Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bo mi skóra ścierpła na karku :(

Do naszego musieliśmy zrobić kartę ewidencyjną budynku - czyli sprowadzić z Wrocławia historyka sztuki (nazwanego przez nas histerykiem), zapłacić ... tys. zł, po czym wysłać to do konserwatora zabytków wojewódzkiego wraz z opinią rzeczoznawcy za ... tys. zł i czekać na zgodę lub nie na rozebranie budynku - trwało to kilka miesięcy, kosztowało ... zł i nerwów.

A dom nie był wpisany do rejestru zabytków.

Tylko miejscowość nasza jest pod nadzorem konserwatorskim i dupa.

Ale to był dom z 1847 roku.

Stan budynku nie ma dla tych durnych, bezdusznych przepisów znaczenia.

 

Ło rany... Mam nadzieję, że to domiszcze za młode jest na takie zabawy. Wieś, gdzie się buduję, nie jest objęta nadzorem konserwatorskim na szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy

każdy niesie swój krzyż, my mamy bozalsiebozehydraulików

Wy walczycie z papirami

łączę się w bulu (tak właśnie, przez u)

 

a u nas w Łodzi ani archeolog ani historyk sztuki jakoś się nie pojawia jak wyburzają piękną kamienicę która czekała na wpisanie na listę zabytków, ciekawe czemu...

grrrr jak ja nie cierpię urzędasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pieprzyć urzędasów, zaczynamy w poniedziałek ;)

 

Mamy już wszystkie dokumenty od kierbuda, powiedział, żeby złożyć w nadzorze zgłoszenie, nie trzeba już czekać 7 dni, bo przepisy się zmieniły.

 

Na razie i tak będą prace przygotowawcze - ogrodzenie, kibelek, rura w rów i na to jakiś tłuczeń, żeby dostawcy wjechać na działkę mogli. Trzeba będzie też zacząć kręcić zbrojenie. Do tego czasu może pani ze Starostwa będzie miała tą swoją reklamację i nam zarejestruje dziennik. Ale i tak jutro do niej dzwonię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pieprzyć urzędasów, zaczynamy w poniedziałek ;)

 

Mamy już wszystkie dokumenty od kierbuda, powiedział, żeby złożyć w nadzorze zgłoszenie, nie trzeba już czekać 7 dni, bo przepisy się zmieniły.

 

Na razie i tak będą prace przygotowawcze - ogrodzenie, kibelek, rura w rów i na to jakiś tłuczeń, żeby dostawcy wjechać na działkę mogli. Trzeba będzie też zacząć kręcić zbrojenie. Do tego czasu może pani ze Starostwa będzie miała tą swoją reklamację i nam zarejestruje dziennik. Ale i tak jutro do niej dzwonię ;)

 

Już widzę Ciebie z łopatą nucącą jak siedmiu krasnoludków: hej ho, hej ho, do pracy by się szło... :D Tak ma być, byle do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak długo wytrzymałaś, ja zanim otrzymałem pozwolenie na budowę, miałem wymienione całe podłoże - uleżałe, ogrodzone...

 

Przegwizdane miałeś na wstępie, teren trudny. U nas powinno być bez niespodzianek w tym temacie, zobaczymy jak koparka zacznie działać.

Wiesz, mój mąż (też informatyk ;) ) nie chciał wcześniej działać. Budowa to mój pomysł i inicjatywa, na mężu budowanie zostało delikatnie wymuszone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie gratuluję.

 

Najważniejsze że zamykamy temat urzędasów,teraz będzie ciekawiej.

 

Powodzenia.

 

PS ja do dziś nie mam ogrodzenia żadnego nie było i jeszcze chyba długo nie będzie.

 

Dzięki :) My się grodzimy i jeszcze na siatkę idzie czarna folia ;) "Doradców" w okolicy wielu. Rok temu jeden mi tu debatował o przycinaniu drzew, dobrze że na jabłoni wtedy siedziałam, bo bym mu co nieco przycięła :mad:

 

Jak bardzo delikatnie :rotfl:

 

Khem, khem, ładną mamy wiosnę tej zimy, nie? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Mam nadzieję, że niedługo pójdę w Twoje ślady...

Dzisiaj ponownie przeczytałam z uwagą Twoje pierwsze posty w dzienniku i widzę, że - oprócz podobnego projektu - mamy podobnie usytuowaną działkę i dom na niej - u mnie też dom podzieli działkę na ogród ozdobny i użytkowy, też będzie niewiele miejsca z boków domu i też mamy front działki od południa; my jednak zdecydowaliśmy się na tradycyjne ustawienie "drzwiami do przodu" i w związku z tym taras od północy.

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Mam nadzieję, że niedługo pójdę w Twoje ślady...

Dzisiaj ponownie przeczytałam z uwagą Twoje pierwsze posty w dzienniku i widzę, że - oprócz podobnego projektu - mamy podobnie usytuowaną działkę i dom na niej - u mnie też dom podzieli działkę na ogród ozdobny i użytkowy, też będzie niewiele miejsca z boków domu i też mamy front działki od południa; my jednak zdecydowaliśmy się na tradycyjne ustawienie "drzwiami do przodu" i w związku z tym taras od północy.

 

Dziękuję, trzymam kciuki, żeby u Ciebie szybko poszło :)

Długo kombinowaliśmy z ustawieniem domu na działce, uparłam się, żeby wykorzystać duże przeszklenia i wpuścić jak najwięcej światła do środka. W obecnym domu mam ciemne pomieszczenia i jest to duży minus, działają na mnie przygnębiająco.

 

U nas tak samo, budowa to moj pomysl, ale powoli meza przekonala, yu pojechalismy do znajomych ktorzy mieszkaja w domku, tam pojechalismy...az sam sie przekonal :D

 

U nas także znajomi odwalili kawał dobrej roboty w tym temacie :)

 

---------------------------------------------------

W sobotę podjechaliśmy do pobliskiego składu budowlanego, zrobili nam wycenę na większość materiałów. Wstępnie umówiliśmy na dziś dostawę stali.

Niestety, rano po drodze do pracy zaniemógł nam samochód i teraz stoi w warsztacie.

Tak więc dobrze zaczął się tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...