Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Feng-Shui ?


Gość

Recommended Posts

Trudno znależć dobry projekt zgodny z sztuką Feng -Shui . Myśle że z czasem ulegnie to zmianie gdyż coraz wiecej osób chce mieć dom w którym przestrzeń pracuje dla mieszkańcow tworząc przyjazny klimat i poczucie bezpieczeństwa.Jednak dziwi mnie ,że w Muratorze nadawana jest etykietka "Dobre Feng-Shui" projektom domów którym daleko jest do doskonałości w tej materii.Pomimo zapewnień Pani Sztandery , że dla każdego projektu można znależć dobre rozwiązanie (co jest zgodne z prawdą ), nasuwa się pewne pytanie : Czy warto kupować projekt do poprawki ( w niekórych przypadkach dośc znacznej )? Uważam ,że wprowadzanie dobrego klimatu Feng -Shui powinno odbywać sie w fazie projektowania i to w tym momencie należało by poradzić sie konsultanta F-S. A poprawki gotowych projektów mogą przypominać przeróbkę "spiżarni na salon" pochłaniając przy tym dodatkowe pieniadze , co w moim mniemaniu mija się z celem .Tak więc czekam na projekty domów z naprawde dorym Feng-Shui.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Nie sposób stworzyć projektu gotowego z naprawdę dobrym F-S jak chce tego Anonimowy. Celem tej sztuki jest stworzenie miejsca, w którym ludziom będzie się dobrze żyło. Miejsce to obejmuje również działkę, na której dom ma być zbudowany oraz jej najbliższą okolicę. Wiedzieć, że dom ma być przeznaczony dla rodziny np.2+2, to też stanowczo za mało danych. Tak więc, od projektu gotowego możemy jedynie oczekiwać, że nie będzie on zawierał rozwiązań stojących w jawnej sprzeczności z F-S. Reszta to adaptacja czyli usytuowanie oraz orientacja domu na działce, przyporządkowanie pomieszczeń domownikom, ewentualnie niewielkie zmiany w projekcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nr 4/2001 w artykule Feng shui architektów Jesrzy Bogusławski z Warszawy pisze:

"zalecam taras od północy. Najprzyjemniej z takiego punktu obserwować ogród, wyjątkowo piękny w świetle, ktore pada zza naszych pleców. Do tego nie wieje, nie trzeba toczyć ciagłej walki z łopoczącymi markizami i tym wszystkim czym chcemy zasłonić się przed slońcem i wiatrem"

Powiem szczerze, że zglupiałam, aktualnie nurtuje mnie pytanie w ktorą stronę odwrócić wyjście na taras (mam do wyboru pólnoc lub południe)

Myslałam, że od północy będzie za ciemno....

Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...zalecam taras od północy..."

Oczywiście takie zalecenia p.Bogusławski może formułować, ale nie ma to nic wspólnego z F-S.

Karola, jeżeli chcesz się do tego zabrać solidnie to zajrzyj do księgarni lub biblioteki. Zagadnienie jest zbyt obszerne i indywidualne, aby można było to załatwić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola - jak masz małą działkę, to nie masz wyjścia, bo chcąc mieć trochę prywatności trzeba dać od tyłu. Mi wyszło właśnie na północ, a żeby było trochę światła to w narożniku północno-zachodu, czyli blisko sąsiada z jednej strony.

Feng Shui daje wiele do myślenia i wydaję mi się, że "to działa". Jak będę budował 2 dom (ten "dla przyjaciela"), to kupię większą działkę, wrzucę w dom 50 lub 100% więcej kasy (pewne zasady mógłbym zastosować, ale inne przy mojej działce i potrzebach wymagają extra nakładów) i zrobię zgodnie z Feng Shui. Teraz sorry Feng Shui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszej mojej wypowiedzi (jeszcze jako Anonimowy) niewiele jest dobrych domów z dobrym Feng-Shui. Jednak jeżeli niejaki "architekt" Bogusławski mówi ,powołując się na tą wspaniałą starożytną sztukę , że taras najlepiej zrobić od północy , to krwe mnie zalewa ! W sumie można go porównać do lekarza który radzi na forum publicznym ,że jeśli boli was głowa to najlepiej wziąść dwie aspiryny i będzie wszystko dobrze (no cóż jednemu to pomoże , drugiemu nie a trzeci wykorkuje - bo jest może uczulony na aspirynę ). Tak samo jest z Feng - Shui. A czy ktoś słyszał może o Skole Kompasu (polecam prostą w zrozumieniu książkę Lilian Too - F-S Szkoły Kompasu). Według niej każdy ma swoje indywidualne "dobre" kierunki zależne od czasu urodzenia .Karoli polecam zrobienie tarasu od południa , z bardzo prostego powodu ( bez mieszania w to F-S ) : Jest tam najwięcej światła i słońca , a o to chyba na tarasie chodzi - chyba , że nie lubisz słońca - w takim razie od północy.Frankai nie łam się ! Nie wszystko stracone. Wszystko można poprawić i to bez "ogromnych nakładów" , wystarczy trochę dobrej woli , wiedzy i intuicji . Przestrzegam wszystkich przed gazetowymi radami i pseudo autorami różnych dziwnych książek .Jeśli macie wątpliwości a wasza wiedza jest powieszchowna poszukajcie dobrego eksperta ( nie takiego co skończył dwudniowy kurs i przeczytał trzy książki ) lub posłuchajcie swego serca ono jest waszym najlepszym konsultantem i to za darmo. Niech CHI będzie z wami. Plumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Feng shui jest takim samym tematem jak dyskusja o istnieniu magii, Boga i duchów.

Strony świata, prądy i podobne durnoty. Dla mnie głupota.

Nie wiem czy każdy ma działkę jak Carrington, żeby dowolnie ustawić dom?

Ja na swoich 932 m2 nie mogłem nic zrobić i jeszcze musiałem uważać na granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki dzwonek w pracy w pokoju.

Szef miał nawiedzonego artystę i projektanta wnętrz, który zalecił takie smutki.

Firma teraz leci na pysk z obrotami.

Poszły masowe zwolnienia związane z zadłużeniem Służby Zdrowia i zatorami płatniczymi (zalegają czasem ponad 240 dni z płatnością)

A ja z czterema handlowcami (30% całej załogi) polecieliśmy na bruk. I nie ma to nic wspólnego z Feng Shui tylko biedą w kraju i polityką rządu.

I ten dzwonek g...o pomógł.

A szefa też góra pogoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...