Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Mój mąż to ogarnia - fajnie, że będzie mógł skonsultować w razie czego, podziękuj swej połówce :)

Polecamy się na przyszłość :D

 

Dzięki za odpowiedź. teraz wszystko jasne.

 

A właścicielce wątku dziękuję za wspaniały wątek. Dowiedziałem się paru rzeczy a gdyby go nie było to bym się nie dowiedział. Ten domoticz to coś nad czym od dawna rozmyślam. Na pewno obadam temat.

 

Czemu w ogóle was nie ma w wątku o samorobach?

 

A i jeszcze słówko o izolacji pod ścianami działowymi, o których wspomniała dana1s. Ja bym dał. Chyba ze u was już chudziak jest zaizolowany w całości pod spodem to ok.

 

Pozdrawiam

O rety, ale mi przysłodziłeś :oops: Nie zasłużyłam, jest wiele interesujących wątków na forum i więcej w nich szczegółów dla samorobów :) A dlaczego mnie nie ma w dziale dla samorobów? Hm... pewnie dlatego, że najpierw założyłam dziennik tutaj, a dopiero potem się zorientowałam, że samoroby mają odrębne miejsce ;)

 

Odpowiedziałam już Danie w kwestii izolacji pod działówkami, dodam jeszcze, że ściany fundamentowe od wewnątrz dostały dodatkowo 5 cm styropianu. Czyli wokół chudziaka jest izolacja styropianem a pod chudziakiem folią.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale fajnie już działówki są tylko pozazdrościć :)

Z dachem to może naweti lepiej że później uwierzcie na słowo że 30 stopni i kładzenie dachówki słabo idą w parze :D tzn da się nie ma co narzekać lepsze to niż deszcz, ale wrześniowe 20 stopni będzie idealne :)

To co w tym roku jeszcze okna czy całkiem się wprowadzacie ? :)

Ekstra tempo macie ja na ten rok wiele nie zrobię więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie już działówki są tylko pozazdrościć :)

Z dachem to może naweti lepiej że później uwierzcie na słowo że 30 stopni i kładzenie dachówki słabo idą w parze :D tzn da się nie ma co narzekać lepsze to niż deszcz, ale wrześniowe 20 stopni będzie idealne :)

To co w tym roku jeszcze okna czy całkiem się wprowadzacie ? :)

Ekstra tempo macie ja na ten rok wiele nie zrobię więcej :)

 

Działówki jeszcze nie wszystkie :) Brakło bloczków, trzeba domówić następne.

Faktycznie, temperatury afrykańskie nie sprzyjają budowie, ale jak później nastanie pora deszczowa, to tym bardziej dachu nie zrobimy a działówki zamokną.

Plan na ten rok to SSO, jak już ten stan osiągniemy, to będziemy się zastanawiać co dalej. Z zamówieniem okien poczekamy do zimowych promocji.

 

Pełen zachwyt z mojej strony, jakie szczęśliwe pychole :D

Psiaki siedzą grzecznie, to wpuszczamy je do "domu", poza tym mają chłodniej od betonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynków będzie bardzo mało bo robie przeróbki a nie tynk po całości.

Boje się ze ekipie nie będzie się chciało przyjechać do tak małej ilości.

Juz dekarze kręcili nosem na robotę u mnie.

 

Coraz bardziej załamuje mnie zakres prac jaki mamy do zrobienia i symboliczny budżet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U lala widzę postępy:rolleyes: Gratuluję.

Wasza łazienka wcale nie taka mała:) moja to dopiero miniaturka 175 cm/ 225 cm;) ale nawet w takiej da się wszystko fajnie rozplanować, chociaż ja byłam tą wielkością załamana na początku;) Teraz jest już ok.

PS. tynki też da się zrobić samodzielnie;) mój mąż tego dokonał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jakie masz wrażenia po wymurowaniu ścianek z interio?

 

Stabilne są?

Co stosujecie do połączenia ścianek ze ścianami konstrukcyjnymi? Ja zastosowałem ESki 120 do rygipsów

http://www.muzimer.pl/handlowcy/aukcje/profile%20i%20akcesoria/wieszak%20ES%20plaski.jpg

 

Ciekaw jestem jak to się sprawdzi.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynków będzie bardzo mało bo robie przeróbki a nie tynk po całości.

Boje się ze ekipie nie będzie się chciało przyjechać do tak małej ilości.

Juz dekarze kręcili nosem na robotę u mnie.

 

Coraz bardziej załamuje mnie zakres prac jaki mamy do zrobienia i symboliczny budżet :(

Aniu, pomalutku, po kolei i wszystko zrobicie. Podziel prace na etapy, od tych pilnych i najważniejszych, zajmij głowę wyłącznie nimi a wtedy nie będzie to aż tak przerażające.

 

Gratuluję ścianek działowych :) domek nabiera wyglądu :)

Dziękuję :)

 

U lala widzę postępy:rolleyes: Gratuluję.

Wasza łazienka wcale nie taka mała:) moja to dopiero miniaturka 175 cm/ 225 cm;) ale nawet w takiej da się wszystko fajnie rozplanować, chociaż ja byłam tą wielkością załamana na początku;) Teraz jest już ok.

PS. tynki też da się zrobić samodzielnie;) mój mąż tego dokonał.

Pozdrawiam

Wielkie brawa dla Twojego męża! :) Wczoraj oglądaliśmy u znajomych tynki "w trakcie", no i jest z tym sporo pracy wymagającej dokładności i precyzji. Nie podjęlibyśmy się takiego zadania ;)

 

Podziwiam wasze ścianki działowe jak rosną, a porządek na budowie to macie wręcz wzorcowy. U mnie też jest tygodniowa obsuwa z wiązarami, bo firma się nie wyrobiła, nawet nie wnikam z jakiego powodu.

Skąd będziesz mieć wiązary? Nasze będą ze świętokrzyskiego, od przedstawiciela firmy Mitek.

 

Cześć.

Jakie masz wrażenia po wymurowaniu ścianek z interio?

 

Stabilne są?

Co stosujecie do połączenia ścianek ze ścianami konstrukcyjnymi? Ja zastosowałem ESki 120 do rygipsów

http://www.muzimer.pl/handlowcy/aukcje/profile%20i%20akcesoria/wieszak%20ES%20plaski.jpg

 

Ciekaw jestem jak to się sprawdzi.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Tomaszu, dopiero połowę ścianek mamy wymurowane i to też nie do końca. Stosujemy takie łączniki:

http://nova-elewacje.pl/image/dsc03286-1.jpg

Mąż opiera drabinę na ściance wchodząc z kolejnymi bloczkami i nic się ze ścianą złego nie dzieje. Kleimy klejem Xella, on bardzo mocno chwyta, nie powinno być przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...