Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Teraz mam 3,5 i mam wrażenie marnującej się przestrzeni pod sufitem, mimo że belki wystające i sufity drewniane. Tak naprawdę to wszystko mi jedno ile tam będzie, bylebym czachą po suficie nie tarła ani moi nieco wyżsi goście :D W temacie wysokości pilnuję tylko, żeby w kuchni i pomieszczeniach po tej samej str. domu mieć nie mniej pod oknem niż 90 cm.

 

Mari, już nie dorobię cm, bo wieniec jest ostatnim elementem ścian , spina je do kupy i jest już wylany. A o lampach to nawet nie wspominaj, nie mam pojęcia, co, gdzie, ani za ile. Pewnie długo będą łyse żarówki ;)

Wyjątkiem jest lampa nad stół w "jadalni" - zabieram moją witrażówkę ważkę ze starego domu ;)

http://lampy-witrazowe.pl/images/gallery/lampa-witrazowa-P161467B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Asiu chcę dwa żyrandole nad stołem długi i w kącie wypoczynkowym krótki, 4 kinkiety , 2 lampy stojące na komodach i jedna podłogowa. Chyba wystarczy:wiggle:

Klosze są stare to lata 30, kupuję na starociach.

Zrobiłam fotki moich lamp jak będę miała chwilkę to wrzucę u siebie żeby Ci nie zaśmiecać wątku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie obejrzę :D

Różne rzeczy w domu zaplanowałam, lecz oświetlenie po macoszemu potraktowałam. A przecież całą instalację elektryczną przed tynkami trzeba zrobić :bash:

 

No właśnie i przy tym jest dosyć dużo roboty, a właściwie czasu. Ja wraz z córką spędziłam trzy dni nad projektem. Warto jest to zrobić trochę wcześniej, bo jeszcze z czasem coś się przypomina, albo po przemyśleniu z czegoś się rezygnuje. Ale ustalić te wszystkie gniazdka, kontakty, oświetlenia, boczne, górne to niezła praca jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ja już zaplanowałam wszystko, całe rozmieszczenie pstryczków elektryczków.

Mam brata elektryka , który robił mi instalację w obecnym domu. Zrobił ją perfekcyjnie, a skrzynię z korkami mam ogromną. Wszystko ślicznie opisane :D

Teraz też tak chcę.

Warto przemyśleć o włącznikach schodowych w sypialniach i wiatrołapie, żeby potem nie latać po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam starej daty. Mąż to wymyślił do korytarza w obecnym domu oraz przed drzwi wejściowe, a że rozwiązanie się sprawdza, to zastosujemy także w nowym domu. Minus jest taki, że pies czy kot też włączy światło. Ale jak już, to dopiero po zmierzchu, bo jeszcze czujka zmierzchowa będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnym domu oraz przed drzwi wejściowe, a że rozwiązanie się sprawdza, to zastosujemy także w nowym domu. Minus jest taki, że pies czy kot też włączy światło. Ale jak już, to dopiero po zmierzchu, bo jeszcze czujka zmierzchowa będzie.

 

OJ tam starej daty się znalazła :lol2:

Uwielbiam wszelkie nowinki technologiczne.

Miałam właśnie pytać jak to rozwiążecie z futrzastymi.

U nas niestety, ale musieliśmy polikwidować wszystkie dozowniki mydła na czujniki - Cholera w parę chwil całe mydło wypsikiwał, sam chodził uwalony i wszystko upaprane było.

A co do światła to wczoraj tak biegał po ścianach, że światło zapalał i gasił pstryczkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...