Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

Gość grend
Tyle ze surowiec stanowiący ponad 70% kosztów produkcji EPS i tak pochodzi od synthos lub BASF...

 

 

Tylko że Synthos to POLSKI producent a BAsf zagraniczy. Ale 70% czego ? To może tylko istnieć na poziomie kosztów operacyjnych do tego dochodzi amortyzacja, koszty zarządu koszty dystrybucji zysk przedsiębiorstwa. W takim sektorze spożywczym wyprodukowanie produktu to 40% tego co ty zapłacisz netto w sklepie...

Wysłałem zapytanie o wycene.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko że Synthos to POLSKI producent a BAsf zagraniczy. Ale 70% czego ? To może tylko istnieć na poziomie kosztów operacyjnych do tego dochodzi amortyzacja, koszty zarządu koszty dystrybucji zysk przedsiębiorstwa. W takim sektorze spożywczym wyprodukowanie produktu to 40% tego co ty zapłacisz netto w sklepie...

Wysłałem zapytanie o wycene.....

widzialem... FWS mysli jak pojechac do Poznania.. jakos im nie po drodze. Yetico nie odbiera telefonow.

Termoorganike mam zaliczyc do PL producentow?

jestes pewien ze synthos jest pl? jaki tam jest udzial kapitalu zagranicznego - nie wiem - nigdy nie sprawdzalem, ale...tak jak Atlas np juz nie jest polski ... kiedys byl a z tego co pamietam juz nie jest.

aby okreslic czy jakas sp zoo czy sa jest polska trzeba wczytac sie w krs danej firmy

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthos - Michal Sołowow 62 % akcji, przecież to było dawne zakłady chemiczne w Oświęcimiu

super. Generalnie jak najbardziej popieram wspieranie naszego rodzimego biznesu, natomiast czesto jest to niemozliwe. Jezeli synthos jest w tak duzym stopniu kapitalem i udzialem polskim - super :)

natomiast osobiscie, gdybym mial sie kierowac tym kryterium - juz dawno nie byloby firmy.

Idea zacna i godna pochwaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983 dzisiaj dzwoniła babka z Knaufa i potwierdziła dostawę na środę......muszę się trochę zorganizować, aby jakoś sensownie poukładać te 55m3 styro....:yes:

swietnie :)

XPS-a Ci nie przywiezie bo sie w Knaufie skonczyl. LOL.

Pewnie trzeba bedzie ode mnie z placu zawiezc jak cos bedzie lecialo do BG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Synthos to POLSKI producent a BAsf zagraniczy. Ale 70% czego ? To może tylko istnieć na poziomie kosztów operacyjnych do tego dochodzi amortyzacja, koszty zarządu koszty dystrybucji zysk przedsiębiorstwa. W takim sektorze spożywczym wyprodukowanie produktu to 40% tego co ty zapłacisz netto w sklepie...

Wysłałem zapytanie o wycene.....

 

Sytnhos- Sołowow- Polska, Termo Organika - Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git.

Thermosan - walek lub pedzel i to by bylo top rozwiazanie

Amphisilan - w wersji nespri moze byc nakladana natryskiem. srednice dysz musze posprawdzac bo nie pamietam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983 dojechał.....Wszystko OK....generalnie bardzo ładny ten styro Knaufa:)

Pamiętaj o tym XPSie, bo tak naprawdę potrzebuję go w miarę szybko - chciałem docieplić pionową scianę płyty fundamentowej, zrobić opaskę i ją wreszcie zasypać....

nie wiem jak to zrobic szybko.

Jutro zadzwonie.

Ciesze sie ze Knauf dal rade :)

A nic nie popieprzyli po tych zmianach? Bo ja jeszcze FV nie widze, jutro bede mial

opinie poprosze :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?224606-Fighter1983-opinie-i-uwagi&p=6391377#post6391377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadzało - ilościowo i jakościowo.....opinia poszła w Świat:D

nie zgadzalo sie :) mam jakas nadplate wynikajaca ze zmian :)

i odsylam $ za nadplate i za xps-a, przy realizacji ponowimy.

a za opinie dziekuje :)

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
fighter1983 nie mam pewności czy PW dochodzi? Tak jak pisałem jestem po wizycie p.Andrzeja na budowie.....proszę o wycenę materiał+robocizna....ma być tynk NQG....

dochodzi,widzialem, przepraszam ze jeszcze nie ma odp ale swiat oszalal... nie wyrabiam sie po prostu. pdrobine cierpliwosci poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałam ten nieszczęsny styropian KNAUF 032 frezowany grafit o grubości 14cm.

Podobno uznano tę reklamację bez żadnych zastrzeżeń, widzę, że dążą do bezgotówkowego załatwienia moich uwag i zostawienia u mnie tego styropianu i strupa na głowie- jak zatkać tę dziurę 1cm x 1cm. Układając te frezy w najdziwniejsze wariacje-dziura jest zawsze!!

To okazały mostek we wszystkie strony, bo nawet przy mijance płyt on się tworzy. Co z tym zrobić, czy ten styropian do czegokolwiek się nadaje?

 

Jaka pianka zatykająca te dziury nie rozepchnie jeszcze więcej frezowanych płyt, które trzeba będzie ścierać aby je wyrównać? W efekcie skrócić i wyrzucić?

 

Czy ktoś z Was może używał kleju w piance do mocowania styropianu grafitowego marki Kreisel?

knauf frez reklamacja1.jpg

Edytowane przez Stynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Zaczyna się zima - jaka w tym roku cena? Niestety nie uda mi się ocieplić w tym roku a sąsiad przyszedł i chce odkupić mój styropian bo okazalo się że jego ekipa chce wejść od jutra na robote a on styropianu nie ma :) Sprawa wyszła dziś :/ i raczej muszę się zdecydować jeszcze dziś. Kupi się ponizej 200zł za 0,031 (w gre wchodzi tylko knauf, termoorganike albo austrotherm) ? O ile pamietam w termoorganice frez kosztował +7zl czy w knaufie i austrothermie dopłata do frezu jest taka sama? Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...