Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pusiu no jasne ,że możesz jak tylko będę potrafiła chętnie pomogę :D

U mnie w ogrodzie też będzie taki kombinat i do tego podziemna piwniczka M , zwana przeze mnie winnicą ;-) Ale tu widać ewidentne preferencje :p

 

Super :lol2::lol2::lol2:

 

 

Pewnie sprawka kotów ;)

 

A możesz te bezpodstawne podejrzenia udowodnić :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy perypetii administracyjnych... :bash:

Zginęła jedna zwrotka, potrzebna, żebyśmy mogli wziąć potwierdzenie wykonalności decyzji PnB. Adresatem był Urząd Gminy ;) Zjedli albo sobie podstawkę pod kubek z niej zrobili ;)

Wymusiłam na pani w Starostwie złożenie reklamacji na poczcie, nie wiadomo, kiedy reklamacja będzie rozpatrzona. U mnie w pracy dostajemy duplikaty zwrotek już na drugi dzień, ale tam podobno nie ma tak szybko. Lalalala laa co za kraj ;)

 

A teraz pytanie: czy zgłaszając budowę w nadzorze, muszę mieć pieczątkę z potwierdzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy perypetii administracyjnych... :bash:

Zginęła jedna zwrotka, potrzebna, żebyśmy mogli wziąć potwierdzenie wykonalności decyzji PnB. Adresatem był Urząd Gminy ;) Zjedli albo sobie podstawkę pod kubek z niej zrobili ;)

Wymusiłam na pani w Starostwie złożenie reklamacji na poczcie, nie wiadomo, kiedy reklamacja będzie rozpatrzona. U mnie w pracy dostajemy duplikaty zwrotek już na drugi dzień, ale tam podobno nie ma tak szybko. Lalalala laa co za kraj ;)

 

A teraz pytanie: czy zgłaszając budowę w nadzorze, muszę mieć pieczątkę z potwierdzeniem?

 

W nadzorze, kiedyś dawało się ksero pozwolenia na budowę, zadzwoń i zapytaj, co masz im dostarczyć, jeśli budujesz wg nowych przepisów, zgłaszałaś budowę i urząd nie wniósł sprzeciwu? - Bo wiesz co urząd to obyczaj :p

 

Edit:

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałe, ale i tak nie wiem do czego ta zwrotka miałaby być potrzebna?

Rozumiem, że potrzebujesz: Zaświadczenie o ostateczności decyzji administracyjnej z UG, bo takie coś chce nadzór?

Edytowane przez molikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zwrotka zwrotką ale nawet już na stronie poczty wpisując nr nadania można sprawdzić kiedy przesyłka została dołączona co za problem.

 

Miałam taką sytuację zadzwonił sąsiad że nie odebrałam pisma z starostwa a odebrałam mamy ponad 26 współwłaścicieli drogi czyli spamu multum przychodzi ale staram się odbierać wszystko bo wiem jak to jest sama też to przechodziłam.

 

Dzwonię do Urzędu zwrotki brak więc pytam czy jest zwrot pisma minęły 3 tyg -nie ma ,więc ja na to gdybym nie odebrała to powinno zostać zwrócone nadawcy-no ale nie ma ...

 

Podjechałam na P prośbę i co niby tego samego dnia się zwrotka znalazła nie wiem w końcu gdzie na poczcie czy w Urzędzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molikk, pozwolenie na budowę, nie zgłoszenie. Potrzebne są zwrotki od wszystkich stron, że otrzymali naszą decyzję, bo od odbioru mają 2 tyg. na złożenie odwołania. Urząd Gminy też był stroną - budujemy zjazd na drogę gminną.

Właśnie nie wiem, czy nadzór chce mieć potwierdzenie ostateczności decyzji, czy nie, gdyż napisali tylko, że jako załącznik do zgłoszenia budowy ksero pozwolenia na budowę z oryginałem do wglądu.

 

Bejaro, znam opcję śledzenia przesyłek i jakby pani w Starostwie była ludzka, to też by sprawdziła. Ale jej się nie chce. Tydzień temu już mówiła, że zwrotka zginęła i będzie składać reklamację, do dziś tego nie zrobiła. Tak że dzisiaj ma reklamację pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, jeszcze dziennik...

 

Normalnie ręce opadają bo to nie jest niekompetencja ale złośliwość w czystej postaci,masz biurwy najgorszego gatunku.

 

Nie wiem czy musi być z pieczątką do zgłoszenia budowy,ale mi bez pieczątki nie chcieli DzB wydać....

