Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Mi gość wszystko podłączył i podpisał za 700 zł, więc spoko, mam taryfę G więc rachunki to jakieś grosze.

W kwestii trafo - z tego co się orientuję na danym terenie jest tylko jeden dystrybutor energii, u Was Tauron, może być za to kilku dostawców (sprzedawców), których można zmieniać. Dystrybutor jest opdowiedzialny za infrastrukturę i jesteście niejako na niego skazani. Może jest w niedalekim sąsiedztwie Waszej działki jakiś teren publiczny? Nie wiem - szeroki pas drogowy, trojkat widoczności przy skrzyżowaniu... gdzieś w pobliżu ten transformator muszą postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kemot_p ale masz taryfę G ile? 11 czy 12? :)

 

 

mother_nature na pewno nie będzie tak źle, niech tylko kierownik wróci ze szkoleń ;)

My podpisaliśmy umowę na prąd budowlany, w sumie wyszło nas ok. 120 zł za miesiąc przez rok... bo przez taki okres byl prąd budowlany :) teraz zobaczymy, bo wzięliśmy G12w, a po tynkach nikt nic nie podłącza ;) żarówek nie ma w ramach oszczędności :D heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo napisałeś, że płacisz grosze, więc byłam ciekawa, która taryfa :)

 

Bo ja mam prąd podpięty do blaszaka, budowa dopiero w planach, teraz prąd używam sporadycznie do wiertarki, jakaś żarówka - zużycie na poziomie kilku kWh na miesiąc, więc i opłata symboliczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś podpisałem umowę u energa operator.

Ogólnie prądu nie potrzebowałem i miałem do końca nie brać, agregat wystarcza w zupełności do wszystkiego a zużycie paliwa znikome nawet jak chodził po 2 h jako oświetlenie.

Ale stwierdziłem, że zanim zakupię okna i dalej instalację zamontuję najpierw alarm.

2 razy się włamali do blaszaka niby brali pierdoły tylko i już namierzyli kto to ale i tak wolę się zabezpieczyć najpierw.

Wstawię światło na ruch bo u nas żadnej lampy w okolicy i w nocy ciemno i do tego alarm może to ich odstraszy.

Z tym, że ja miałem skrzynkę jak kupowałem działkę więc u mnie tylko licznik muszą wstawić.

Dałem oświadczenie, że mam instalację wykonaną i czekam na fakturę do opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam idzie się do taurona z mapką i jakimś wnioskiem, na mapce zacznacza się gdzie się chce mieć skrzynkę, oni po jakimś czasie odsyłają grubą umowę na zrobienie skrzynki i tam jest mapka skąd będzie szedł prąd (czyli gdzie będzie stało trafo) i dopiero jak tą umowę podpiszesz, to oni zabierają się za robotę. być może masz już okolicy wyznaczoną miejscówkę na trafo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mam nadzieję , że energetyka się spręży i szybko Wam podłączy prąd no i nie wstawi Ci na działkę tego trafoka.

U mnie słup z napowietrzną linią w granicy blisko i nie będę tego widziała z okien. Gaz i woda też w granicy także nie będzie źle .

Wszystko mam bardzo blisko tyle szczęścia, ale daleko do przekwalifikowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mam nadzieję , że energetyka się spręży i szybko Wam podłączy prąd no i nie wstawi Ci na działkę tego trafoka.

U mnie słup z napowietrzną linią w granicy blisko i nie będę tego widziała z okien. Gaz i woda też w granicy także nie będzie źle .

Wszystko mam bardzo blisko tyle szczęścia, ale daleko do przekwalifikowania :(

 

Oby! Jak na razie pan kierownik jest nieuchwytny, więc nie ma jak umówić się z nim na spotkanie. A czas leci...

Danusiu, może przekwalifikują wcześniej, niż się spodziewasz? Życzę Ci tego z całego serca :hug:

 

O nie, co to się stało się? :hug:

 

Wujek męża pranie sobie zrobił. Bo to chodzi o obecny dom, nie budowę.

Jeziorko to woda z pralki a plaża to odparowana woda z jakimś pyłem spomiędzy desek sufitowych i nie wiadomo czym jeszcze :x Uroki posiadania sąsiadów w tym samym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piękne pranie :D

 

Słuchaj, kiedyś pisałaś, że poszukujesz do salonu w różnych formatach. Popatrz na te (usunę foty jak nie będziesz chciała):

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/IMG_4032.JPG

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/IMG_4033.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Sylwia :)

Decyzja podjęta, zamawiam to co napisałam, zwłaszcza, że do końca grudnia jest dodatkowe 5% zniżki i zaczepy antywyważeniowe w standardzie.

 

Poza tym to nic na budowie nie działamy. Ciemno i zimno. Czekamy na jakieś minimalne ocieplenie, żeby otwory okienne podmurować. Bloczki są podocinane, trzeba jeszcze je przykleić ;)

 

Czekamy także na odpowiedź z Tauronu - niestety nie było szans porozmawiać z panem kierownikiem, taki zajęty. A żeby nam później ktoś nie zarzucił bezczynności, to wystosowaliśmy pismo, że nie podpiszemy umowy, dopóki nie zostaną podane szczegóły i że nie może to mieć wpływu na termin przyłączenia nas do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...