Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też bym nie kupiła na podstawie zdjęcia z internetu. Sporo sklepów na szczęście przysyła próbki, można wcześniej zamówić.

Dla mnie, oprócz wzoru na płytce, ważna jest także jej faktura. Przy oglądaniu dotykam płytki, wyobrażam sobie jakby wyglądały w moich pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5571925_IMG_20160527_134744.jpg

5571962_IMG_20160531_181814.jpg

a oto i moje wybory. Oby dobre;) moja łazienka jest wyjątkowo mała (175x225 cm) . Kocham nasz domek i uważam, że jest w nim wszystko jak należy ale łazienka jest zdecydowanie za mała:( trudno już tego nie zmienię. Musi tak być. Gdybym nie musiała tam upchnąć jeszcze pralki byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]360373[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]360374[/ATTACH]

a oto i moje wybory. Oby dobre;) moja łazienka jest wyjątkowo mała (175x225 cm) . Kocham nasz domek i uważam, że jest w nim wszystko jak należy ale łazienka jest zdecydowanie za mała:( trudno już tego nie zmienię. Musi tak być. Gdybym nie musiała tam upchnąć jeszcze pralki byłoby ok.

 

mi się wybory bardzo podobają :) a co to za płytki te "drewniane"?

u nas mąż na moja prośbę zrobił w mieszkaniu blat ;) zbrojony, betonowy :D a potem zobaczyliśmy, że profesjonaliści robią to z g-k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio i Liluputku dom budował mój mąż i wymyślił tą wnękę z myślą, że najwyżej ją zamuruje. Na początku było inaczej. O tak:

5576710_IMG_20160428_190510.jpg

Później jak już powoli powstawały pomysły na aranżację trzeba było trochę zmian wprowadzić i pomyśleć jak dobrze wykorzystać ta wnękę skoro już ją mieliśmy:rolleyes: blat był lany i zbrojony do ściany nośnej. Podobno wytrzyma wszystko;) To taki mały balkon w łazience. Dziura była zrobiona zgodnie z załączonym do umywalki szablonem. Łatwizna dla mojego mena supermena :rolleyes: Pod blatem będzie szafka, która nie będzie dotykała do podłogi i a jej ciężar+ciężar umywalki będzie trzymał blat. Zobaczymy jak to wyjdzie.

5576723_IMG_20160521_190500.jpg

Płytki drewnopodobne kupione jakiś miesiąc temu w casto za bardzo rozsądne pieniądze. Kupiłam bo widziałam takie u koleżanki gust z forum. Pozdrawiam:bye:

5576713_IMG_20160516_134210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu jeździk to super pomysł, my ciągle stawialiśmy jakieś chwiejne rusztowania :eek:

Jak w końcu zaczniemy budować to chyba skopiuję Wasz pomysł, pozwolisz?

Widzę, że zaczynasz poszukiwania wykończeniowe, czyli czas na najlepszy etap budowy :D

Mimo, że nie przepadam za kolorowymi płytkami zachwyciły mnie te diamenciki. Są super!

Pozdrawiam niedzielnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]360373[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]360374[/ATTACH]

a oto i moje wybory. Oby dobre;) moja łazienka jest wyjątkowo mała (175x225 cm) . Kocham nasz domek i uważam, że jest w nim wszystko jak należy ale łazienka jest zdecydowanie za mała:( trudno już tego nie zmienię. Musi tak być. Gdybym nie musiała tam upchnąć jeszcze pralki byłoby ok.

Moim zdaniem super do siebie będą płytki pasować :) I pomysł półeczkami za lustrem świetny!

 

Asiu jeździk to super pomysł, my ciągle stawialiśmy jakieś chwiejne rusztowania :eek:

Jak w końcu zaczniemy budować to chyba skopiuję Wasz pomysł, pozwolisz?

Widzę, że zaczynasz poszukiwania wykończeniowe, czyli czas na najlepszy etap budowy :D

Mimo, że nie przepadam za kolorowymi płytkami zachwyciły mnie te diamenciki. Są super!

Pozdrawiam niedzielnie:D

Danusiu, to nie nasz pomysł, tylko podpatrzony u kogoś w dzienniku budowy. Aż wstyd, bo nie wiem u kogo :oops: Znakomicie się sprawdza i pozwolił zaoszczędzić parę zł. Kółka kręcą się we wszystkie strony, więc może jechać gdzie się chce. Mamy 2 takie jeździki :)

 

skupiłem się nad budową stanu surowego A czytając twój wątek dochodzą do wniosku że muszę już planować projekty wszystkich pomieszczen. Przeraża mnie to.

Tomaszu, projekty bardzo ułatwiają budowanie. Od razu wiadomo jaki będzie przebieg rurek z wodą, kanalizacji lub gdzie umieścić gniazdka elektryczne. Borykając się z architektem a później oczekując na PnB musiałam robić coś, co przybliżyłoby mnie do wymarzonego domu. Tym czymś były projekty pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota minęła nam na mało pasjonującej pracy, czyli ułożeniu zbrojenia na ścianach i skręcaniu wieńca. Gdyby nie jeździki, to byśmy pewnie dopiero byli na etapie zbijania rusztowań. A tak to wchodzimy i jedziemy wzdłuż ścian :) Problem jest dopiero, gdy pod kółko dostanie się kawałek zaschniętej pianki lub drutu żebrowanego, dlatego staramy się na płycie utrzymywać porządek ;)

IMG2 016m.jpg

 

Blaty szalunkowe pokrywamy folią, która wcześniej wykorzystywana była do przykrywania chudziaka. Może dzięki temu większość desek da się odzyskać.

