Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My z tych co pomagają. Dziś J targał sąsiadce butle z gazem. Starsza pani, dlaniej to zbyt ciężkie. Karmimy rybki po sąsiedzku, podlewamy, a zimą bywało,że wspólnie odśnieżaliśmy naszą drogę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dobrze mieć sąsiadów i to jeszcze takich :D Wielki podziw we wsi, że zamiast na ploty przyjechali do roboty :D

Bo my póki co tylko głowę im zawracamy ;)

 

Teraz jesteśmy na etapie kończenia zbrojenia na wieniec i zbijania szalunków. Na koniec sierpnia zamówione są wiązary - po wielu zmianach decyzji, w końcu nie robimy ich sami. Byłoby to ciekawe doświadczenie, aczkolwiek atrakcyjny termin montażu i kilka tys. niższa oferta (w porównaniu do innych firm) wpłynęły na naszą decyzję. Nie będzie murłaty, nie musimy też w wieńcu montować kotw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother, daj proszę namiar na wp na firmę od wiązarów . Zbieram na razie namiary, bo działka tuż tuż i próbuje zrobic jakiś kosztorys.

A tak nawiasem mówiąc, jak to u Was wyglądało? Mieliście wcześniej kosztorys, czy tak z grubsza?

Jak dałam zapytanie na oferię to jak juz ktoś jest zainteresowany budową to chce projekt a ja go jeszcze nie mam. Wskazałam jedynie szpaka jako wzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesce masz już ode mnie pw :) Kosztorysu nie robiliśmy, bazowaliśmy na wydatkach inwestorów budujących z7 i z8, a budujemy z własnych oszczędności.

Gdzieś w necie był kosztorys z7 do pobrania, jeśli chcesz to Ci prześlę, tylko podaj maila. Mam też zeskanowane główne strony projektu, też Ci mogę przesłać. U mnie dach ma 35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał pomocnik jezdny

IMAG0235m.jpg

 

Dzięki temu można zacząć szalowanie

IMAG0236m.jpg

 

A takie oko dziś łypało na nasz domek ;)

IMAG0238m.jpg

 

W casto macałam płyteczki, o dziwo sporo mi się podobało, przynajmniej w tej odległości, w jakiej są przyklejone na wystawkach.

I tak, do salonu chciałabym coś w tej kolorystyce i powłoce:

IMAG0228m.jpg

Czyli delikatne beże/piaskowe kolory, mat, imitujące naturalny kamień. Trochę wyżej był trawertyn i też by mi pasował, niestety obie płytki mężowi nie podeszły, uważa, że w te wszystkie zakamarki napcha się brud, który będzie ciężki do domycia a nie będziemy szczoteczką do zębów tego czyścić. No i co ja mam mu na to odpowiedzieć? Czy rzeczywiście tak jest? Może wypowiedzą się właściciele podobnych posadzek, Pestko chyba Ty masz trawertyn w domu?

 

Po tym, jak Emilko napisałaś, że pokazały się arabeski, musiałam je zobaczyć ;)

IMAG0233m.jpg

Idealna kolorystyka i mój drugi ulubiony wzór (tuż po heksagonach). Do rozplanowania w łazience :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobały mi się także te: IMAG0234m.jpg Jako że blat w łazience planuję zrobić z mozaiki, ta by się nadawała. Jednak nie mogę przesadzić, arabeska i diamenciki to już przesyt ;) Nie wiem jakby blat arabeskowy wyglądał? :cool: W oko wpadł mi także ten patchwork, niestety nie był podpisany, więc nie wiem co to za płytka: IMAG0231m.jpg Może by pasował do kuchni, na ścianę nadblatową. Chyba wciąż mam skrzywienie na punkcie oliwkowego koloru ;) W obecnej kuchni mam oliwkę na podłodze i nad blatem, widać jeszcze mi się nie przejadła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesuuu boskie te płytki na żywo są, diamenciki tylko szare były czy może widziałaś też w kolorze piaskowym?? bo takie chciałabym do kuchni na ścianę. no boskie są :rolleyes: arabeski naj naj, mój ukochany wzór ale te diamenciki też mają coś w sobie i jak widzę są zróżnicowane jeżeli chodzi o wykończenie...

 

gres jest łatwy do mycia nie powinien się brud niego trzymać. ja mam w kuchni np. panele z V-fugą i zero problemów z nią. na bank taka imitacja fugi czy zakamarków będzie łatwiejsza do czyszczenia niż prawdziwe zakamarki i fugi :lol2: mam takie płytki z imitacją fugi ale moje są szkliwione więc zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...