Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Umowa na tynki i wylewki podpisana.

Pesce pytałam o terminy na sierpień - nasza ekipa już ma grafik zapełniony, ale jest jeszcze 5 innych z wolnym sierpniem. Żeby zaklepać termin, musisz wysłać rzuty projektu i zatwierdzić ofertę. Tak to wygląda :) Nie polecają jednak tynkowania zaraz po wybudowaniu, najoptymalniej, gdyby budynek mógł jedną zimę sobie postać.

 

Montaż okien w drugiej połowie przyszłego tygodnia, chyba że wciąż mrozy będą.

 

No i najświeższa sprawa na koniec . Tak się kończy buszowanie po forum ogrodniczym ;)

Która wg Was wersja na wejście i wjazd do domu lepsza?

Furtka i brama wjazdowa obok siebie (1), czy osobno (2)?

(1) plan działki_ogrodzenie2.jpg

(2) plan działki_ogrodzenie1.JPG

Wejście będzie wyłącznie dla gości, my na co dzień używać będziemy wejścia od strony północnej domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Umowa na tynki i wylewki podpisana.

Pesce pytałam o terminy na sierpień - nasza ekipa już ma grafik zapełniony, ale jest jeszcze 5 innych z wolnym sierpniem. Żeby zaklepać termin, musisz wysłać rzuty projektu i zatwierdzić ofertę. Tak to wygląda :) Nie polecają jednak tynkowania zaraz po wybudowaniu, najoptymalniej, gdyby budynek mógł jedną zimę sobie postać.

 

Montaż okien w drugiej połowie przyszłego tygodnia, chyba że wciąż mrozy będą.

 

No i najświeższa sprawa na koniec . Tak się kończy buszowanie po forum ogrodniczym ;)

Która wg Was wersja na wejście i wjazd do domu lepsza?

Furtka i brama wjazdowa obok siebie (1), czy osobno (2)?

(1) [ATTACH=CONFIG]378975[/ATTACH]

(2) [ATTACH=CONFIG]378976[/ATTACH]

Wejście będzie wyłącznie dla gości, my na co dzień używać będziemy wejścia od strony północnej domu.

 

Dzięki Mother za chęci . Kurczę, my to raczej nie mozemy czekać , ale czas pokaże, boprojekt wciąż w rozsypce :(

 

Jesli chodzi o wejście, to zgadzam sie z marimag , ale rozumiem, ze z tymi osobnymi wejściami to sprawa przesądzona i przemyślana .

Wizualnie bardziej mi pasuje wersja druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, ja się wypowiem... a dlaczego ja się wypowiem?

A, no bo ja już tam byłam i widziałam, ale z reguły parkuję od "d*#y strony", a takiej opcji Naturalni nie przewidują, więc...

Lepsza opcja numer I,

Już mówię dlaczego... Jak gość honorowy (czyt. ja) zajedzie pod hacjendę Naturalnych z zamiarem znieczulenia się niewielką ilością alkoholu, bez opcji powrotu do domu(mimo że dom gościa honorowego jest rzut beretem od Naturalnych), to ów gość chciałby zaparkować na posesji,a nie przy drodze, gdyż droga jest wąska i kareta mogłaby ucierpieć :p Tak więc jak już zaparkuję na tej posesji, to nie chcę Matce deptać po rabatach,trawniku, tudzież błocie, więc pasuje, żeby opcja " na szagę" była jakoś utwardzona. No.. :p:wiggle: Od frontu, to będzie chyba jedynie ksiądz wchodził i wszyscy inni domokrążcy, reszta, zwłaszcza zmotoryzowana będzie waliła na parking i stamtąd do domu.IMHO :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, ja się wypowiem... a dlaczego ja się wypowiem?

A, no bo ja już tam byłam i widziałam, ale z reguły parkuję od "d*#y strony", a takiej opcji Naturalni nie przewidują, więc...

Lepsza opcja numer I,

Już mówię dlaczego... Jak gość honorowy (czyt. ja) zajedzie pod hacjendę Naturalnych z zamiarem znieczulenia się niewielką ilością alkoholu, bez opcji powrotu do domu(mimo że dom gościa honorowego jest rzut beretem od Naturalnych), to ów gość chciałby zaparkować na posesji,a nie przy drodze, gdyż droga jest wąska i kareta mogłaby ucierpieć :p Tak więc jak już zaparkuję na tej posesji, to nie chcę Matce deptać po rabatach,trawniku, tudzież błocie, więc pasuje, żeby opcja " na szagę" była jakoś utwardzona. No.. :p:wiggle: Od frontu, to będzie chyba jedynie ksiądz wchodził i wszyscy inni domokrążcy, reszta, zwłaszcza zmotoryzowana będzie waliła na parking i stamtąd do domu.IMHO :p

 

No i jak widać na załączonym obrazku wszystko zależy od kontekstu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz dobrze :)

Ja tego nie kumam NADAL!

