Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

Czy zwracać uwage np na usunięcie z listy "Gwarantowany Styropian" ?

 

http://www.gwarantowanystyropian.pl/uczestnicy/lista/historia-uczestnictwa-w-programie-2010-2014/

 

Jestem prawie zdecydowany na termoorganikę. Jednak ona nie posiada oznakowań minimalnej wagi. To chyba jedyne kryterium którym "Kowalski" może sprawdzić "jakość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...) Który brać?

 

 

Nie trzeba długo się zastanawiać, parametry jakościowe spadają /wystarczy je porównać z archiwalnymi/.

Poniżej podaję dla porównania parametry styropianów. Minimalnej wagi NIGDZIE NIE PODAJE SWISSPOR oraz TERMOORGANIKA :D

 

SWISSPOR:

LAMBDA MAX fasada -lambda 0,031 T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

LAMBDA PLUS fasada- 0,033 [W/mK] T1-L2-W2-Sb5-P5-BS75- DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

 

 

TERMOORGANIKA

TERMONIUM PLUS fasada -lambda 0,031 T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

TERMONIUM fasada -0,032 W/(mK) T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80

 

AUSTROTHERM

EPS FASSADA PREMIUM -l ≤ 0,031 W/mK T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

 

KNAUF http://www.knauf-industries.pl/products,gr,106,styropian-fasadowy.html

Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga XTherm- λ 31 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

Therm EXPERT Fasada XTherm- λ 32 T(1)-L(2)-W(2)-S(1)-P(10)-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

 

Warto się jednak zastanowić, zanim utopimy pieniążki...

 

Wg dzisiejszych cen / paramtrów /wagi brałabym Austrotherm 0,031

 

Co to jest ten BS i TR :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten BS i TR :???:

BS - Poziom wytrzymałości na zginanie wyrazony w kPa

TR - Wytrzymałość na rozciąganie siłą prostopadłą do powierzchni czołowych wyrazony w kPa

Te parametry każdy producent chemii budowlanej (kleje do styro, siatki, siatki, gruntu, i tynku) okresla w swoich aprobatach.

W skrocie - jak kupisz byle jaki styropian, i super kleje i tynki... a cos sie stanie... to jestes w czarnej.... bo styropian nie spelnia wymagan aprobaty technicznej. Ilu wykonawcow juz na tym poleglo... ojoj...

z GraMar sie nie zgodze:

Termonium Plus 0,031 - bardzo tanie w tej chwili i spelnia wymagania wiekszosci AT producentow. Ale oczywiscie Austrotherm moze byc - spoko

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwracać uwage np na usunięcie z listy "Gwarantowany Styropian" ?

 

http://www.gwarantowanystyropian.pl/uczestnicy/lista/historia-uczestnictwa-w-programie-2010-2014/

 

Jestem prawie zdecydowany na termoorganikę. Jednak ona nie posiada oznakowań minimalnej wagi. To chyba jedyne kryterium którym "Kowalski" może sprawdzić "jakość"

ooo witam potencjalnego klienta :)

niekoniecznie waga moze byc wyznacznikiem, jezeli ktos chcialby oszukac wage - to ja oszuka. niekoniecznie dodajac "wiecej cukru w cukrze"

Ja na takie stowarzyszenia "gwarantowany styropian" patrze jak na fundacje wszelkiego typu. Co to za instytucja wgle jest ... nie zaglebialem sie w to, ale moze warto podrazyc temat czym jest znak "gwarantowany styropian" i to cale stowarzyszenie.

Ja powaznie nie wiem - nie zaglebialem sie w temat, bo taki "znaczek" ktory zostal zastrzezony jako znak firmowy i dobry marketing... i okaze sie ze pod tym znaczkiem nic sie nie kryje poza firma, ktora to ten znaczek ladnie sprzedala producentom eps zerowym niemalze nakladem pracy.

