Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Feng-Shui ?


Gość

Recommended Posts

Natura ludzka potrafi to że jest "dobrze" ocenić tylko porównując z "lepiej" lub "gorzej" w odniesieniu do czegoś (lub kogoś). I bardzo dobrze, że wciąż się czegoś lepszego szuka, bo inaczej maluch byłby tak samo dobry jak mercedes: oba mają 4 koła, kierownicę i jeżdżą... Seria Kristen Lagatree o F-S jest do przetrawienia, ale też w euforię wpadać nie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

F-S.

Kiedyś ktoś mądry powiedział, żeby jeść to co rośnie w okolicy albo żyje w okolicy.

Parafrazując.... Polacy żyją na obecnych ziemiach (począwszy od plemion...) od ponad tysiąca lat i się jakoś korzystnie i szczęsliwie mnożąbez F-S. Dzisiaj jest moda na F-S jutro będzie na P-I (Polar-Ogloo) a pojutrze....

Jedyna zasada F-S, która jest uniwersalna i wszechobecna to ta, że "jak Ci się dobrze wiedzie to NIC NIE ZMIENIAJ !!!"

"Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersalizm ów polega na tym ,że w poradnikach twierdzą że dobry pokój to np okrągły ,że ludzie gromadzili się wokół ogniska wkoło a nie np w kwadrat z tąd twierdzenie że w takim pomieszczeniu jest lepiej .

według mnie powodem gromadzenia się wkoło jest akurat fizyka tzn ciepło rozchodzi się promieniście z jednakowym natężeniem i gdzieś się przy ognisku da usiąść a gdzieś nie.

Dlatego myślę podobnie jest w Chinach czy Bośni czy....

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są prawdy bardziej i mniej uniwersalne...

Nawet w Chinach inne Feng-Shui jest na wybrzeżu a inne w Tybecie.

 

Przepraszam, jeśli byłem bardzo skrajny (pod wpływem emocjonalnym).

Smiem twierdzić, że uniwersalne zasady są obecne w takiej czy innej formie lokalnie a te lokalne są LOKALNE i już. Może powinno sie pamiętać o tym, że otoczaki w fundamencie poprawiają energię domu; o tym że dobrze wybudować dom tam gdzie lubią spać owce albo psy; o tym, że towarzystwo bocianów dobrze wróży: o tym, że kasztany sprzyjają szczęściu i o wielu innycj ludowych mądrościach nigdy nie ujetych w jednolity sbiór zasad i nienazwany.

Może bez sensu ? A może po analizie podobny do F-S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Otoczaki w fundamencie odpowiednio ułożone spełniają rolę ekranu radiestezyjnego(podobnie jak kasztany) .Zachowanie Psów i Owiec oraz obecność Bocianów może nam pomóc w lokalizacji niebezpiecznych promieniowań geopatycznych lub wskazują o ich braku (bociany) .Wszystko to obejmuje nauka zwana Radiestezją, która także jest jednym z ważniejszych elementów Feng-Shui, o czym niektórzy zapominają koncentrując się na dzwoneczkach i figurkach.Natomiast okrągłe pokoje są odpowiednie, ale nie w domu mieszkalnym.

Plumin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-04-29 21:24, Anonymous wrote:

a co to są otoczaki??

 

Otoczaki, kamienie o mniej lub bardziej zaokrąglonym kształcie, występują najczęściej w łożyskach potoków górskich.

 

On 2002-04-29 20:33, Plumin

Otoczaki w fundamencie odpowiednio ułożone spełniają rolę ekranu radiestezyjnego(podobnie jak kasztany)

 

Plumin - sorry mała uwaga :

otoczaki są lepsze od kasztanów bo te ostatnie po pewnym czasie

przenergetyzowuja się i działają odwrotne. Otoczaki posiadają stałą polaryzację (J. Woźniak "Nowoczesna radiestezja")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wracając do projektów z "Dobrym Feng-Shui" chciałbym je przedstawić według swojej interpretacji (oczywiście nie uwzględniłem potrzeb określonych mieszkańców tylko podstawowe zasady) .

D09 Dom na 102:

- brak strefy małżeństwa(np.kłopoty w związkach) i części strefy sławy

- przedsionek i układ drzwi odpychają Chi

- strefa rodziny w części znajduje się w łazience

- sypialnia III narażona na zatrutą strzałę+okno na przeciwko drzwi

- sypialnia I w potrzasku dwóch łazienek

- kuchenka (ogień) znajduje się w strefie kariery(woda)

Dwie pierwsze wady dyskfalifikują ten projekt.

 

D49 Dom z kominkami:

-przedsionek i układ drzwi odpychają Chi

-kominki(ogień) w strefie dzieci(metal)

-osoba stojąca w kuchni przy zlewozmywaku narażona na zatrutą strzałę

-sypialnia III narażona na zatrutą strzałę

-wc sąsiaduje niekorzystnie z kuchnią

-w sypialni I okno na przeciw drzwi.

Większość wad do likwidacji w fazie projektu, ale czy warto?

c.d.n.

Plumin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym ta strzała jest zatruta ??:roll:

w mojej okolicy nie mieszkaja indianie tylko poczciwi mazowszanie

a jak ktoś ma anioła stróża na etacie??

ja mam takowego i fajnie nam sie współpracuje-bedzie ok. 30 lat.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluminie,

jestem dzieckiem mamy i taty. Muratora nie było jeszcze na swiecie jak ja już na nim zawitałam.

Czy mozesz sobie darować osobiste wycieczki??Bo nie chciałabym napisac jak Ty piszesz.Choc przyrownanie do dziecka nie jest obelga a wrecz zaszczytem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...