Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Te z instrukcjami gdzieś mam na pintereście. Robię porządki, to znajdę.

 

Sunset Park Residence-Griffin Enright Landscape-ornamental grass-02.jpg

 

Jeszcze kilka na samą skarpę, bo nawet niewysoką wygodniej jest podzieliś na poziomy i obsadzać. Łatwiej to potem podlewać, zmienić coś w nasadzeniach, nawet opielić kawałkami lepiej :)

greatscapes_pic_for_website.11965708.jpgSorrento House by Robert Mills Architects-02.jpg41705aae26786e875e0c0484e77f735f.jpgChoy-House-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... dzięki!!

Mam już swoje typy, ale i tak wszystkie inspiracje są piękne! :D

 

Tymczasem u nas wczoraj zrobił się tłok. Zamówiona była dostawa cementu i piasku na godz. 16. W międzyczasie okazało się, że także dziś przyjadą bloczki betonowe... dla odmiany o 16 ;) No i przyjechali w jednym czasie. Pierwszy był rozładunek piachu i cementu, samochód lżejszy, kierowca optymista zjechał z utwardzonej drogi i... się zagrzebał :wiggle: A to niespodzianka! ;) Wspólnymi siłami, z kierowcą drugiego samochodu, podsypując kruszywem, udało się ruszyć pojazd.

IMAG0159.jpg

 

Kolejny rozładunek to już bajeczka, pan kierowco-operator hds pięknie rozładował i z gracją ustawił wszystkie palety bloczków :)

IMAG0157.jpg

 

Tak więc jeszcze bardziej zagraciła nam się działeczka. Do kompletu wtarabaniliśmy także machinę z komorą mieszającą :cool:

IMAG0160.jpg

 

Plac przygotowany na rundę drugą, murowanie ścian fundamentowych.

IMAG0161.jpg

 

Dziś jeszcze zakup kilku niezbędnych rzeczy i drobne prace przygotowawcze, m.in. zabawa ze szlaufwagą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dzieje :D

Cieszę się, że zaraz wyjdziecie nad ziemię. Potem to dama przyjemność ! Radość rośnie wprost proporcjonalnie do rosnących murów ;)

Inspiracje Pestki bardzo wpływające na wyobraźnię.

U nas planuję schody do wgłębnika z ogniskiem i właśnie je wycięliśmy w litej glinie i obłożę moją ukochaną cegłą :D

Drugie na wzniesienie z wierzbą płaczącą i też je ukształtowałam z gliny i ubijałam takim ustrojstwem rura z dospawaną grubą płytą żelazną...proste, ale skuteczne.

Podoba mi się ten tymianek między kamolami :rolleyes:

Jak pogoda ? Podziałacie dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda ? Podziałacie dzisiaj?

 

Na razie mży, zobaczymy co będzie po południu, bo i tak do 15 jesteśmy w pracy. Najwyżej podjedziemy zostawić narzędzia na jutro, bo jutro jadą z nami psiaki i nie byłoby miejsca w bagażniku.

 

Cegłę będziesz kłaść bezpośrednio na glinie? Czy robisz jakąś podsypkę? Bo wiesz... u mnie glina na działce a mam też trochę cegieł do wykorzystania ;)

 

Rura z płytą dobry patent, muszę rozważyć skonstruowanie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ale się zapełniła Wasza działka, pogoda zapowiada się coraz piękniejsza, więc będzie Wam sprzyjać. Trzymam za to kciuki:)

Ale szczęście miał kierowca, że go drugi wyratował, chyba nie łatwo wygrzebać się z gliny takim gabarytem.

Ja mam przód działki w glinie po wykopach pod rury i za każdym razem buciorska obklejone, co na budowie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ale się zapełniła Wasza działka, pogoda zapowiada się coraz piękniejsza, więc będzie Wam sprzyjać. Trzymam za to kciuki:)

Ale szczęście miał kierowca, że go drugi wyratował, chyba nie łatwo wygrzebać się z gliny takim gabarytem.

Ja mam przód działki w glinie po wykopach pod rury i za każdym razem buciorska obklejone, co na budowie jestem :)

 

To już kolejny kierowca, który sobie niefrasobliwie wjechał, bo mu się wydawało, że skoro na drodze sucho, to na działce też ;)

Teraz, jak już ciepło się zrobiło, to nieprzyjemnie jest chodzić w kaloszach, nogi się męczą. No ale coś za coś :)

 

Asiu my zawsze układamy cegły ...placyki, obwódki, czy schody na suchym betonie .Łatwo się w nim poziomuje, nie brudzi tak jak na mokro i nie orzesuwa siě gdzie chce. No i nie przerasta chwaściskami .

Zatem czekam na relację i chcę zobaczyć psy :)

Pozdrawiam!

 

Dobrze wiedzieć :) Myślałam, że potrzebna jakaś specjalna podsypka, utwardzanie skoczkiem itp. ;)

--------------------------------------------------

 

W piątek po południu zastaliśmy ławy w wodzie. Czas minął głównie na wybieraniu tej wody. W sobotę rano miejscami wciąż stała woda, zatem prace polegały na osuszeniu ław, odczekaniu, pomalowaniu mazidłem, odczekaniu, malowaniu lepikiem i położeniu papy.

IMAG0171.jpg

Sprawnie nam szło, dzięki dużej pomocy mojego Brata :D

W przerwie na osuszanie wyskoczyliśmy z psami do lasu. Pobliski lasek mamy piękny, malowniczo poprzecinany strumieniem i usiany zawilcami. Przyglądał nam się nawet jeden, niezbyt płochliwy koziołek :)

IMAG0167.jpg

MWSnap059.jpg

IMAG0164.jpg

Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości, to wiosna w pełni! :D

 

Dzień zakończyliśmy rozłożeniem bloczków betonowych.

IMAG0173.jpg

 

A wczoraj, w ramach odpoczynku, z naszymi nowymi Sąsiadami zrobiliśmy wycieczkę motocyklową do Szczyrzyca, gdzie mają pyszne piwo własnej produkcji :) Żeby nie było, że wycieczka tylko po trunki, widoki na Beskidy podziwialiśmy z góry Ciecień ;) Faceci pruli na górkę przodem, a my, styrane życiem kobiety, zabezpieczałyśmy tyły przed niespodziewanym atakiem przybyszów z kosmosu ;)

http://blurppp.com/blog/wp-content/gallery/piwo-szczyrzyckie/thumbs/thumbs_szczy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odwiedziny i za życzenia, oby się spełniły! :)

 

Wczoraj jeszcze dopieszczaliśmy ławy i rozciągali sznureczki.

 

Nie mogłam też już zdzierżyć kołtuna z róży i zaczęłam wycinać. Zwłaszcza, że się okazało, że zdrowych jest jedynie parę pędów z góry, reszta uschnięta bądź przemarznięta.

 

Plan na dziś: murowanie narożników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...