Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w zweiazku z pytaniami: czy styro bedzie taniej czy drozej:

cena styro jest uzalezniona w zasadzie od 3 rzeczy:

1 - cena ropy naftowej - im nizsza tym styropian tanszy, wg mnie na zmiane ceny ropy producenci styropianu reaguja po ok 2 tyg

2 - cena euro/pln, im drozsze euro tym drozszy eps

3 - sezon zima taniej, latem drozej

Czestotliwosc zmian ceny: aktualnie 1x w miesiacu, zazwyczaj w okolicach 5-8 dnia danego miesiaca kalendarzowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do fighter1983. Masz w ofercie austrotherm premium reflex wiesz może czy ten styropian da się przytrzeć przed położeniem siatki. Mocno się zastanawiam czy wybrac ten właśnie styropian czy knaufa 031 i nie wiem czy warto dopłacić do powłoki reflex. Zastanawiam się też nad frezem ale czytałem na forum, że zdarza się nie dopracowany. Jakie ty masz doświadczenie często się zdarzają reklamacje przy austrotherm i knauf na frez przy większych grubościach np. 20cm? Jak długo powłoka reflex może być wystawiona na działanie promieni słonecznych? Zadałem te pytania na stronie austrotherm i nikt nie odpowiada może ty masz z nimi jakiś lepszy kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflex - fajna sprawa glownie dla wykonawcy. Mozna to przed siatka przytrzec, moze zostac z tego co pamietam ok. 3 tygodni bez szkody.

ale kosztuje za duzo imho: bo to jest +1zl netto/m2 no i ograniczenie: do 20cm tylko reflexa robia, reflex nie wystepuje w odmianie frez.

Jezeli masz jeszcze jakies pytania do Austrothermu - mozesz smialo pytac "mojej" PH z Austrothermu - Kasia 602233813

 

Co do frezow: osobiscie wolalbym przy 15cm+ zrezygnowac z frezu a kase wydana na frez dolozylbym 1cm do grubosci, kasowo wyjdzie prawie to samo, a nie wierze, ze frez przy tych grubosciach daje taki az zysk - ze wzgledu wlasnie na jego dokladnosc.

Knauf ma bardzo plytki frez w stosunku do innych producentow, ale prosty styropian jest z tych dostepnych na rynku nr.2 . pierwszy jest austrotherm... tylko ta cena.

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Będę wykonywał ocieplenie sam dlatego się też zastanawiam nad tą powłoką. pewno będzie tak , że przez tydzień nie przykryje tego co przykleiłem bo będę robił w wolnym czasie od pracy. Przeglądałem twoją stronę internetową masz tam Styropian Knauf Fasada/Dach/Podłoga 0,031 czy to jest KNAUF Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga XTherm EPS 70 λ 31 EPS –EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-S(5)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 i czy w knauf można zamówić styropian wraz z klejami jak w termoorganice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest dokladnie ten. opisow pelnych nie ma jeszcze, bo poki co wszyscy mnie cisna zeby "ceny i rodzaje" wstawiac, nie wiem kiedy podorabiam opisy i zdjecia :)

 

W Knaufie jest inaczej niz w termoorganice: Knauf ma kilkanascie spolek niezaleznych - Industries (styropiany) i Bauchemie (kleje tynki etc) to zupelnie 2 inne firmy, wiec tych transportow nie da sie laczyc.

W Termoorganice - jak najbardziej mozna laczyc styro z klejami tynkami.

 

Co do styro: trzymaj przykryty albo w garazu, zeby sie nie nagrzal, a na rusztowaniu zastosuj siatki rusztowaniowe - i juz.