Rozumiem, że składasz zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych?

 

To albo u mnie chcą coś innego, albo o czymś nie wiem, ale u mnie wymagają:

* Kserokopia decyzji udzielającej pozwolenia na budowę/rozbiórkę/przebudowę

* Oświadczenie kierownika budowy (oryginał)

* Zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego kierownika budowy – kserokopia.

* Decyzja stwierdzająca przygotowanie zawodowe kierownika budowy – kserokopia.

* Oświadczenie inspektora nadzoru (w przypadku nałożenia takiego obowiązku w decyzji pozwolenia na budowę) w oryginale

* Zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego inspektora nadzoru- kserokopia.

* Decyzja stwierdzająca przygotowanie zawodowe inspektora nadzoru – kserokopia.

* Informacja o danych zamieszczonych w zgłoszeniu (oryginał).

* Pełnomocnictwo udzielone osobie działającej w imieniu inwestora – oryginał zgodnie z art. 33 § 3 ustawy z dnia 14.06.1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (opłata skarbowa 17 zł)

 

Poza tym po zgłoszeniu do urzędu wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, urząd wysłał do wszystkich zainteresowanych pismo, że mogą przyjść do urzędu zobaczyć mój projekt i wnieść uwagi i że mają na to 30 dni. Po wydaniu pozwolenia, czekasz 14 dni na uprawomocnienie, jeśli nikt nie wniesie sprzeciwu, załatwiasz dziennik budowy i składasz zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych (min 7 dni przed ich rozpoczęciem) i kopiesz.

Czy może jest coś o czym nie wiem? (poza tym niestety w każdym urzędzie ta lista wygląda inaczej, np w niektórych musisz dziennik budowy pokazać).

 

A i to fakt że na biurwę trafiłaś - witaj w klubie :/

 

PS Tak mi się przypomniało wniosek dotyczący wydania dziennika budowy powinien zawierać numer wydanej decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z klauzulą ostateczności decyzji

Edytowane przez molikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że składasz zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych?

Tak :)

 

...wnieść uwagi i że mają na to 30 dni. Po wydaniu pozwolenia, czekasz 14 dni na uprawomocnienie, jeśli nikt nie wniesie sprzeciwu, załatwiasz dziennik budowy i składasz zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych (min 7 dni przed ich rozpoczęciem) i kopiesz.

 

Na uwagi/sprzeciw mają 14 dni od odbioru pisma. Jeżeli do tego terminu nikt się nie zgłosi lub nie wpłynie pismo, decyzja jest ostateczna. Dlatego potrzebne są zwrotki od wszystkich zainteresowanych, żeby móc ustalić datę. No i jedna zginęła. A to hamuje mi dalsze działania, bo tej klauzuli brak :(

 

U Ciebie też nie wesoło z tym archeologiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

 

Na uwagi/sprzeciw mają 14 dni od odbioru pisma. Jeżeli do tego terminu nikt się nie zgłosi lub nie wpłynie pismo, decyzja jest ostateczna. Dlatego potrzebne są zwrotki od wszystkich zainteresowanych, żeby móc ustalić datę. No i jedna zginęła. A to hamuje mi dalsze działania, bo tej klauzuli brak :(

 

U Ciebie też nie wesoło z tym archeologiem :(

 

Ale to urząd wysyłał te powiadomienia, nie Ty?

 

i tak, miało być z archeo tylko zawiadomienie o rozpoczęciu prac, a teraz muszę mieć nadzór archeologiczny i decyzję do PnB (zmiana przepisów zrobiła swoje, znajomi architekci śmiali się, że archeo nie miało kasy, więc wylobbowali taką zmianę przepisów, żeby mieli co robić i z czego żyć, a w dalszym czasie, pewnie do przekopania ogródka archeo trzeba będzie wzywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, urząd wysyłał.

 

Czy będziesz musiał płacić archeologowi za nadzór?

 

No... będziesz chciał posadzić marchewkę, to archeologa o zdanie trzeba zapytać. Najgorsze, że to wcale nie jest śmieszne. Trzymam kciuki, żeby jednak żadnych skorup w ziemi nie było! :yes:

 

Urząd wysłał, urząd zgubił, to chyba trzeba eskalować i do przełożonego jej przełożonego pójść :p

 

Nie, archeolog tak bardzo lubi swoją prace, że robi to za darmo :p (czytaj zapłaciłem 1000zł, 200 teraz, 800 jak zacznę kopać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...