Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

@fighter1983

 

Cześć

 

Poleciłbyś mi jakiś system tynku mineralnego Caparola lub inny dobry Sto itp...

potrzebuje klej do siatki, siatkę, kołki (termo) z włókna szklanego…? grunt tynk mineralny i farbę

 

Potrzebuje też listwy narożne, cokołowe te z kapinosem, listwy przyokiennne

te pozycje w ogóle są dostępne w Polsce?

 

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@fighter1983

 

Cześć

 

Poleciłbyś mi jakiś system tynku mineralnego Caparola lub inny dobry Sto itp...

potrzebuje klej do siatki, siatkę, kołki (termo) z włókna szklanego…? grunt tynk mineralny i farbę

 

Potrzebuje też listwy narożne, cokołowe te z kapinosem, listwy przyokiennne

te pozycje w ogóle są dostępne w Polsce?

 

Pozdrwiam

jasne ze sa :)

Jak to pilne, bo wyjezdzam dzisiaj na week?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News informacyjny:

wczoraj przyszlo pismo z Austrothermu ze 11 marca podnosza ceny. Czyli prognozy sie sprawdzaja. Nalezy spodziewac sie ze w slad za Austrothermem jak zawsze Knauf I termoorganika pojda.

tak to zazwyczaj wyglada:

http://pliki.astrobud.pl/austrotherm_pismo.pdf

2 news:

FWS Zyrardow: Fabryka Wyrobow Styropianowych - Knauf to to nie jest, ale jest calkiem spoko ten styropianik, utrzymuja cene do polowy marca, aleeeeee jest opcja, zeby przyjeli zaplate teraz a dostawa np w lipcu, sierpniu po cenach aktualnych, takiej opcji nie daje zaden z w/w producentow.

ograniczenie: 120km od fabryki w Żyrardowie.

Aktualna cena dla 0,031 grafit fasada:

EPS70 0,031 - 135 netto/m3

inne - prosze pytac.

 

PS> Termoorganika: zmiana cen 9 marca w gore, tez pismo przed chwila.

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Swissporze LAMBDA 100 dach podłoga? z tego co udalo mi sie znalezc, to chyba jedyny grafitowy o wytrz. na sciskanie 100kPa.

 

Po wizycie posadzkarza wychodzi mi, ze mam do zagospodarowania od chudziaka 20cm na parterze i 13cm na pietrze. Z jego wyliczen odpowiednio damy ok. 12cm oraz 7cm styropianu. W calym domu bedzie podlogowka. Co polecalibyscie brac? Grafitowy z mniejszym wytrz. na sciskanie (ewentualnie w/w Swisspor) czy np. KNAUF Therm PRO Dach/Podłoga EPS 100 λ 36 Styropian Podłogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o swisspor wiem, ze jest dobry bo widzialem go juz nie raz. mysle ze moglbym go wciagnac do mojej "swietej trojcy" jakosciowej KN,AU,TO

Wiem, ze nie mam go w ofercie - ale nie wiem dlaczego :)

Jakiegos PH ze swisspora mam w tel - znaczy byl u mnie ale pewnie nie bylo "chemii"miedzy nami

wiec jezeli masz good cene na swiss-a w 100kPa - smialo.

BTW nie sadzilem ze wreszcie jest ktos kto robi grafit w eps100 - cenne info. Jutro chyba musze poczuc chemie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po zimowych cenach.

Austrotherm przestal przyjmowac zamowienia, Organika tez... od jutra nowe ceny.

Dzisiaj za TO Termonium Plus w okolicach Krakowa juz 164 netto.... wiec cena wraca powoli do cen "sezonowych".

14 marca Knauf wprowadzi nowe ceny i juz - po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po zimowych cenach.

Austrotherm przestal przyjmowac zamowienia, Organika tez... od jutra nowe ceny.

Dzisiaj za TO Termonium Plus w okolicach Krakowa juz 164 netto.... wiec cena wraca powoli do cen "sezonowych".

14 marca Knauf wprowadzi nowe ceny i juz - po ptakach.

 

A jakie aktualnie są ceny na Kanuf 031 dach/podłoga/fasada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dla Bydgoszczy?

155+2(2 za odleglosc) min 30m3 dostawa bezplatna.

netto of course. I jeszcze raz: netto nie oznacza ze bez faktury, netto oznacza, ze hurt nie podaje cen brutto :) bo hurt nigdy nie wie ile to jest "brutto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wykonawca zaproponował nam ocieplenie system mieszanym za całość: w cenie robocizna + materiał.

W wyniku drążenia tematu wyciągnęliśmy, że "hurtownia z którą współpracuje ma styropian firmy PANELTECH" (grafit 10 cm), tynk będzie akrylowy firmy TYTAN, a klej do siatki i styropianu- cholera wie...zastanawiamy się, czy zaufać wykonawcy czy zażądać np. system ociepleniowy firmy Tytan (skoro współpracuje z taką hurtownią) i konkretny styropian: TO, Austrotherm lub Knauf?

