Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje! Śliczny domek. Ja wciąż wierzę, że listopad będzie piękny. :D

Dziękuję :) Mam nadzieję na ładną pogodę :)

 

:wave:

Pięknie! Ten kolor dachu jest stworzony do fotografowania jesienią :)

Zaplanowałam zimę tak, że w grudniu będzie śnieg i mróz przez 2 tygodnie, a poza tym ma być tak jak dzisiaj ;)

Super! Pasimito! :D

 

Domek wygląda rewelacyjnie :D

wierze w was i na pewno wam sił starczy na jeszcze dużo :p

jeszcze tylko okna i będzie SSZ :D

"Tylko" ;) Póki co muszę wybrać najlepszą ofertę, a nie jest łatwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia - tak, chyba liczą za pole. Do tej pory w wycenach miałam całkowity koszt okien, bez rozbijania na elementy, a tu w ostatniej dostałam osobno cenę szprosów :bash:

Ściany szczytowe zasłonimy całkowicie folią, na razie są jeszcze "dziury". Być może ściany powstaną w zimie, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam klamki z zamkiem. Tzn. umieściłam w specyfikacji. Mam już pierwsze wyceny.

W domu będzie także alarm zamontowany, powinno wystarczyć. No i są jeszcze psy ;)

Gratuluję świetnego dachu i SSO, miodzio dosłownie :D. Bezpieczne klamki nie muszą mieć kluczyka, jest trochę niepraktyczny i nie specjalnie piękny. Ja mam u siebie klamki Secustik, w środku jest mechanizm blokujący obrót klamki, a tym samym przesuwanie elementów ryglujących z zewnątrz. Klamka przy przekręcaniu "klika", nie można jej przesunąć wwiercając się w ramę okna, tak jak to robią złodzieje. Róznica pomiędzy fabrycznymi, a Secustik była niewielka, także od razu kazałem je wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciepłe słowa :)

Nadszedł czas, żeby nieco odpocząć, bo już nas przeziębienie dopadło.

Koleżanki z forum pozaklinały pogodę, więc zima zapowiada się obiecująco ;)

 

Ja mam u siebie klamki Secustik, w środku jest mechanizm blokujący obrót klamki, a tym samym przesuwanie elementów ryglujących z zewnątrz. Klamka przy przekręcaniu "klika", nie można jej przesunąć wwiercając się w ramę okna, tak jak to robią złodzieje. Róznica pomiędzy fabrycznymi, a Secustik była niewielka, także od razu kazałem je wymienić.

 

W jednej wycenie zaproponowano nam klamki "Roto Secustik z kluczykiem". Też masz Roto? Może są Sekustiki z kluczem i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej wycenie zaproponowano nam klamki "Roto Secustik z kluczykiem". Też masz Roto? Może są Sekustiki z kluczem i bez?
Nie pamiętam niestety marki klamek. Albo Roto albo Wink Haus, profile aluplast ideal8000 i do tego od razu wziąłem za niewielką dopłatą secustiki, dopłaciłem chyba w sumie koło 5 dyszek. Nie chciałem kluczyka, bo klamka ma już w sobie mechanizm blokujący, zabezpieczający okucia przed przesunięciem i odryglowaniem, kluczyk zabezpieczy tylko okno przed otwarciem od wewnątrz, będzie wisiał na klamce, a jak go schowam, to nie będzie pod ręką w razie awaryjnego otwierania okna. Ogólnie jakoś nie ogarniam koncepcji klamki z kluczykiem :D. Tu pierwsze z brzegu klamki z mechanizmem blokującym Secustic już od 9 zł z groszami. http://www.sparta.com.pl/pl/okienne-zatrzaskowe-klameczki-okienne-okucia-okienne-i-drzwiowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci, panie, dzieci ;)
Tys prowda :D. Poczytaem sobie wczoraj o patentah złodziei na łamania do domów wykorzystując okna Hmm...ciekawe, ciekwe, chyba nawet ten marniutki zameczek w klamce, może się kiedyś jednak przydać. Po co kupować drogie antyłamaniowe przeszklenia, jeżeli najsłabszym elementem okna jest rama, dla fachowca to tylko chwila.Można też pomyśleć o zabezpieczeniu domu od zewnątrz czujnikami ruch, tzw kurtynami. Po zmontowaniu na budynku, chronią całą ścianę powiedzmy 2m od budynku na całej jego długości. Nikt nie podejdzie do okien niezauważony. Wszystko można, tylko kasa, kasa, kasa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...