Natomiast nie ma problemu z dostawa: min 30m3 z Knaufa i kleje/tynki z termoorganiki, tylko wtedy min zamowienia dla termoorganiki ok 4kpln

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam ze szwagrem robi ocieplenia może pożyczy siatki dalej będę się kontaktował poprzez email.

spx. moge Ci pozyczyc nasze, tylko to koszty transportu dochodzi, no i nie wiem ile ja ich tam teraz mam na magazynie z 6-7szt, bo to nie jest ewidencjonowane sprzedazy - jako wyposazenie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie i rozmowie ze szwagrem ociepleniowcem na temat grafitu chyba się zdecyduje na 25 cm styropianu knaufa 038 zamiast 20 cm grafitu 031 przegroda będzie maiła nawet trochę lepsze u i wyjdzie trochę taniej. Odpadną wszystkie problemy jakie ma grafit przy montażu. Tylko parapety zewnętrzne będą większe o 5cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie i rozmowie ze szwagrem ociepleniowcem na temat grafitu chyba się zdecyduje na 25 cm styropianu knaufa 038 zamiast 20 cm grafitu 031 przegroda będzie maiła nawet trochę lepsze u i wyjdzie trochę taniej. Odpadną wszystkie problemy jakie ma grafit przy montażu. Tylko parapety zewnętrzne będą większe o 5cm.

tylko z kolkiem bedziesz miec problem.

25cm+1cm na klej plus 6-8cm glebokosc kotwienia, potrzebujesz ok 34cm dlugosci kolka, a produkowane sa w standardzie do 30cm, zaslepka styropianowa "ratuje" 2cm z dlugosci.

moja zaslepka z PIR-a + frez moze byc rozwiazaniem, ale jeszcze sie z nia ukrywam publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ze sa :) i wiem ile kosztuja.

co do kolkowania - temat poruszany wiele wiele razy.

Jako wykonawca gdy ma byc nie kolkowane na zyczenie inwestora umieszczam w umowie taki zapis:

Zamawiający został poinformowany o możliwych konsekwencjach stosowania niesystemowego kleju do mocowania termoizolacji, oraz braku dodatkowego mocowania mechanicznego. Tym samym ewentualne wady wynikające z w/w zmian w zakresie prac nie są objęte gwarancją wykonawcy

bo patrzac na to, ze wszyscy juz chyba bez wyjatku producenci daza do obnizenia ceny swoich produktow (w tym kleju do styropianu) i gdy klej do styropianu nie rozni sie juz cenowo niczym od zaprawy tynkarskiej, to nalezy domniemywac, ze klej do styropianu ma sklad zwyklej zaprawy tynkarskiej czyli piach cement i troche jakiegos plastyfikatora. to co ma tam kleic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fighter - podaj proszę jakies info o tych długich kółkach i zaslepkach. Może być na prv.

U nas 25cm styro a miejscami 30cm.

W sumie to chciałem tylko na rogach kolkowac

zerknij tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237502-Wycena-ocieplenia-dziwny-przypadek&p=6918372&viewfull=1#post6918372

to jedyne miejsce o ktorych wspomnialem poki co.

U karolka75 wykonane, jeszcze u kogos z forum, nie pamietam nick-a i tam jest nasz frez wypozyczony, no i jakis jeden lokalny klient z okolic Plocka zastosowal 10cm i przecinal sobie sam na 5cm.

. jeszcze nie ma zdj z termowizji.

 

Zaslepki 100mm sa, frez metalowy u jednego z forumowiczow, musze go znalezc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jaka jest różnica w twardości pomiędzy styropianem Knauf Fasada/Dach/Podłoga 0,038 EPS70 a styropianem Austrotherm Podłoga 0,038 ? Lepszy tańszy Knauf 0,038 czy droższy Austrotherm 0,038 na posadzkę? pozdrawiam

Austrotherm: EPS EN 13163 T2-L3-W3-Sb5-P5-BS125-CS(10)80-DS(N)5-DS(70,-)2-DLT(1)5-TR100

Knauf: : EPS EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-S(2)-P(5)-BS125-CS(10)80-DS.(N)2-DS(70,-)1-TR100

 

Identyczne parametry zwiazane z twardoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam do ocieplenia strop w domu parterowym. Póki co poddasze nieużytkowe, ale z opcją wykorzystania w przyszłości.

Zastanawiam się, czy pod wylewkę wystarczy dać styropian EPS 80 czy EPS 100. Proszę o pomoc w temacie :)

Edytowane przez WLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...