Jezeli to stowarzyszenie dziala inaczej - prosze mnie wyprowadzic z bledu :)

 

Az zajrzalem... wszystko jasno opisane: regulamin przystapienia - wraz z zalacznikami...

przeczytac i wiadomo co oznacza znaczek i to, ze firma jest / nie jest uczestnikiem programu

http://www.gwarantowanystyropian.pl/wp-content/uploads/2014/06/Regulamin-z-poprawkami-przyj%C4%99tymi-11-06-2014-wersja-jednolita.pdf

 

Taki... "Płatny Profil" dla producentow styropianu :)

Cos tam pewnie trzeba zaplacic za uczestnictwo lub uzywanie znaku... w sumie... robi sie to samo co sie robilo do tej pory, a moze z tego tytulu cos tam sprzedaz wzrosnie :) i skoro ktos jest.. uczestnikiem... to musi spelnic wymagania wagi styropianu. okreslone w zalacznikach nr 3 i 4 powyzszego regulaminu :)

 

Tylko ze wlasnie... poczytac trzeba nudny regulamin - tak samo jak z pytaniem o BS i TR - nudna karte techniczna :) albo chociaz opis :)

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro pisza wlasnie ze staly jest opor cieplny to chyba nie robia tego "na wydrę"

przecież ulotka marketingowa do tego właśnie służy żeby walić na wydrę a nuż coś się przyklei

Bede miec za 2 tyg technikow magikow od pira u siebie to dopytam jak to z tym jest

zapytaj chłopaków o atesty i certyfikaty, zapytaj czym spieniają piankę, zakazanym freonem czy łatwopalnym pentanem, albo zapytaj jak to jest z tą wymaganą gazoszczelną kanapką z blachy żeby chronić gazy spieniające przed ucieczką

 

stawiam dolary przeciwko orzechom że już przy atestach wymiękną, bo tam czarno na białym 0,043

http://www.termavit-izolacje.pl/files/File/Aprobata%200810.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten BS i TR :???:

 

http://estyropian.pl/porady/oznaczenia-pyt-styropianowych

Porady - Oznaczenia płyt styropianowych.

Oznaczenia styropianu

 

Oznaczenia płyt styropianowych na przestrzeni czasu uległy znaczącym zmianom. Niebawem znajdą się na folii opakowaniowej, Deklaracjach Zgodności i fakturach. Poniżej przedstawiam nowe oznaczenia i ich odpowiedniki wg "starej" normy:

"Nowe" oznaczenia "Stare" oznaczenia

EPS 50 - 042 SZCZELINA FS 12

EPS 70 - 040 FASADA FS 15

EPS 80 - 038 FASADA FS 15

EPS 100 - 038 DACH/PODŁOGA FS 20

EPS 200 - 036 DACH/PODŁOGA/PARKING FS 30

EPS 250 - 036 PODŁOGA/PARKING FS 40

EPS 80 - 040 PŁYTY WARSTWOWE Z OKŁADZINAMI METALOWYMI FS 15

EPS 80 - 038 PŁYTY WARSTWOWE Z OKŁADZNAMI Z PAPY - DACHY FS15

 

Na opakowaniach, znajdziecie Państwo również zakodowane parametry minimalne, które muszą być spełnione przez płyty styropianowe i dla poszczególnych typów wyglądają one następująco:

 

EPS 50-042 SZCZELINA

EPS EN 13163 T1-L1-W1-S1-P2-BS75-CS(10)50-DS(N)5-DS(70,-)3

EPS 70-040 FASADA

EPS EN 13163 T2-L2-W2-S2-P3-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100

EPS 100-038 DACH/PODŁOGA

EPS EN 13163 T1-L1-W1-S1-P3-BS150-CS(10)100-DS(N)5-DS(70,-)2-DLT(1)5

 

Wyjaśnienie oznaczeń (dla EPS 50-042 SZCZELINA)

EPS - skrót nazwy styropianu;

EN 13 163 - numer normy;

T - tolerancja grubości (+/- mm);

L - tolerancja długości (+/- mm);

