Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z wentylacja, zaciąganie dymu do domu, antresola, dwa kominy


Recommended Posts

Witam, mam problem z wentylacją i póki co nie udało się rozwiązać mimo dwóch wizyt kominiarza, rozszczelniani, itd. Ale do rzeczy:

 

Problem polega na tym, iż z kratek leci powietrze do domu i śmierdzi dymem. Podejrzewam że to dym z kominów sąsiadów, ogrzewanie mamy gazowe więc aż tak by nie śmierdziało chyba. Trochę szczegółów

 

Dom ma dwa kominy (kanaly wentylacyjne po dwoch stronach domu) w jednym jest toaleta na dole i łazienka na górze, w drugim jest kuchnia - okap i ogrzewanie gazowe - komora otwarta. Ze wszystkich kratek leci powietrze do środka. Dom ocieplony piątką, okna plastikowe, ale stare więc też i nie szczelne jak teraz. Drzwi w łazienkach mają otwory na dole - raczej zawsze otwarte.

 

W obecnej chwili mam toalete na dole zatkaną kratkę, gdyż nie mogłem oddychac od dymu. Kąbinowałem z otwieraniem okna - jest lepiej ale ciąg i tak jest minimalny, niemniej wtedy i tak mi zawsze śmierdzi bo i dym wciąga oknem. No i okno nie może być otwarte non stop, a rozchylic się go nie da - czyli otwarte albo zamknięte

 

Drugi komin to glownie piec gazowy (pomieszczenie gosp) i sąsiadująca kuchnia - okap elektryczny. Byla dziura z kratka w pomieszczniu gospodarczym ale zawalona gipsem, wyczyscilem ja, zdjalem kratke ale nic to nie pomoglo. Z tym ze dziura jest po drugiej stronie pomieszczenia (ok 2.5 metra od pieca) ale jest zwężenie z dziurą na wielkość niskich drzwi (drzwi nie zamocowane) co mysle ze moze blokowac przeplyw. Jak otworze dzrzwi od w pomieszczeniu na ogrod to ciag w tym kominie jest ok czyli wyraźnie ciągnie. No ale drzwi nie mogą być otwarte non stop mimo iz okolica bezpieczna Razz wiec mimo kratki (jest wybita na wysokosci ok 2m od ziemi) ciag wsteczny. Kratka normalna jest od razu przy piecu - ta oczyszczona po drugiej stronie pomieszczenia.

 

w domu, szczegolnie wieczorami jest mega gryzący zapach, ja się centralnie dusze, dzieciaki non stop kaszlą, więc pewnie to i powód. Czujki czadu pokazują 0.

 

W innych pomieszczeniach nie ma kratek wentylacyjnych (czyli sypialnie).

 

Dodam jeszcze ze dom ma układ duzego centralnego pomieszczenia z antresola - wg kominiarza działa to jak komin i zasysa powietrze na srodek domu i do gory - czyli korytarz i sypialnie (na korytarzu w antresoli jest zawsze najcieplej, najbardziej czuc zapachy z kuchni i ten gryzacy dym) wiec troche racji ma. Gorzej ze nic wiecej nie pomogl.

 

Czyli co robic? Wybijac kolejna dziurę blizej pieca gazowego? Zmienic piec na z zamknieta komorą spalania (da to coś?) W łazienkach robić jakieś nawiewniki? (są małe okna - nawet nie wiem czy da sie coś tam zamocować).

 

Aha, temperatura w domu jest ok 18-19 stopni w dzien (nie oszukujmy sie, blizej 1Cool, w nocy 17. Więcej nie ma szans, gdyz ogrzanie do tej temp kosztuje mnie 3 razy wiecej niz w poprzednim domu z lat 60 i do tego nieocieplonym - slowem taka fortune że mało kto mi w to wierzy ;(

 

Będe wdzięczny za sugestie.. Aha kominiarz powiedział ze mocowanie cos na na kominy by zwiekszyć ciąg nic nie da jak nie ma duzego wiatru - prawda?

 

Zapomniałem dodac że cały czas okna są delikatnie rozszczelnione w pomieszczeniach z kratkami, w drzwiach wyjsciowych nie ma uszczelek na dole wiec jest malutka szparka.

Edytowane przez locash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Ten twój kominiarz podobnie jak i ty kombinuje, jak koń pod górę :D

Lepiej sobie z nim daj spokój.

Zasadniczą przyczyną jest istnienie dwóch "pożeraczy" powietrza z domu

- kocioł z otwartą komorą spalania i okap. One "ciągną " powietrze skąd się tylko da (skąd im najłatwiej), a wiec - przede wszystkim z "kratek".

Okap - pół "biedy". Wystarczy podczas jego pracy uchylić okno. Ten "piec" gazowy z o.k. - trzeba wyrzucić, bo może się to skończyć tragedią!!

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...