Wejście dla księdza :rotfl: kuźwa po moim trupie!!!

No ale skoro Naturalistyczni są tak pobozni to niech im będzie.

Wypowiadam się...

ACHTUNG!

Nie wiem która opcja lepsza.

Musisz się zastanowić jak widzisz ogródek z tej strony.

Jak Ci się komponuje ten ścięty chodnik bo na lewo i prawo rabaty to wybierz te opcje.

Jak wolisz szpaler czegoś po obu stronach tego prostego to zrób prosty.

 

A co jest za domem...no tam gdzie wejście dla sołtysa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widać na załączonym obrazku wszystko zależy od kontekstu :)

 

No dla mnie rozwiązanie nr I jest sensowniejsze nawet gdybym Matki na oczy nigdy nie widziała, a jej dom był na drugim końcu Polski.

Jak zajeżdżam do znajomych, którzy mają jakiś wjazd/parking przed domem, to staram się tam ukokosić, a nie Przy drodze, na poboczu, w krzakach :p Więc skomunikowanie tego wjazdu/ parkinu z wejściem do domu jest logicznym posunięciem. Przecież nie zatrzymam im się na wjeździe, po to żeby się wrócić 10 metrów do furtki usytuowanej na froncie ogrodzenia... jeszcze wino upuszczę, dziecko mi do rowu wpadnie... drogę zgubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, ja się wypowiem... a dlaczego ja się wypowiem?

A, no bo ja już tam byłam i widziałam, ale z reguły parkuję od "d*#y strony", a takiej opcji Naturalni nie przewidują, więc...

Lepsza opcja numer I,

Już mówię dlaczego... Jak gość honorowy (czyt. ja) zajedzie pod hacjendę Naturalnych z zamiarem znieczulenia się niewielką ilością alkoholu, bez opcji powrotu do domu(mimo że dom gościa honorowego jest rzut beretem od Naturalnych), to ów gość chciałby zaparkować na posesji,a nie przy drodze, gdyż droga jest wąska i kareta mogłaby ucierpieć :p Tak więc jak już zaparkuję na tej posesji, to nie chcę Matce deptać po rabatach,trawniku, tudzież błocie, więc pasuje, żeby opcja " na szagę" była jakoś utwardzona. No.. :p:wiggle: Od frontu, to będzie chyba jedynie ksiądz wchodził i wszyscy inni domokrążcy, reszta, zwłaszcza zmotoryzowana będzie waliła na parking i stamtąd do domu.IMHO :p

Z d*#y strony to już nie nasza działka ;) Korzystamy, bo korzystamy, ale dopóki własnego wjazdu nie zrobimy ;)

Masz sporo racji, no i wyszło też, że jak już pokazywać coś, to po całości. No bo narysowane są tylko główne utwardzenia, a ścieżek jako takich będzie więcej, koło tarasu i inne przecinające działkę, żeby np. czystym bucieniem dojść krasnala pomacać :lol2:

Faktycznie zmotoryzowani będą parkować na posesji :)

 

No juz dobrze :)

Ja tego nie kumam NADAL!

Wejście dla księdza :rotfl: kuźwa po moim trupie!!!

No ale skoro Naturalistyczni są tak pobozni to niech im będzie.

Wypowiadam się...

ACHTUNG!

Nie wiem która opcja lepsza.

Musisz się zastanowić jak widzisz ogródek z tej strony.

Jak Ci się komponuje ten ścięty chodnik bo na lewo i prawo rabaty to wybierz te opcje.

Jak wolisz szpaler czegoś po obu stronach tego prostego to zrób prosty.

