Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Obiecałam wrzucić zestawienie wydatków, zatem:

 

Koszty:

 

beton 12 m3 - 2200 zł (w zaokrągleniu)

ściągnięcie humusu, kopanie ław, prace przy utwardzeniu dojazdu, pomoc - 650 zł

folia do ław - 47 zł

bednarka+ złącza - 92 zł

stal na całość budynku - 1262 zł

strzemiona na ławy - 202 zł

drut wiązałkowy - 50 zł (

tyczenie fundamentów - 900 zł

papa – 94 zł

dysperbit – 190 zł

bloczki betonowe – 1910 zł

cement, piasek – 460 zł

styropian fundament – 1743 zł

klej do styropianu pianka – 174 zł

folia kubełkowa – 156 zł

rury, kolanka itp. – 420 zł

---------------------------------------------------------------------------

Razem koszt wykonania fundamentów: 9965 zł

 

Dotychczasowe koszty naszej inwestycji: 26 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Łooo stal na cłość 1262 zł :p

My wydaliśmy 7500 zł! :/

 

My przez drugi długi majowy weekend też mamy znowu materiałowy przestój. Nie lubię! :)

Czytałam u siebie, że problem z ytongiem. Po naszej stronie Krakowa też był. Porotherm jest wszędzie silki nie widuję w ogólę, solbet też się pojawia, ale on jest słabszy od H+H. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłam ytong, przyjeżdża w przyszłym tygodniu. Cena bez szału, 6,55 zł netto ale była to najkorzystniejsza oferta.

Od poniedziałku jesteśmy na 2 tygodniowym urlopie i chcemy szaleć ze ścianami ;) Przymierzaliśmy się w składzie do bloczka i jest lżejszy niż ten fundamentowy, tak więc może szybko pójdzie :)

 

W dalszym ciągu fundamenty są niezasypane, mam nadzieję, że ten stan zmieni się jutro, najpóźniej w piątek.

Postanowiliśmy nie spieszyć się z chudziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj dobrze zmierzyć wysokość ściany pod okno kuchenne. U mnie nadbudowywali, bo miałabym parapet niżej niż blat. Na szczęście Ytong pozwala na różne poprawki nawet już jak się postawi ściany. Ograniczeniem są tylko nadproża.

 

Jakiej wielkości bloczki kupiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie chodzi o nośne czy działowe, tylko o to jak to jest z ociepleniem. Czy bloczek 24 + 20 ocieplenia to wystarczy?

 

Natomiast działowe 12 to ja mam tylko tam, gdzie nie przewiduję wieszania czegokolwiek. Bloczek jest miękki i nasze doświadczenie jest takie, że jak chce się np. szafkę kuchenną powiecić na ścianie, to lepiej tego na 12 nie ryzykować.

 

No, i jeszcze akustyka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o grubości stosowanego ocieplenia należałoby od razu wspomnieć o lambdzie styropianu, bo przecież produkt produktowi nie równy.

OZC robione było pod dane z projektu i zaproponowane ocieplenie było wystarczające, my jednak i tak ocieplamy solidniej.

 

Z wieszaniem szafek na gazobetonie to taka sama historia jak z podłogówką i puchnącymi nogami ;) Jeżeli zrobi się to niewłaściwie, to będzie problem z użytkowaniem.

Działówki można także budować z silki - twardsze, mniejsza akustyka, ale gorzej w nich prowadzi się instalacje. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powiesiłabyś rząd szafek kuchennych o wymiarze głębokość 32 cm x wysokość 120 cm x długość 220 cm na ytongowej ściance 12 cm? W szafkach masz szkło, zastawę stołową i inne najczęściej same ciężkie rzeczy. Ja już widzę jak mi to wszystko pewnego dnia leci na podłogę.

 

Pozostaje raczej, zanim postawi się jakąkolwiek ściankę, zdecydować co na niej będzie i czy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje raczej, zanim postawi się jakąkolwiek ściankę, zdecydować co na niej będzie i czy będzie.

 

Dokładnie tak :) Dlatego jest pewna dowolność w wyborze materiału na ściany - silikat lub gazobeton. Choć mąż wszędzie chce działówki zrobić z 12 cm ytonga i twierdzi, że bez problemu ciężkie szafki na nim zawiesi. Ja jednak czuwam i gdy już dojdziemy do tego etapu, będę chciała w kuchni ścianę działową z silki. Reszta szafek zawiśnie na 24 cm ytonga.

W innych pomieszczeniach nic tak ciężkiego wisieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np działowe planuję zrobić z silkatów akumulują ciepło nie przepuszczają tak dźwięku i oczywiście są znacznie mocniejsze.

Ale nie przesadzał bym, że szafki zlecą po montażu na betonie komórkowym, w końcu i na karton gipsie ludzie wieszają szafki.

 

Ogólnie do wszystkiego są odpowiednie rozwiązania do ciężkich rzeczy odpowiednie (lepsze) kołki do BK albo iść dalej i kotwy chemiczne tego nie wyrwiesz chyba że z połową bloczka :D

 

Ściany nośne w Z7 to piękny etap budowy rośnie w oczach dosłownie z dnia na dzień 2 tyg to zbyt wiele na same ściany tzn nie popędzam was ale zakładam, że szybciej je postawicie więc warto od razu wieniec planować.

 

Ja już dach zbijam :D

 

http://s1.fotowrzut.pl/BPZMFJBWC6/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja obecna kuchnia, niestety jedyne zdjęcie jakie mam to z montażu ;) Duże szafki, część z przeszkleniami, w środku trzymam zastawy i szkło, wiszą na karton-gipsie :)

101020101623.jpg

131020101629.jpg

 

Ściany nośne w Z7 to piękny etap budowy rośnie w oczach dosłownie z dnia na dzień 2 tyg to zbyt wiele na same ściany tzn nie popędzam was ale zakładam, że szybciej je postawicie więc warto od razu wieniec planować.

 

Ja już dach zbijam :D

http://s1.fotowrzut.pl/BPZMFJBWC6/1.jpg

 

:jawdrop: Wow! Jakie tempo! Bardzo jestem ciekawa Twoich własnoręcznie wykonanych wiązarów, bo cena bardzo atrakcyjna.

2 tyg. na ściany to za dużo? Hmmm... dobrze wiedzieć :D Stal mamy, więc można by zbrojenie do wieńca skręcać, ale w takim razie musimy zamówić strzemiona, bo wolę gotowe niż własnoręcznie robione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...