Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mała łazienka z 'otwartym' prysznicem?


Sqeez

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

nurtuje mnie taka sprawa.. otóż mam łazienkę o wymiarach 160cm x 200cm

12.jpg

 

umiejscowione drzwi i okna tak jak na zdjęciu i rzucie technicznym

11.jpg

 

mniej więcej w tych samych miejscach jak na rzucie.. będzie znajdować się umywalka i sedes...

 

i teraz chodzi o to czy w rogu na ścianie z oknem i sedesem jeśli zrobię taki prysznic oczywiście bez brodzika tylko odpływ liniowy i bez żadnych drzwi czy ścianek to czy zda to egzamin w sensie czy nie będzie 'za ciasno'... ostatecznie mogę się poratować drzwiami szklanymi tego typu jak na zdjęciu poniżej..

prysznic1.jpg

 

proszę o jakieś uwagi, sugestie, porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczne wymiary jak Twoje (170 x 200 cm) tylko lustrzane odbicie. Jest bardzo OK. Nawet powiedziałabym że dużo miejsca jak na łazienkę. Prysznic z brodzikiem 80x80 cm (90 nie zmieściłaby się ze względu na okno). WC mam podwiedzany więc jeszcze mam zabrane ze ściany 10cm na całej wysokości. Umywalka z szafką jest na środku (i jest dość duża). Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie, bo nie zrobiliśmy (jeszcze) wszystkiego zgodnie z planami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus18

byłbym wdzięczny o jakieś foto... ja co prawda nie chce wstawiać brodzika... właściwie to nie chce robić żadnej zabudowy... kibelek tez raczej podwieszany no i umywalka ale jakaś malutka.. zastanawia mnie tylko czy będzie tam na tyle miejsca żeby zrobić taki otwarty prysznic...

 

aiki

będę wymierzał raz jeszcze ale wstępnie powinno być ok przy malej umywalce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus18

.. zastanawia mnie tylko czy będzie tam na tyle miejsca żeby zrobić taki otwarty prysznic...

 

To duża łazienka z bardzo dużym prysznicem - po zainstalowaniu wc i umywalki (może być szeroka nawet na 80 ale raczej płytka 25-30cm) pozostaje Tobie wnęka o długości 120 i szerokości 160 (przyjęłam na geberit 80cm od ściany, to też dużo i wygodnie).

Można dać prysznic 100x80 lub nawet 120x80 (to już duży prysznic) czyli jedna ścianka szklana stała (od strony wc) + drzwi otwierane do wewnątrz lub na okno lub składane.

Można też zabudować szkłem całą wnękę z oknem (100x160) i masz prysznic dwuosobowy, para nie ucieka, ciepło jest (to ponoć zmora wnęk otwartych) i tylko okno zaparowane i może trochę mokre;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o zmorze uciekającego ciepła z otwartych wnęk prysznicowych... jakoś w ogóle nad tym się nie zastanawiałem..

o umywalkę i wc sie nie martwię na pewno się wymieszczę.. myślałem tylko nad tym otwartym prysznicem.. okno musi mieć jakaś roletę bo to parter :) wiec po całości raczej ciężko... myślę ze takimi składanymi drzwiami jak w pierwszym poście załatwię sprawę..

Edytowane przez Sqeez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik bez drzwi to porażka .

Kabina 120x80 to dobry wybór jeśli masz w domu osoby starsze lub chore .. Jeśli nie masz to pomyśl czy w przyszłości tak się nie zdarzy , starość jest naturalne i nieunikniona a chorób nie życzę ale wszystkim mogą się przydarzyć...

Puki co możesz wykorzystywać podwójność brodzika w innych sytuacjach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja w ogóle brodzika jako tradycyjnego brodzika nie chce.. to ma być na podłodze z odpływem liniowym.. niemniej jednak pozostanę przy drzwiach ze względu na te 'przeciągi' ;)

a zanim się zestarzeje.. to pewnie ze 3 razy remont zrobię ;) co do chorób.. to tu niestety zdarzyć się może wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Darku, kabina 120x80 nawet dla młodej osoby kąpiącej się samotnie jest też wskazana, bo komfortowa;)

Sqeez - masz tam miejsce nawet na drzwi uchylne (praktyczniej uchylać do środka niż na zewnątrz, bo woda kapie do środka). Nie muszą być drzwi składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na logikę tak - możesz się swobodnie rozpychać łokciami:)

Z drugiej strony, jeśli dasz na krótszej ścianie to kabina podzieli się na dwie strefy - mycia i wycierania (nie cierpię wychodzić spod prysznica do łazienki mokra;)). W tej drugiej części możesz śmiało powiesić ręcznik, wstawić stołek i raczej pozostanie suchy (jeśli planujesz deszczownię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...