 

A co jest za domem...no tam gdzie wejście dla sołtysa? ;)

Tak, jesteśmy mega pobożni - pentagramy na koszulkach i ofiary z kotów w każdy poniedziałek ;)

Na pewno będzie suchy strumień przez działkę i dlatego skłaniam się ku wersji 1, ale chcę jeszcze poznać Wasze opinie :)

Sołtys będzie wchodził jako domokrążca ;) Czyli bez możliwości parkowania na podjeździe :lol2:

Za domem jest "sad" i to będzie część dostępna dla psów, odgrodzona od przedniej części ogrodu dodatkowym płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi Mother, że się tak wtrącę znienacka :)- a nie możesz tego podjazdu i parkowiska przenieść na tą stronę, gdzie jest chodnik w wersji 2?

jak będziesz miałą otwieraną bramę? bo jeśli przesuwana, to w wersji 1 furtkę z bramą musiałabyś zamienić miejscami, bo inaczej brama Ci furtkę zasłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamik :)

Podjazdu nie mogę przenieść, bo to całe ceregiele były z nim - uzgadnianie w gminie, osobny projekt, urzędnik przyjeżdżał na wizję lokalną, a na końcu musiał ten opieczątkowany wjazd znaleźć się w projekcie do PnB domu.

Brama będzie otwierana do wewnątrz na 2 skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bye:

u mnie w galerii mam zaczatek smietnika, niestety zima przyszla i mezaty nie skonczyl, bedzie taka jak frontowe ogrodzenie. od podjazdu idzie sciezka z kostki (łatwo wywozi sie kubły) potem mam zrobione z gotowych elementów podmurowke, posadzka z kostki brukowej, 5 słupków metalowych malowanych na grafit, pomiedzy słupkami beda dechy, docelowo tez daszek. wiata ma 2,4 x 2,4 w niej bedzie trzymany nie tylko kubeł, rownież sortownik do odpady segregowane, taczka i sprzet odsniezajacy plus wiatro z piachem. jak zajrzysz do galerii to w zakladce ogrod i budowa widac jak to bedzie wygladac. wzdłuz sciezki do smietnika beda stały skrzynie na warzywa (to najlepsze miejsce na dzialce) dlatego chcialam by wiata byla obudowana i estetyczna, bedzie tez obsadzona pnaczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i koniec przyszłego tygodnia ma być z dodatimi temperaturami :D tak czytałam i w to wierzę!

I tego będę się trzymać :D

 

:bye:

u mnie w galerii mam zaczatek smietnika, niestety zima przyszla i mezaty nie skonczyl, bedzie taka jak frontowe ogrodzenie. od podjazdu idzie sciezka z kostki (łatwo wywozi sie kubły) potem mam zrobione z gotowych elementów podmurowke, posadzka z kostki brukowej, 5 słupków metalowych malowanych na grafit, pomiedzy słupkami beda dechy, docelowo tez daszek. wiata ma 2,4 x 2,4 w niej bedzie trzymany nie tylko kubeł, rownież sortownik do odpady segregowane, taczka i sprzet odsniezajacy plus wiatro z piachem. jak zajrzysz do galerii to w zakladce ogrod i budowa widac jak to bedzie wygladac. wzdłuz sciezki do smietnika beda stały skrzynie na warzywa (to najlepsze miejsce na dzialce) dlatego chcialam by wiata byla obudowana i estetyczna, bedzie tez obsadzona pnaczami :)

Tar, dziękuję :hug:

Zaraz zaglądnę :)

 

Album żąda ode mnie hasła :(

Edytowane przez mother_nature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother, nie wiem dlaczego, ale męczy mnie Twój wjazd/wejście :)

bo jeśli droga wewnętrzna ma pełnić funkcję parkingu dla gości, to goście wjadą, wysiądą z samochodu i będą wracać do ścieżki? I wyjazd tyłem na ulicę? Ja bym chyba próbowała zrobić ze dwa miejsca parkingowe po lewej stronie zaraz za wjazdem na posesję i z rogu poprowadzić ścieżkę/chodnik do wejścia. Takie miejsca bedą tez idealne, żeby zawrócić i włączać się do ruchu przodem, a nie tyłem.

Brama otwierana do wewnątrz - zajmuje miejsce, może jakoś inaczej to rozwiązać? Nie wiem, czy są takie bramy, ale może zrobić jedno skrzydło otwierane do środka "na płot" na prawą stronę? Może taką bramo-furtkę, że np. skrzydło bramy miałoby 2m, a furtka 1m i do wyjazdu otwieraloby się obie części, a do wychodzenia tylko jedną.

no generalnie coś bym jeszcze z tym wjazdem/wejściem pomyślała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...