Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przebudowa pierwszego piętra w domu.


Aleksandra23

Recommended Posts

Witam, myślę o przebudowie pierwszego piętra mojego domu.

 

Nie mam zbytnio pomysłu na przebudowanie tego domu, zwłaszcza, że na razie nie ma możliwości na ruszanie strychu, który znajduje się na tym samym poziomie co mieszkanie bo po prostu nie mam dostatecznych funduszy na to.

Moim jedynym pomysłem jest powiększenie pokoju nr 3 tak o ok 1,5 - 2 metrów w stronę pokoju nr 1 oraz otworzenie kuchni w stronę pokoju nr 3. Tak aby powstało takie duże pomieszczenie kuchnia + salon + jadalnie. Ale dużym minusem jest to, że ściana miedzy pokojami to ściana nośna (jest na obrazku zaznaczona inaczej).

Moje pierwsze pytanie brzmi tak czy można ruszyć właściwie 4 metry tej ściany? Chciała bym ją przesunąć o 1,5 - 2 metry. A, że myślę, że niestety nie to czy można rozwiązać to w inny sposób? Napiszę od razu, że kolumny na środku pokoju odpadają bo niestety zabierają za dużo miejsca i zrobi się to w moim odczuciu bezsensowne.

Nad "nami" nie ma już nic więcej tzn. dach jest prosty, a ściany są z cegieł.

 

Oczywiście miłe będą jakie kol wiek inne pomysły na przebudowę tego piętra ale proszę pamiętać, że nie należymy z narzeczonym do bogatych osób i co będzie można to będziemy robić sami :-)

Zależało by mi na tym aby mieć właśnie otwarta kuchnię z salonem i jadalnią.

 

Pewnie w tym zapytaniu brakuje dużo informacji, ale że nie bardzo znam się na tym więc liczę na to, że ktoś powie mi o co mam uzupełnić te pytanie

:-)

 

Z góry dziękuję :-)

Przechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra23

- proponuje zwrócić się do Projektanta, który opracuje PROJEKT PRZEBUDOWY WNĘTRZA z uwzględnieniem opisanych wytycznych projektowych.

Projekt składa się ( standardowo ) z - Inwentaryzacji stanu istniejącego - Ekspertyzy technicznej - Projeku Budowlanego, w tym wg wytycznych : ingerencji w elementy nośne budynku ( ściany, dach, przebicia, wzmocnienia, .... itd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że wystarczy informacja, że ta ściana jest ścianą nośną. I ktoś będzie potrafił mi "powiedzieć" czy istnieje możliwość usunięcia tego odcinka.

No to może skorzystam z możliwości i zapytam czy ktoś wie ile taki projektant kosztuje? I czy jak np. projektant uzna, że można ten odcinek wyburzyć to trzeba jeszcze dodatkowo starać się o jakieś zezwolenie czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A czy można wyburzyć ścianę, która nie jest nośna?

- można, natomiast ja w starszych budynkach ( do przebudowy ) spotykam ściany działowe, które również mogą pełnić funkcje konstrukcyjne, jako " przewiązanie " budynku poprzeczne lub podłużne pomiedzy ścianami nośnymi zewnętrznymi lub zewnętrzną, a ścianą wewnętrzną nośną. Wszystko zależy od istniejących rozwiazań projektowych, zastosowanych materiałów, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...