 

A może Pan fighter1983 zrobi nam wycenę i zaproponuje konkretne materiały:

-powierzchnia 233 m kwadr. (styropian + tynk)

-powierzchnia 10 m kwadr. (tynk)

 

No, cóż....usługa z nie najlepszym materiałem.

Jeśli chodzi o styro to kup Knaufa, masz jeszcze szanse, a chemia...to już Fighter się odezwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wykonawca zaproponował nam ocieplenie system mieszanym za całość: w cenie robocizna + materiał.

W wyniku drążenia tematu wyciągnęliśmy, że "hurtownia z którą współpracuje ma styropian firmy PANELTECH" (grafit 10 cm), tynk będzie akrylowy firmy TYTAN, a klej do siatki i styropianu- cholera wie...zastanawiamy się, czy zaufać wykonawcy czy zażądać np. system ociepleniowy firmy Tytan (skoro współpracuje z taką hurtownią) i konkretny styropian: TO, Austrotherm lub Knauf?

 

A może Pan fighter1983 zrobi nam wycenę i zaproponuje konkretne materiały:

-powierzchnia 233 m kwadr. (styropian + tynk)

-powierzchnia 10 m kwadr. (tynk)

Nie Pan tylko fighter :)

jestesmy tu na "Ty"

czego oczekujesz: to co zaproponowano czyli "system mieszany" oznacza,ze w razie "W" a to w razie "W" pojawia sie niestety coraz czesciej w ostatnich latach- zostajesz sam/a z problemem - w ekstremalnym przypadku - wykonanie tego od nowa+koszty utylizacji tego co trzeba wyrzucic.

Czego szukasz?

Tynku akrylowego nie polozylbym u siebie nawet jakbym mial go dostac za darmo...., no chyba ze Dryvita akrylowy - ten akurat bije na leb na szyje 90% wszystkich sisi-srisi- i silikonowych na rynku.

"system mieszany" to samobojstwo dla Ciebie i przepraszam ze to powiem - ale dla samobojcy-wykonawcy, gdzie za slowo "samobojcy" wypadaloby wstawic kilka slow ktore nie mieszcza sie w standardowym slowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że będę potrzebowała opieki sił nadprzyrodzonych do tego ocieplenia, bo obiecałam już wykonawcy zatrudnienie.

1. Ale wracając do tematu:

-na forach internetowych: inwestorzy kładą tynki silikonowe

-w rzeczywistości:wykonawcy kładą tynki akrylowe (rozmawialiśmy z 4) a na dodatek twierdzą, że tynk silikonowy to wyrzucanie pieniędzy, bo o elewację trzeba dbać (mycie) i pomalować ponownie za 4-5 lat a producenci "systemów" i tak zwalają winę na wykonawcę i nie uznają reklamacji?!

 

2.Wiem, że należy używać swoich komórek mózgowych, ale przecież to są doświadczeni budowlańcy więc chyba wiedzą co mówią?!

 

3.To może (skoro mój wykonawca i "jego hurtownia" ma związki oraz doświadczenie z Tytanem) niech zrobi w całym ich systemie (z tym ,że tynk silikonowy) plus styropian bardziej cywilizowany np. zaproponowany przez ewbuxxxo- Knauf?

Edytowane przez szczescie_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - nie sil nadprzyrodzonych.

Nie da sie opisac calosci tak, zeby Cie nie zanudzic. Odpadniesz po prostu po lekturze pierwszych 20 linii tekstu.

Jezeli chcesz sprobowac - zmierz sie z tym:

http://astrobud.pl/pl/n/4

Niestety obecnie przy tak wielu rozwiazaniach - nie da sie wybrac ... jest za duzo opcji.

Ja myslalem o tym, zeby napisac takie "kompedium wiedzy" i do niego sie odwolywac... nie da sie... za duzo zmiennych i wzajemnych zaleznosci.

Staniesz za chwile przed wyborem:

- wybrac oferte jednej z tych 4 firm

- odpowiedziec po kolei na moje pytania, aby zrozumiec i wybrac swiadomie.

Musze przekazac Ci cala moja wiedze - abys wybrala swiadomie.

Malo tego - juz to robilem na tym forum :) tyle ze w setkach watkow, kazde zdanie i zalozenie bylo argumentowane.

Wiec teraz pytanie: w skrocie czy w pelni?

jezeli w pelni: zaloz nowy watek - bo w tym jest to po prostu OT - bo tu rozmawiamy o styropianie - i daj znac, ze takowy istnieje.

jezeli w skrocie: skup sie na:

system z tynkiem mineralnym malowanym

system z tynkiem nqg - to bedzie teraz trudne

system carbon

z "akrylowego" - tylko dryvit.

a dla wykonawcow pytania na poczatek:

- kleimy obwiedniowo czy na placki?

