Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak WYGLĄDA FREZ w knaufie 031??????

 

 

 

Ja jestem zdecydowana na zwrot tego badziewia, który nazywa się

KNAUF FASADA 032 Z FREZEM!!!

 

Mnie interesuje, w ramach umowy konsumenckiej pokrycie pełnej szkody związanej z badziewiem KNAUFA, czyli wyładowują to ONI z budynku, załadują na swój samochód, zwrot pieniędzy z zadośćuczynieniem za mój rozładunek- 4 chłopa!!!

Zwrot pieniędzy albo wymiana na frez 031 z ICH ROZŁADUNKEIM I WNIESIENIEM DO BUDYNKU...

 

Fighter183-jest to możliwe bez sprawy sądowej?

przy takim nastawieniu i takimi żądaniami - moze uda Ci sie to uzyskac w sadzie.

Jezeli zmienisz nastawienie i ton wypowiedzi - podejdziesz do sprawy normalnie - zapewne Knauf Ci to wymieni, o ile masz normalnego dostawce (dystrybutora).

Tak swoja droga Stynia - uwazaj co piszesz... bo jak sie ktos wku.... to Ciebie o odszkodowanie pozwa za pomowienia, oszczerstwa i tak dalej... Knauf wielka spolka, kasy maja duzo, prawnikow tez... wiec jak powiesz jedno slowo za daleko - trafisz do sadu i to Ty zaplacisz niemale pieniadze.

AU cennik od 11.03

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim nastawieniu i takimi żądaniami - moze uda Ci sie to uzyskac w sadzie.

Jezeli zmienisz nastawienie i ton wypowiedzi - podejdziesz do sprawy normalnie - zapewne Knauf Ci to wymieni, o ile masz normalnego dostawce (dystrybutora).

Tak swoja droga Stynia - uwazaj co piszesz... bo jak sie ktos wku.... to Ciebie o odszkodowanie pozwa za pomowienia, oszczerstwa i tak dalej... Knauf wielka spolka, kasy maja duzo, prawnikow tez... wiec jak powiesz jedno slowo za daleko - trafisz do sadu i to Ty zaplacisz niemale pieniadze.

AU cennik od 11.03

 

Fighter ma rację.

Zmień podejście, bo z takim daleko nie zajedziesz, a efekt może być odwrotny od tego jaki chcesz osiągnąć.

Sprawa jest prosta: uważasz, że jest źle? reklamuj towar u dostawcy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole rozmawialem dzisiaj z Cezarym - moj PH - nie ma go dzisiaj bo sa targi PSB w Kielcach i chlopaki "wyjeci" lekko. Beda jutro.

Ma link do tego watku, opis "drapka" i przyjrza sie tej sprawie i przyjma jakies stanowisko tu na forum. Sluchaja klienta i chca pomoc w miare mozliwosci.

Wiadomo - to jest wielka spolka - w takich firmach ludzie niechetnie pisza i przyjmuja stanowisko firmy, bo to moze byc bardzo trudne. dlatego tak jak przy rockwoolu n wystepuje e-rzecznik - dyplomata, ktory KAZDE slowo ktore pisze w imieniu firmy - konsultuje z prawnikami.

 

Zobaczymy co nam tu Knauf napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście rozczarowałem tym towarem. Nie liczyłem że będzie to hiper-super równiutki i twardy styropian, ale spodziewałem się lepszej jakości. Bo ta według mnie nie jest wcale lepsza od tanich styropianów grafitowych no-name - a więc po co przepłacać 20zł/m3?!

W sumie to pogodziłem się z tym że będę musiał go przykleić na ścianę, ale skoro "fighter1983" sam wyszedł z propozycją reklamacji i próby wymiany na 031 to chyba orientuje się on że jest to możliwe i fajnie byłoby żeby doszło to do skutku. Zawsze to milej pracować na towarze, z którego jest się zadowolonym :)

 

PS.Zgadzam się z przedmówcami że jakiekolwiek żądanie nic tu nie pomoże bo z reguły sprawa wygląda tak - jak klient podchodzi do sprzedawcy tak on podchodzi do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję o zmianie cen na produkty Knauf Therm . Podwyżka cen następuję od odnia 01.04.2015 bedzie wynosić około 5-9PLN/m3

Zamówienia przysłane do tej daty będa realizowane w starych cenach lub do wyczerpania zapasów surowca ,decyduje kolejność składanych zamówień .

Realizacja zamówień maksymalnie do 08.04.15.

Knauf :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Austrotherm z dnia 31 marca 2015

Szanowni Państwo,

 

Została nam zapowiedziana kolejna znacząca podwyżka cen surowca do produkcji styropianu.

