Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jako matka chrzestna zetki wpadam do Czytających z kolejnym wpisem pokontrolnym :p

 

Kontrola odbyła się w dniu wczorajszym w późnych godzinach popołudniowych i obejmowała:

- wyczochranie kudłatych inwestorów,

- rekonesans powykonawczy, który jak zawsze nie wykazał żadnych uchybień istotnych, i nie istotnych też. Prace wykonywane sa zgodnie ze sztuką, trudno okreslić czy to bardziej klasycyzm czy neoimpresjonizm, tak czy owak sztuka jest sztuka i na tym poprzestańmy.

- burzę muskuf, jak zawsze owocną we wnioski i rozmowę o wszystkim i o niczym :p

 

Myślę, że kolejny raport zdam po wiązarach :p A co! Niech "se" matki natury nie myslą, że nikt ich nie kontroluje i moga pisac co im się uwidz i wstawiać tylko wygodne zdjęciai, a reszta i tak uwierzy :p Matka chrzestna czuwa! :p

Edytowane przez m*kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj menu, co jecie, co prawda szamba nie mam, ale do kanalizy jakoś też się dostanę :rotfl:

musicie zmienić koniecznie dietę, skoro z szamba tęcza wychodzi. Sprawdź, czy kabanosów z jednorożca nie jecie :rotfl:

 

Ups... no to się wydało :lol2:

 

Jako matka chrzestna zetki wpadam do Czytających z kolejnym wpisem pokontrolnym :p

 

Kontrola odbyła się w dniu wczorajszym w późnych godzinach popołudniowych i obejmowała:

- wyczochranie kudłatych inwestorów,

- rekonesans powykonawczy, który jak zawsze nie wykazał żadnych uchybień istotnych, i nie istotnych też. Prace wykonywane sa zgodnie ze sztuką, trudno okreslić czy to bardziej klasycyzm czy neoimpresjonizm, tak czy owak sztuka jest sztuka i na tym poprzestańmy.

- burzę muskuf, jak zawsze owocną we wnioski i rozmowę o wszystkim i o niczym :p

 

Myślę, że kolejny raport zdam po wiązarach :p A co! Niech "se" matki natury nie myslą, że nikt ich nie kontroluje i moga pisac co im się uwidz i wstawiać tylko wygodne zdjęciai, a reszta i tak uwierzy :p Matka chrzestna czuwa! :p

 

Zajechali landaro z przyciemniono szybko, nie wiadomo kto zaś, czy witać, czy uciekać wiesniak.gif

Na szczęście witać :D No ale nie ma to tamto, nic się nie ukryje przed czujnym okiem Matki Chrzestnej ;)

 

Trzeba było się wyspowiadać:

 

- z trumienki

IMG3 003m.jpg

 

- z drzwi, w których zmieszczą się wyłącznie osobniki dbające o linię ;)

IMG3 001m.jpg

 

Więcej grzechów nie pamiętam... :cool:

 

Stwierdzam, że bardziej podobały mi się okna ze stemplowymi szprosami, teraz jakoś tak pusto się zrobiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...- z drzwi, w których zmieszczą się wyłącznie osobniki dbające o linię .

 

Znaczy się, nie mam co liczyc na zaproszenie ? :evil:

 

Stwierdzam, że bardziej podobały mi się okna ze stemplowymi szprosami, teraz jakoś tak pusto się zrobiło.

 

Teraz to maz ho ho ho panoramiczne okna kochana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecałam zdjecia "sprytnych" rozwiazań u mnie w kuchni.

Namierzyłam dwa na razie

 

przy plycie z jednej strony mam mieszkanko dla blach a nad nimi szuflada na rekawice kuchenne - wygodne, bo pod ręką a nie pałetają się na widoku, z drugiej strony zamiast tradycyjnego cargo - szuflady wewnętrzne na przyprawy i butle. Nadal czekaja na ogarnięcie :bash:

 

1D93q52BnHfFIN5-DLWPC4zKg8NKnB09y0x1xDshkmPSOzbPf5heZ2GcZgY8vbd5yiF4jsuSD7SYbepTQAaeYl6nNnvabx6_G0tEslnzwqFD0U44OZkZJlSMM21ZneXux77gRpmM9Czw3nVlXiTi0D7K6LuizmAJAJtIXGTsjNvhTDcSWC-dFnnMcGEmaf7bLLjxDc_P6X3OJ3KFHPkWrfDHLzY8OSYQP7rtI_pUIe3cRhYpJy-KP6C38gLlssnS3pFqG7ionrDBPmQSJ0I5AfKgUMguhXVhHJWJ3GM0ddPfLAcgPoh-O7nKWZccPgAtNx8eZ4_X_M_dnGHsYohGYx3x3BzuDZCpRFb6Mk1L4VV4d6THbeU9RW9aHz3jhgRwLp5v0mdmbvr0PLnTQ-JX-sLgDAlpDMLia9FD65aol0F0x324A3QL-rDMCWhyAfbs_krZGAMWUmAqxwnHcS13nSPWcjxcFATFt4Mub1j2cGC5NFJpmDpLtn8yfHADKyU11Lib0y7-1mhdq_R0bBEOcNQnj6ksjLBGfEHyolU6QpxZVxQ00ocOHPcjgN8488iPxG1djZHpV-XcxwD_TJA6ZwmkyIxsLSam=w1560-h975-no

 

i kawałek wyspy, pod klapką na klika mam ukryte gniazdko do miksera i drobnych sprzętów miksujących.