IMG2 022m.jpg

 

A oto pierwsze w historii forum, zdjęcie z wnętrza słupa :)

IMG2 020m.jpg

 

Pręty ściągające blaty umieszczone są w plastikowych rurkach zakupionych w hurtowni elektrycznej. Po zalaniu betonem zostaną usunięte, żeby nie tworzyły mostków. Dół słupa został już zaizolowany szkłem wodnym.

 

W markecie budowlanym zakupiliśmy plastikowe dystansiki pod pręty. Chcieliśmy 100, okazało się, że w paczce jest 50, zatem nam zabrakło ;) Trzeba będzie dokupić jeszcze jeden worek.

IMG2 021m.jpg

 

Była też wizyta nadzoru budowlanego:

IMG2 040m.jpg

Nadzór był bardzo łaskawy, wszystko się podobało i zostało zaakceptowane z uśmiechami na pyskach :D

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/454/5583952_IMG2051m.jpg

 

Między jabłoniami w ogrodzie rośnie kilka kęp takiej trawy:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/454/5583949_IMG2027m.jpg

Ładnie wygląda, wiechy ma srebrzyste na sztywnych łodygach. Liście też dość sztywne, zwisają łukowato. Babcia twierdzi, że nigdy nie sadziła traw, musiała zatem sama się wysiać. Pewnie to jakaś leśna odmiana i nic specjalnego, ale mnie się podoba i zamierzam wykorzystać ją na rabatach.

 

Na jednej z jabłoni urósł grzyb rurkowaty. Prawdopodobnie jest to błyskoporek szczotkowaty.

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/454/5583950_IMG2026m_byskoporekszczotkowaty.jpg

Oczywiście nie urósł z dnia na dzień, jednak dopiero teraz zapaliła mi się czerwona lampka, że grzyb na drzewie to raczej nic dobrego. Jest grzybem rzadkim ale przeczytałam, że powoduje białą zgniliznę drewna :o Powiedzcie, czy jabłoń z tym grzybem jest już stracona? Czy to znaczy, że zamiera? Nie wiem, czy da się jakoś ratować drzewo? Niestety nie znalazłam żadnych informacji na ten temat.

Jabłonie w sadzie cierpią na parcha, koniecznie będę musiała wprowadzić opryski, dodatkowo w tym roku jeszcze grad poobijał jabłka i już gniją na drzewach. Zbieram opadłe i zrywam gnijące, ale bez chemii się niestety nie obejdzie. Chcę zacząć na jesieni od pryskania miedzianem, dobry plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother_nature witaj, budowę obejrzałam- idziecie jak burza, a najważniejsze, że to wszystko jest takie profesjonalne.Bardzo przyjemnie ogląda się takie zdjęcia. Jeśli chodzi o te jabłonie to oprysk miedzianem jak najbardziej, tylko myślę, ze wiosną będziesz musiała go powtórzyć. A ta piękna kępa trawy to chyba kostrzewa olbrzymia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieskromnie powiem że jeździdełko to mój pomysł :D wrzucałem je tam kiedyś do siebie do dziennika :D polecam wszystkim niesamowicie ułatwia pracę szczególnie przy wieńcu, ale nie tylko :)

Nam bardzo ułatwił też zalanie wieńca ja prowadziłem wózek a tata rurą z pompy zalewał szybko i sprawnie poszło nawet pan z betoniarni był zdziwiony, choć mocno chlapie trzeba się dobrze ubrać i jakieś porządne nakrycie głowy.

 

Widać postępy choć wieniec wspominam z niechęcią dość nudna część prac.

Pod tarasem rozumiem będziecie dodawać jeszcze podpórki ? bo ta jedna na środku może nie wystarczyć jak przyjdzie beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porządek macie na swojej budowie! Super! chwali się to:rolleyes:

Uwaga! Nię będę już się popisywać swoimi poczynaniami budowlanymi po "cudzych" dziennikach bo mam nadzieję, że w tym tygodniu ukarze się w końcu mój własny autorski;) Pozdrawiam:bye:

a tylko ktoś by mi jeszcze powiedział jak wstawiać zdjęcia żeby były "duże" jak te powyżej a nie jako małe ikonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodowa pełna profeska :eek::eek::eek:

 

Sylwia - jeżeli wstawiasz zdjęcia z serwera jakiegoś - czyli kopiujesz link - to tam masz takie okienko do zaznaczenia - "pobierz fotkę na serwer" - nie może być zaznaczona. Jeżeli jednak Ci się zaznaczy, to wchodzisz w zawanskowaną edycje

w okienku w którym piszesz posta masz to masz 2 rzędy ikonek, klikasz pierwszą ikonkę - AA obok tej AA z takim x czerwonym. wtedy pojawią Ci się miniaturki zdjeć i możesz ustawiać ich wielkość. taka sama sytuacja kiedy wklejasz fotki z dysku - póżniej klikasz to AA i ustawiasz zdjęcia.

 

chociaż coś sie pochrzaniło z forum i ta opcja nie działa mi teraz.

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...