Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

A wczoraj, w ramach odpoczynku, z naszymi nowymi Sąsiadami zrobiliśmy wycieczkę motocyklową do Szczyrzyca, gdzie mają pyszne piwo własnej produkcji :) Żeby nie było, że wycieczka tylko po trunki, widoki na Beskidy podziwialiśmy z góry Ciecień ;) Faceci pruli na górkę przodem, a my, styrane życiem kobiety, zabezpieczałyśmy tyły przed niespodziewanym atakiem przybyszów z kosmosu ;)

http://blurppp.com/blog/wp-content/gallery/piwo-szczyrzyckie/thumbs/thumbs_szczy2.jpg

 

Ja myślę, że to Szczyrzyckie przed wyjściem na szlak nas tak spowolniło :p Panowi wypili symbolicznie i mieli powera, a my jakieś takie ociężałe :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brak treningu dziewczynki :D

 

Zapewne. Dlatego poczyniłyśmy zakupy, żeby trenować w domu :cool:

 

A wczoraj na budowie powstawały narożniki

IMAG0176.jpg

IMAG0175.jpg

Dzieło Inwestora, ja póki co miałam trzymać się z daleka ;) Zawalczyłam zatem z kołtunem różanym, walka zakończyła się sukcesem, czyli ogniskiem na różanych gałązkach.

 

Pierwszy raz dostrzegłam coś więcej poza zwałami ziemi i wykopem, a mianowicie taki oto zachód słońca

IMAG0183.jpg

 

IMAG0177.jpg

 

Zapowiadają się piękne widoki na przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he dziękuję! :)

 

Narożniki to praca Inwestora, ja tylko upycham zaprawę w szczeliny ;) Troszkę gimnastyki nie zaszkodzi, uciążliwy jest jedynie ciężar bloczka.

Betoniarka odwala kawał dobrej roboty, nie wyobrażamy sobie, ile namęczyć się musieli inwestorzy, którzy z niej nie korzystali.

 

Wczoraj sporo popracowałam w warzywniaku, cebula już posadzona, ale trzeba przygotować pozostałą część na wysianie warzyw. Jeszcze kawalątko zostało do skopania, to na przyszły tydzień. Dziś i w weekend ma u nas popadać, robimy sobie przerwę od budowy na rzecz ogarnięcia obecnego lokum wraz z ogrodem.

 

Trwa poszukiwanie firmy do wykonania przyłącza wody, ceny oscylują w granicach 4 tys. Musimy jeszcze zdobyć zgodę właściciela działki z wodociągiem, mamy jedynie adres.

 

Miłego dnia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czyściutko wymurowane narożniki, fiu fiu :D. Piękna robota. Co prawda murowaniem u siebie się nie zajmowałem, ale pierwsze narożnikowe bloczki murarze kazali mi osobiście wypoziomować, taka ichnia tradycja. Ile razy inwestor puknie w bloczek młotkiem, tyle butelek okowitki musi kupić wywijasom. Już nie pamiętam ile tych butelek było, ale chyba trzy sztuki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, przecież nie będę Wam tu co chwilę pokazywać kolejnych bloczków przyklejonych, bo to nudne ;) Takie szare klocki, nic ciekawego :rolleyes: Robimy pomalutku, bo i po pracy niewiele czasu zostaje na budowę a pogoda niesprzyjająca, więcej opadów niż słońca. Co deszcz, to musimy czyścić ławy z oberwanej ziemi i wypompowywać wodę. Jest to bardzo czasochłonne, a zrobić trzeba, żeby ruszyć do przodu.

 

Ale czyściutko wymurowane narożniki, fiu fiu :D. Piękna robota. Co prawda murowaniem u siebie się nie zajmowałem, ale pierwsze narożnikowe bloczki murarze kazali mi osobiście wypoziomować, taka ichnia tradycja. Ile razy inwestor puknie w bloczek młotkiem, tyle butelek okowitki musi kupić wywijasom. Już nie pamiętam ile tych butelek było, ale chyba trzy sztuki :D

 

Dziękuję :) Ciekawa tradycja, podejrzewam, że murarze skwapliwie jej pilnują ;)

 

Zdjęcia z soboty, aktualne postępy na budowie. Zbieraliśmy sprzęt, gdy rozpętała się burza. Dobrze, że nie wcześniej.

MWSnap081.jpg

MWSnap080.jpg

 

Drzewa w tle to stary sad do ogarnięcia. Póki co jabłonie tylko trochę przycięte. To jedyne drzewa, jakie są na działce.

MWSnap083.jpg

 

Psioza robi dobrą minę, a wcale nie była zadowolona, że w kojcu siedzieć musi. Najchętniej by towarzyszyła w wykopach ;)

MWSnap079.jpg

 

Na działce mamy już pierwsze samozwańcze(samopowstańcze?) oczka wodne ;) Po dzisiejszej nocy pewnie jest już tam staw, bo było oberwanie chmury.

MWSnap082.jpg

MWSnap081.jpg

MWSnap080.jpg

MWSnap083.jpg

MWSnap079.jpg

MWSnap082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...