 

SNN4abuezi39soF6yWE7WFjPCkh0XUipE5nZwXLnMhccifGwHbt5EzXSiD2DUGgY6BbIBvqr2YTUfEE_BOU2hpM1mQ8yplK0gchoG5afHLYW3CGhR9pYTRfEa8klenkTVGAd36xZ_dUHurS61pjXKJgy0KeaMnFQ447xSosGouL3JJLHXi3gDw77vKpsaD3YyW40MC4hyvpsfZLU-4peUc08hkHdC9kX7zq8n7ODbrgN30Mbc89zLJKwe_0u8si0ihYaNIipIgvUJ03IszKkN4GRvWW2r-V7r93USiltjIGbd0NxArxoSs878i8dEi3A9hSQQ6rC9eJrfLUw41TgHQGD_MXL1FhE6NkodjDzN2ShH5P3UvO-Ph4ci9DMFPvpI2dPC7KrwWWmH5xQ1qkvgdf748tLepCNzUdOQjd7UnczLfMaxsaNg1lN0iEF75WHdgnvn4vwMbkT_1SBk9AKNzaai44ozXk0qhQLXemNnxaSJnPqqPZsQWJC_Y2oYr63a5u_dp8bN-3kei9T8BCt38xNpiXjd-t1Vbpu1JHMF1oIoxQTNm740F1QFyYiKU0cs5fQzJ7PIjg6vPf9eFL53OYfbYy7dg2c=w1560-h780-no

 

alternatywa dla wyskakujących gniazdek z blatu zwłaszcza w przypadku kiedy nie można takiego rozwiązania zastosować - bo sprzęt ma być na stałe podpięty jak u mnie Kenek, no i przy szufladach nie można tych gniazd stosować za bardzo, bo zwisają z blatu od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilko, chyba w myślach mi czytasz, bo dopiero co zaczęłam robić spis wynalazków do kuchni, żeby sobie unaocznić ile tego będzie :D

Dzięki za zdjęcia! Bardzo fajnie masz zorganizowaną kuchnię :) Do swojej listy dorzucam szufladkę na rękawice :)

 

Na przyprawy chciałabym takie cuś:

727c9af4396d3847d9b8aa39d56732ae.jpg

Tam by sobie siedziały w tych torebkach albo słoiczkach.

 

A jak przechowujesz patelnie i pokrywki? Chętnie bym powiesiła, znalazłam w necie takie rozwiązania:

4d67786e38b40bac0e88aead3dba3b93.jpg

wysuwany_wieszak_na_garnki.jpg

107_5362d530b704f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/variera-przegroda-na-pokrywki__0460969_PE607180_S4.JPG o tak mniej wiecej mam pokrywki przechowywane, tylko u mnie jest badziewie jakieś z marketu :lol2: przy najbliższej wyprawie do ikei sobie sprawie takie eleganckie.

 

na noże mam taką wkładkę, w szufladzie górnej, w tej samej szufladzie trzymam deski do krojenia

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/variera-taca-na-noze__0163987_PE319127_S4.JPG żadne bloki na noże się nie walają po blacie, syfy się w nich nie zbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari jakie są najlepsze garnki???? masz jakieś takie swoje wymarzone? na nas 3 osoby potrzebuje malutkie garnuszki, więc nawet takie wypas nie trzasną po kieszeni.

 

aaa wymarzone, nie znaczy piękne :lol2: bo miedziany garnuszek już mam i dziękuję za więcej :lol2:

 

zrobiłabym zdjęcie tej szuflady np. z pokrywkami i garami, ale wstyd, bo mam pokiereszowane najtańsze garnki z jakiegoś marketu :sick: od kilku lat kupuje nowe ale nie mogę sie zdecydować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie zaskocze ale wymarzonych nie mam tzn. jakiś Zepterów za miliony.

W tej chwili uzywam i jestem bardzo zadowolona z garnków z IKEA.

Zupke gotuje w takim 5 litrowym ale uzywam go tez do innych rzeczy i jest swietny.

Nic sie nie przypala, swietnie sie zmywa i cena nie boli.

Jak sie zepsuje to bez zalu go wyrzuce i kupie nastepny.

Jesli chodzi o moje podejscie do tematu to planuje kupowanie sprzetu przeznaczonego dla gastronomii.

Wydaje mi się, ze wytrzymaja wiele.

Nie sa moze designerskie ale to mi akurat zwisa.

Jedyne na co zwracam uwagę to kolor( srebrny) i mocowanie raczek oraz ciężar garnka.

Pokrywki powinny być stalowe czy inne metalowe i to tyle z całej mojej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zepterów czy philipiaków czy innych cudów nie chce, bo trzeba sie z tym optykać jak z jajem, a ja chce gar do zmywary wrzuć i mieć z głowy. ogólnie podejście mam takie jak Ty. Garnków potrzebuję do prozaicznych celów - zupa, sos, farsz do zapiekanki, ugotować jajca czy makaron. Wsio. resztę gotuję na parze - na sitkach z ikei.

 

Które z ikei polecasz??? jeszcze w wakacje chyba się tam wybiorę, Julka do szkoły nie chodzi, więc można w tygodniu pojechać, kiedy tyle ludu nie ma :sick: jaką sobie listę dupereli sobie już naklikałam do kupienia tam :o

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...