- pokaz im ciemny kolor elewacji, jakis najciemniejszy ze wzornika i zapytaj czy taki mozna polozyc

- zapytaj o kolkowanie - czy kolkujemy i ile kolkow na m2

- czym kleic styropian grafitowy i w jakich warunkach

- co to jest: listwa okapnikowa, przyokienna i zbrojenie diagonalne?

- jak robimy warstwe zbrojaca (po kolei) w wewnetrznych naroznikach budynku

to sa takie najczesciej popelniane bledy...

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla wykonawcow pytania na poczatek:

- kleimy obwiedniowo czy na placki- jak Pani sobie życzy to na obwiedniowo (zażyczyłam sobie)

- pokaz im ciemny kolor elewacji, jakis najciemniejszy ze wzornika i zapytaj czy taki mozna polozyc-można,tylko to dodatkowy koszt bo to nie jest podstawowy "darmowy" kolor

- zapytaj o kolkowanie - czy kolkujemy i ile kolkow na m2- 4 szt i zażyczyłam sobie z zaślepką

- czym kleic styropian grafitowy i w jakich warunkach -takim klejem jaki ma na składzie "moja" hurtownia, w końcu doszliśmy do porozumienia że może być Tytan, powyżej 5 stopni i ma ochronne siatki na rusztowanie

- co to jest: listwa przyokienna i zbrojenie diagonalne?-sama jeszcze tego nie wiem, ale pewnie go douczę a o listwie okapnikowej wiedział

- jak robimy warstwe zbrojaca (po kolei) w wewnetrznych naroznikach budynku- też tego jeszcze nie wiem, ale jeśli nie kładł dodatkowej siatki w rogach okien...przy moim dociepleniu położy

Wałkuję temat od miesiąca i im więcej wiem tym gorzej dla mnie.

Poczytam o cenach z DRYVIT-a, styropian zażyczę sobie Knaufa,

tylko jeszcze proszę o wskazanie producenta kleju do siatki i kleju do styropianu ?

I koniec z tematem, bo się porzygam:)-tynk mineralny odpada ze względu na ponowne rozkładanie rusztowania

Edytowane przez szczescie_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla wykonawcow pytania na poczatek:

- kleimy obwiedniowo czy na placki- jak Pani sobie życzy to na obwiedniowo (zażyczyłam sobie)

- pokaz im ciemny kolor elewacji, jakis najciemniejszy ze wzornika i zapytaj czy taki mozna polozyc-można,tylko to dodatkowy koszt bo to nie jest podstawowy "darmowy" kolor

- zapytaj o kolkowanie - czy kolkujemy i ile kolkow na m2- 4 szt i zażyczyłam sobie z zaślepką

- czym kleic styropian grafitowy i w jakich warunkach -takim klejem jaki ma na składzie "moja" hurtownia, w końcu doszliśmy do porozumienia że może być Tytan, powyżej 5 stopni i ma ochronne siatki na rusztowanie

- co to jest: listwa przyokienna i zbrojenie diagonalne?-sama jeszcze tego nie wiem, ale pewnie go douczę a o listwie okapnikowej wiedział

- jak robimy warstwe zbrojaca (po kolei) w wewnetrznych naroznikach budynku- też tego jeszcze nie wiem, ale jeśli nie kładł dodatkowej siatki w rogach okien...przy moim dociepleniu położy

Wałkuję temat od miesiąca i im więcej wiem tym gorzej dla mnie.

Poczytam o cenach z DRYVIT-a, styropian zażyczę sobie Knaufa,

tylko jeszcze proszę o wskazanie producenta kleju do siatki i kleju do styropianu ?

I koniec z tematem, bo się porzygam:)-tynk mineralny odpada ze względu na ponowne rozkładanie rusztowania

ad 1 - nie jak "pani sobie zyczy" tylko ma byc obwiedniowo + wypelnienia

ad2 - nie mozna ...tzn mozna... ale zmeniamy na welne i stosujemy carbon.. bo nie ma nic innego? co zniesie tak olbrzymie naprezenia termiczne. wszystko inne popeka i z czasem zejdzie...

ad3 - no ok... zazwyczaj, 4szt/m2 wystarcza

ad4 - konkretna nazwa kleju niestety mi potrzebna

ad5 - czekam na info :)

ad6 - jezeli upilnujesz...

Nie czytaj o cenach Dryvit :) zabija... jest zajeb... ale zabija, jezeli jestes gotowa na system Dryvit - tzn ze jestes gotowa na wykonawce typu ewbuxxxo lub fighter1983 :)

styro z Knauf - ok

a co do odrzucenia mineralny + farba... to wlasnie odrzucilas jedno z najlepszych rozwiazan (i w miare tanich) ... i koszt ponownego rozstawienia lub pozostawienia go nie ma tu znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...