W - tolerancja szerokości (+/- mm);

S - tolerancja prostokątności (+/- mm);

P - tolerancja płaskości (+/- mm);

BS- wytrzymałość na zginanie;

CS - naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym;

DS(N)- stabilność wymiarowa w warunkach laboratoryjnych;

DS - stabilność wymiarowa w określonej temperaturze i wilgotności;

TR - wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych;

DLT - odkształcenie przy określonym obciążeniu ściskającym i temperaturze;

Symbole 042, 040, 038, 036 [W/mK] - oznaczają maksymalne wartości współczynnika przewodzenia ciepła (lambda);

 

NP:

http://www.knauf-industries.pl/products,product,191,knauf-therm-expert-fasadadachpodloga-xtherm--31-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym w praktyce różni się styropian robiony ze zmielonych "odpadów" i ponownie uformowany od "nowego" ?

Jedna z firm produkujących w naszej okolicy mieli styropian a potem go ponownie formuje ..

Generalnie styropian produkuje sie z granulatu styropianowego i dodatku regranulatu.

Granulat nasi producenci wszyscy chyba kupuja w jednym miejscu :) w firmie Synthos SA, natomiast grafitowy wymaga dodania produktów BASFa.

To sa dane sprzed 2-3 lat, nie aktualizowalem, jezeli sie cos zmienilo - to sorry :) ale nie bede sledzic caly czas jak sie produkuje styropian.

No i teraz regranulat - czyli wlasnie przemielony juz co najmniej raz styropian dodaje sie do granulatu i poddaje procesowi spienienia. Czyli jest to swego rodzaju recykling styropianu.

Z tego co pamietam - dodanie odpowiedniej ilosci (procentowo) regranulatu KORZYSTNIE wplywalo na ktorys z parametrow styropianu, chyba (ale to chyba na (CS) ) . Przeholowanie w jedna lub druga strone ze stosunkiem zawartosci granulet do regranulat niekorzystnie wplywalo na produkt koncowy.

 

Odpowiedz napisana z "glowy" z info sprzed 2-3 lat, wiec jezeli gdzies sie pomylilem, prosze mnie skorygowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się obliczyć koszt materiałów na 1m2 w systemie Caparol ile trzeba dodać do norm jakie są podane w ulotce czy 15% wystarczy ?

a po co sie z tym meczysz?

wrzuc mi w maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem ale przeszło bez echa może dlatego bo pytałem się o mineralny :p

 

Zaraz napiszę.

Niekoniecznie, mogles po prostu trafic w moj albo "mega zarobiony okres" i przeoczylem.

albo w "faze wakacji" kiedy to maile i telefony schodza na 18-sty plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłem tydzień lub dwa poczekać :)

Panie Arku - nie wiedzialem, ale chyba mowilem, ze tego nie wie nikt :) Luty jest pod znakiem zapytania.

Poprosze o feedback z transakcji w http://forum.muratordom.pl/showthread.php?224606-Fighter1983-opinie-i-uwagi&p=6391377#post6391377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki żart był :) To moja decyzja była o zakupie więc jest ok.

Odbije sobie na styro na podłogi hihi

http://pliki.astrobud.pl/goodluck.jpg

Jezeli ogladal Pan "Uprowadzona" to to mowi wszystko :) oczywiscie jest to zart :)

Dziekuje za wpis w "opiniach" wlasnie przeczytalem.

Jako wykonawca nie jestem tani - nie mam byc - swiadcze uslugi w zakresie handlu i wykonawstwa na takim wlasnie poziomie na jakim zostal Pan obsluzony przy zamowieniu.

Jezeli chodzi o wykonanie - prosze pytac :) mam yterminy na 2015 rok jeszcze, moze nie na wiosne, ale latem - spox.

Co ciekawe - gdybysmy sie dogadali do tej fry ktora Pan zaplacil wystawiam korekte i fakturuje na 8% Vat towar+robocizna. wiec jakies 1200? sumarycznie in+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...