Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, w piątek przyjeżdżają wiązary i będą montowane przez firmę. Nie wiem czy w 1 dzień się uwiną. W poniedziałek ma przyjechać drewno na łaty i kontrłaty a koło środy dachówka i elementy. Wczoraj zabraliśmy już sobie membranę z zestawu.

Teraz nam trzeba ładnej pogody, co najmniej do końca miesiąca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty koszty....

 

Po wczorajszym podliczeniu wydatków, ogłaszam co następuje:

 

budowa z7 od fundamentów po ściany wyniosła nas 30 tys. zł

:D :D

 

Prognozy pokazują, że sam dach też tyle złociszy pochłonie.

 

Hej naturka te 30 tyś to super wynik i jak tu nie polecać budowy Z7 jak ktoś szuka niedrogiego w budowie domku.

Dla porównania mój z garażem też od fundamentów po wieniec czyli bez papierów itd wyszedł jakieś 32 tyś.

Dach niestety boli :/ u mnie około 20 tyś poszło na wszystko czyli konstrukcja gwoździe łaty drewno no i dachówka to i tak nie dużo jana rozmiar dachu, ale fakt że na konstrukcji zaoszczędziłem robiąc samemu.

Ciekaw jestem w jakiej kwocie zamkniemy nasze SSO będzie można mniej więcej porównać ile wychodzi wersja z garażem i bez.

Pozdrawiam i czekam na wasz dach ! oby poszło wszystko sprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńko jesteście mistrzami "pracy ręcznej", również kalkulacji, ciekawe, czego jeszcze;)

Ja niezmiernie jestem pełna podziwu, zwłaszcza tego, że dach będziecie robić niemal sami. Z moim lękiem wysokości jakoś średnio bym to widziała ;)

Czekam z zapartym tchem na dalsze relacje i oby dopisała pogoda, w pełni na to zasługujecie. Pewnie teraz nie będziesz miała czasu pisać.

Daj znać czy wiązary dotarły :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alle będzie miejsca na strychu, fajny układ wiązarów. Też taki chciałem, ale przy 25' nachylenia połaci, obliczenia wytrzymałościowe nie pozwalały na taki projekt nad czym ubolewam. Szybka robota z wiązarami, przykręcić do wieńca, stężyć, membrana łaty, pokrycie i papa się śmieje od ucha do ucha. My tak mieliśmy :). Jeszcze chwila i zła pogoda przestanie przeszkadzać w robocie. Fajny etap budowy. Powodzenia! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...