Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

tak.. informacyjnie - bo zima mi sie nudzi :) . Ciagle zmiany cen styropianu (kiedys bylo co tydzien, teraz jest co miesiac) spowodowaly ze zaczalem sobie robic excela z cenami zakupu i sug. cena sprzedazy za m3 netto dla Termoorganiki dla 2 najpopularniejszych styropianow:

Termonium Fasada 0,032 grafit

Termonium Fasada Plus 0,031 grafit

cena ropy naftowej spadła + zima i widzimy cene najnizsza od .. dawna na te produkty

w pdfie : tabelka do pobrania:

http://pliki.astrobud.pl/zestawienie_termoorganika.pdf

Zapraszam jakby co :p

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak.. informacyjnie - bo zima mi sie nudzi :) . Ciagle zmiany cen styropianu (kiedys bylo co tydzien, teraz jest co miesiac) spowodowaly ze zaczalem sobie robic excela z cenami zakupu i sug. cena sprzedazy za m3 netto dla Termoorganiki dla 2 najpopularniejszych styropianow:

Termonium Fasada 0,032 grafit

Termonium Fasada Plus 0,031 grafit

cena ropy naftowej spadła + zima i widzimy cene najnizsza od .. dawna na te produkty

w pdfie : tabelka do pobrania:

http://pliki.astrobud.pl/zestawienie_termoorganika.pdf

Zapraszam jakby co :p

 

czy ja wiem czy tak ekstremalnie tani? ten drozszy zszedl z 220 na 200 l, to raptem 10% . przy dobrych ukladach tyle mozna w skladzie dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Choćby 10% ceny materiału za który nawet na mały domek się płaci 5000-6000 (tylko ściany!) to nie do pogardzenia. Faktycznie, styro dołuje. Niestety u mnie etap już dalszy. Ciekaw jestem czy ktoś historycznie kojarzy jak stała wełna przed tym jak ropa spadła? Nie pamiętam dokładnie ale też chyba nieco zleciało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony 1000 zł to pikuś ogólnie (tak mówią sprzedawcy i hurtownicy), a z drugiej to np. 1 niezłe okno dachowe albo pół wkładu kominkowego albo dobry, długi wkład kominowy z kwasówki, albo 1 drzwi wewnętrzne... itd. :)

 

Ewentualnie możesz tego klocka dołożyć do izolacji poddasza - a to tam, a nie ścianami, procentowow najwięcej ciepła ucieka

 

U mnie całość styro na ściany wyszła prawie 7000, a kupowałem Genderka 036 20 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze poczekać ale korci mnie kupić teraz i mam dylemat czy swisspor

LAMBDA 033 PLUS FASADA cena 165zł/m3 czy swisspor fasada 031 192zł/m3 różnica na całości 1000zł.

Myślę że cena za oba dobra i taniej już może nie być.

Który brać ?

 

 

Porównaj sobie parametry techniczne innych producentów, bo można za tę samą cenę upolować lepsze właściwości termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe....

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no sorki ale jaką lepszą lambdę niż 031 i 032 chcesz uzyskać? lepiej to już aerożel :p

 

a wytrzymałość - cóż, na fasadzie to nic po niej; na podłogi, do garaż - jasne, ale na fasadę?

 

Albo Pir 0,022 obliczeniowy 0,0235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to cena za płytę to bierę tego całego Jelcza :wiggle:

 

a poważnie(j) - tak, każda ogarnięta osoba czai, że to za m2, ale info o tym jakoś mało widoczne ;) jest, ale nie od razu znalazłem :p (mówię życzliwie, nie czepiam się)

dzieki, zobacze jakie mam mozliwosci w zwiekszeniu tego, akurat j.m jest definiowana w slownikach, a samo wyswietlanie - juz w stylach predefiniownych ustalone. no ale moze jak w css-ach pogrzebie to znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura zamkniętych komórek i duża gęstość zapewniają płytom wysoką

stabilność cieplną przez pełen okres eksploatacji budynku, bez zmian parametrów izolacyjnych

poniżej bardzo stary artykuł z 2011

http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1286,izolacje-z-pianki-poliuretanowej-a-wyroby-z-welny-mineralnej

Przykład z badań.

 

Instytut w Monachium przeprowadził badanie efektu starzenia na płytach PU spienionych pentanem o grubości 4 i 8 cm. Płyty o początkowych wartościach współczynnika λ na poziomie odpowiednio 0,023 W/(m·K) i 0,022 W/(m·K) były przechowywane w temperaturze pokojowej przez 15 lat i systematycznie dokonywano pomiaru ich izolacyjności cieplnej. Już po dwóch latach wartość współczynnika przewodzenia ciepła wynosiła odpowiednio: 0,025 W/(m·K) i 0,026 W/(m·K), a po kolejnych kilku zwiększyła się o kolejny miliwat, czyli w wypadku płyty o grubości 4 cm wynosiła 0,026 W/(m·K), a płyty o grubości 8 cm – 0,027 W/(m·K).

__b_izolacje-z-pianki-tab1.jpg

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Który brać?

 

 

Nie trzeba długo się zastanawiać, parametry jakościowe spadają /wystarczy je porównać z archiwalnymi/.

Poniżej podaję dla porównania parametry styropianów. Minimalnej wagi NIGDZIE NIE PODAJE SWISSPOR oraz TERMOORGANIKA :D

 

SWISSPOR:

LAMBDA MAX fasada -lambda 0,031 T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

LAMBDA PLUS fasada- 0,033 [W/mK] T1-L2-W2-Sb5-P5-BS75- DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

 

 

TERMOORGANIKA

TERMONIUM PLUS fasada -lambda 0,031 T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

TERMONIUM fasada -0,032 W/(mK) T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

 

AUSTROTHERM

EPS FASSADA PREMIUM -l ≤ 0,031 W/mK T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 13,5 kg/m3

 

KNAUF http://www.knauf-industries.pl/products,gr,106,styropian-fasadowy.html

Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga XTherm- λ 31 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 13,5 kg/m3

Therm EXPERT Fasada XTherm- λ 32 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 minimalnie 12,5 kg/m3

 

*Powyższe parametry spisywałam z dokumentacji podawanej na stronie w/w producentów oraz info na paczkach. Żadnego z tych styropianów nie widziałam....

 

Warto się jednak zastanowić, zanim utopimy pieniążki...

 

Wg dzisiejszych cen / paramtrów /wagi brałabym Austrotherm 0,031

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej bardzo stary artykuł z 2011

http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1286,izolacje-z-pianki-poliuretanowej-a-wyroby-z-welny-mineralnej

 

[ATTACH=CONFIG]299208[/ATTACH]

Tak slyszalem i czytalem o tym.

Bede miec za 2 tyg technikow magikow od pira u siebie to dopytam jak to z tym jest.

Ten spadek oporu jak sie domyslam wynika z ulotnienia sie gazu szlachetnego zamknietego w strukturze pir-a.

Natomiast troche juz czasu minelo i moze dopracowali ta technologie.

Dowiem sie, dopytam - napisze.

Ale skoro pisza wlasnie ze staly jest opor cieplny to chyba nie robia tego "na wydrę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...