Aktualne zamówienia przyjmujemy zgodnie z cennikiem z dnia 11.03.2015 r. Stany magazynowe produktów w tych cenach są bardzo ograniczone i będziemy realizowali tylko i wyłącznie zamówienia potwierdzone przez Biura Obsługi Klienta.

 

Jeżeli informacje o podwyżce cen surowca potwierdzą się to początkiem kwietnia 2015 należy spodziewać się wzrostu cen EPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter masz styro jakiś Polskich producentów

ale zeby co? zeby nie miala centrali za granica np?

Termorganika, FWS, Yetico - te na pewno

Austrotherm ma centrale za granica

Knauf w sumie tez..

Tyle ze nie rozumiem co za roznica... i tak wsyzscy granulat kupuja w Synthos lub Basf

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
ale zeby co? zeby nie miala centrali za granica np?

Termorganika, FWS, Yetico - te na pewno

Austrotherm ma centrale za granica

Knauf w sumie tez..

Tyle ze nie rozumiem co za roznica... i tak wsyzscy granulat kupuja w Synthos lub Basf

 

:o:o:o to jest pierwsze kryterium do zakupu materiałów. Po prostu mnie zaszokowałeś - najlepiej pomalować się na czarno i harować na dobrobyt innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Fighter1983

 

Zamówiłem tynk w Twoim sklepie Caparol tynk mineralny MLP K15 25k,

Zamówione mam 26 worków mam ok 280 m2 + zapas…

 

Powiedz czy gruntować? Zachowywać będę minimalne technologiczne przerwy?

w katalogu nie obligują chyba?

Poleć jeszcze na to jakaś farbę i kiedy mogę malować tzn po jakim czasie?

Wałek czy agregat - co lepsze?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Fighter1983

 

Zamówiłem tynk w Twoim sklepie Caparol tynk mineralny MLP K15 25k,

Zamówione mam 26 worków mam ok 280 m2 + zapas…

 

Powiedz czy gruntować? Zachowywać będę minimalne technologiczne przerwy?

w katalogu nie obligują chyba?

Poleć jeszcze na to jakaś farbę i kiedy mogę malować tzn po jakim czasie?

Wałek czy agregat - co lepsze?

 

 

Pozdrawiam

A widzailem zamowienie :) dziekuje

Generalnie Caparol przy mineralnym nie wymaga gruntowania, ale....

zagruntowanie zawsze pomaga, nigdy nie szkodzi.

Na Putzgrunt po prostu latwiej sie tynk uklada no i w razie jakby mialy ochote jakies wykwity z warstwy zbrojacej "wylezc" wtedy PG610 to odcina.

Zapis w aprobatach o braku koniecznosci gruntowania zrobiono po to, aby byl to argument przy duzych inwestycjach, bo tam przede wsyztskim nie o sam koszt gruntu chodzi a o zaoszczedzenie 1 cyklu roboczego.

 

Co do malowania: w zaleznosci od warunkow w jakich tynk bedzie wiazal. w okresie zimowo-wiosennym - a teraz taki mamy bezpieczna przerwa to 3-4 tygodnie. wiosna-lato to 2-3 tygodnie.

A czym malowac - generalnie lepiej natryskiem - dokladniejszy jest natrysk. ale 2x walkiem - jest ok.

Farby nie zamowiles, a to w jednej przesylce - 1 koszt transportu, ktory jak widziales zapewne - nie jest maly :(

fakt tylko Amphisilan mam w tej chwili na stronie bo juz patrzec nie moge na ten sklep - nie chce mi sie po prostu :)

 

wrzucic wzornik kolorow do przesylki? jesli tak to ktory?

Fassade A1 dla farb Thermosan i Amphisilan NQG, czy Caparol Color dla innych?

 

a wracajac do przerw: widzialem tynki MLP malowane po 3 dniach farvba SI130 latem i nic... wszystko ok

ale widzialem MLP malowane po 2 tygodniach pozna jesienia farba Amphisilan i wykwity...

generalnie jezeli nie musisz - nie spiesz sie z malowaniem. 4 -5tyg to w zasadzie gwarancja ze tam nic nie wylezie.

Pospieszysz sie i pomalujesz za wczesnie i w zasadzie nigdy juz sie tego nie pozbedziesz, no chyba ze darcie "do zywego" lub kilkukrotne malowanie.

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak nie za późno to dorzuć grunt na 300 m2

farba to zamówię następnym razem odczekam

:) no to szczescie w nieszczesciu ... bo kurier DHL-a dzisiaj sie nie podstawil :p wiec bedzie jutro wiec spox dorzucam 4x25kg PG610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...