Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gazobetonu :) Z silikatów to może ścianki działowe zrobimy, choć mężulowi marzy się łatwy do żłobienia gazobeton.

 

Jakoś musimy dać radę, w sumie nic nas nie goni, to możemy sobie pomału ściany kleić. Z drugiej strony jak sobie przypomnę tempo wiązania zbrojenia, to pewnie i ze ścianami polecimy na wariata ;)

 

Kochana życzę Wam byście kolejną Wielkanoc spędzili we własnym ,wymarzonym domku !

 

Dana, dziękuję Ci za tak wspaniałe życzenia :hug: Ciężko będzie to osiągnąć, oj ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy Ytonga, ale jeszcze nie wiem gdzie go kupię. W lutym robiłam wyceny, to najtańszy mieli w Budmecie na ul. Tynieckiej w Krakowie. Tylko że te ceny co chwilę się zmieniają a nie zdecydowaliśmy się wtedy na zakup. Cena miała pójść w górę, a czy tak się rzeczywiście stało, tego nie wiem :)

 

Na razie mam wyczajone tanio bloczki betonowe na ściany fundamentowe, jakbyś potrzebowała, to pisz, dam namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu nie zapomnij że do ceny bloczków betonowych i gazobetonowych doliczają cenę palet.

Ytong ma palety bezzwrotne, które należy doliczyć do ceny bloczków. Jeżeli chodzi o palety z bl. bet. to płaci się za nie kaucję (ja płaciłem 57 zł od palety :( ).

 

Za to z drugiej strony łatwo idzie wytargać od hurtowni gratisowy transport :D

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

P.S.

 

Piękne ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, pamiętam o paletach :) Najlepsze, że w żadnej hurtowni o tym "drobnym szczególe" nie wspominają, sama się dopytuję ;)

Staram się tak negocjować, żeby dowóz mieć w cenie, jak na razie to się udaje. Gdy ktoś mi dolicza koszt transportu, to kupuję u konkurencji, tak było np. z kruszywem.

 

Bezzwrotne palety też trzeba będzie jakoś wykorzystać, jak nie na szalunki to może na meble ogrodowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak :) Nic nie może się zmarnować :)

 

Dziś po pracy jedziemy wypędzać wodę z ław i ustalić potrzebną ilość bloczków fundamentowych. Miałam cichą nadzieję, że obejdzie się bez schodów wejściowych, ale chyba nic z tego... W każdym razie będziemy chcieli zminimalizować ich ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadsyp górkę i zrób te schody trochę jak szeroką ścieżkę ogrodową o długim łagodnym spadku. Stopnie szerokie i głębokie ale niskie. Można zrobić z podkładów ķolejowych, cegły rozbiórkowej, albo płaskich kamieni. Ładnie obsadzić zadarniaczami, które nie boją się deptania. :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadsyp górkę i zrób te schody trochę jak szeroką ścieżkę ogrodową o długim łagodnym spadku. Stopnie szerokie i głębokie ale niskie. Można zrobić z podkładów ķolejowych, cegły rozbiórkowej, albo płaskich kamieni. Ładnie obsadzić zadarniaczami, które nie boją się deptania. :)*

Tą górkę z mojej gliny mogę zrobić czy się nie nadaje?

 

jechałam dziś przez gminę M. i wypatrywałam Waszego placu boju, ale się nie udało zlokalizować ;)

Gmina M. w sumie dość spora, wioski rozrzucone. Dopóki wykopków na działce nie miałam, to dostawcom ciężko było trafić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod schodo-ścieżkę daj samą glinę spokojnie. Urodzajną wsypiesz w szczeliny, przerwy między tym czym wyłożysz stopnie. Reszta górki - glina na spodzie, a na wierzchu wymieszana z urodzajną i piaskiem. Glinę trzeba sypać i mocno ubijać od razu, żeby potem nie obsiadało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pestko za pomysł, zastosuję :)

Glinę już mogę podsypywać w okolicach wyjść, to będzie się ubijała. Wczoraj trochę równaliśmy teren, żeby sobie nóg nie połamać, poza tym dzisiaj przyjeżdża zamówiony piasek i cement, trzeba było placyk przygotować.

 

Poszukam inspiracji na takie schody, ewentualnie Pestko jeśli masz coś zachomikowane na swoim komputerze, to wklej mi, proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dopiero będziemy murować ściany fundamentowe na ławach. Wczoraj mierzyliśmy jak nam pod drzwiami poziom 0 wychodzi i to jest jakieś 50 cm nad powierzchnią ziemi przy tych wejściowych z boku domu, a przy drugich drzwiach na tyłach około 30 cm.

 

Bloczki betonowe zamówione z nieznanym terminem dostawy ;) 2,50 zł/szt., w tej cenie też dowóz i rozładunek HDSem.

 

Tropię teraz sąsiada, od którego potrzebuję zgodę na poprowadzenie wodociągu. Mam jedynie adres, nie udało się znaleźć telefonu ani maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ogród i każdy pomysł zawsze jest inny. Identycznego zdjęcia, dopasowanego do konkretnej sytuacji nie da się znaleźć. Trzeba patrzeć na fotki i wyobrazić sobie własne miejsce z przetworzonym czymś co spodobało się na zdjęciu.

:(

McChormach Garden-03.jpgpictures-of-landscaping-with-boulders.jpgrd_wind_sea063_5986.jpgScreen shot 2014-08-07 at 11.54.50 PM.jpgScreen shot 2014-09-28 at 12.48.13 PM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...