się nada na takie ławki? Nie będzie się kruszyć? Czy może trzeba ją jakoś zabezpieczyć?

 

Wizualizacje robię w 3 programach, zależy jaki efekt chcę uzyskać - aranżacje wnętrz w Pro100, przesuwanie ścian na rzucie parteru najszybciej mi szło w paintcie a wizualizacja domu powstała w Photoshopie :)

Jeśli chcesz, to chętnie pomogę :)

 

To brzoza u mnie, niby jedna a są 4 pnie 110620101514.jpg

Teraz jednak taki widok z okna mam: IMG_0109.jpg IMG_0110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :D Podobno jest możliwość, że będzie jeszcze więcej cegły, gdybym chciała :wiggle:

 

A tymczasem weekend minął mi na obliczaniu ilości materiałów potrzebnych na budowę. Ciekawa jestem, jak to jest z domawianiem, gdyby mi brakło? A jak będzie nadmiar? Muszę popytać w najbliższym składzie...

 

Na dachu położymy dachówkę Marsylkę 12 w kolorze "glazura Amadeus czerwona" 2112000070_500x500.jpg

Tania i dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie będzie wyglądała Twoja zetka :) Przez chwilę też rozważałam grafitowy dach, ale postanowiłam dodać nieco koloru, bo elewacja i okna będą białe.

 

Przypomniałam sobie jeszcze coś - wymiary na wersji demo projektu z7 nie są ostatecznymi. Kilka centymetrów różnicy jest w ścianie z oknem kuchennym. Ja i tak zmieniłam te wymiary, żeby szafki wiszące się zmieściły. Podnoszę też okna, bo 85 cm to trochę mało, zwłaszcza do kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podoba Ci się moja wizja .Ja długo miałam dylemat biały ,czy klinkierowy. Stanęło na klinkierze z białą stolarką no i do tego brązowy dach mi nie pasował .Grafit chyba będzie najlepszym rozwiązaniem .Muszę w Photoshopie popróbować z wizualizacją elewacji ,mam nadzieję ,że mi synuś pomoże ;-)

Chciałabym zobaczyć ,czy będzie się dobrze prezentować to co mam w głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić sobie kilka wariantów kolorystycznych i wybrać najlepszy :yes:

 

Dziś ściągam z netu inspiracje na kuchnie murowane :D Też chcę kuchnię w jasnych kolorach, najlepiej z waniliowymi frontami, jak się nie uda, to z białymi - śmietanowymi ;) Do tego rudy blat i ruda podłoga.

Zlikwidowałam przejście do spiżarki. A Ty jak rozplanowałaś kuchnię? Masz już wstępny projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...