Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekstremalnie tani styropian ? Zima 2014?


fighter1983

Recommended Posts

Knauf info:

Witam Serdecznie

W zwiazku ze zbliżającymi sie zmianami cen surowca .

 

Informuję że cennik z datą ważnosci do 15.03 jest ważny do odwołania

 

Przewidywana data zmiany cen to 31.03 ale może nastąpić wcześniej (z powodu wyczerpania surowca)

 

W przypadku zapytań o szczegóły proszę o kontakt telefoniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie styro (knauf 032 18cm z frezem) miał być w środę rano a był we wtorek popołudniu :)

Transakcja z "fighter1983" bezproblemowa - dlatego polecam tego użytkownika.

Co do wrażeń odnośnie styropianu to:

- frez faktycznie do bani - malutki (do 1cm) nierówny, wyciskany jakby drutem 6mm na gorąco - nie ma kantów tylko zaokrąglenie. Po złożeniu płyt między frezami jest szczelina nawet 5mm. Drugi raz na pewno bym zrezygnował z frezu.

- twardość porównując do domstyr'a grafitowego 033 bardzo podobna - wydaje mi się że domstyr jest niewiele twardszy. Mam jeszcze jakąś termoorganike 2cm i ona jest sporo twardsza. Sprawdzę jaka to i dopiszę.

- "ziarnistość" styro duża (nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wydaje mi się że lepiej jak jest mała ziarnistość bo styro jest wtedy bardziej "zbity")

- waga deklarowana min 12/5kg/m3. Zważyłem jedną paczkę i waży w granicach 3,5kg, więc z wagi by wychodziło 13kg/m3.

- równość ("wyłudkowanie") płyt - tu różnie - z dwóch paczek które otworzyłem 2 płyty są równe. natomiast w pozostałych 4 płytach krzywizny wynoszą około 0,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Przyjrze się tej knaufowej 32 -CE. Na placu mam TO i noname a na budowy nasze zamawiam zawsze 31. Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie styro (knauf 032 18cm z frezem) miał być w środę rano a był we wtorek popołudniu :)

Transakcja z "fighter1983" bezproblemowa - dlatego polecam tego użytkownika.

Co do wrażeń odnośnie styropianu to:

- frez faktycznie do bani - malutki (do 1cm) nierówny, wyciskany jakby drutem 6mm na gorąco - nie ma kantów tylko zaokrąglenie. Po złożeniu płyt między frezami jest szczelina nawet 5mm. Drugi raz na pewno bym zrezygnował z frezu.

- twardość porównując do domstyr'a grafitowego 033 bardzo podobna - wydaje mi się że domstyr jest niewiele twardszy. Mam jeszcze jakąś termoorganike 2cm i ona jest sporo twardsza. Sprawdzę jaka to i dopiszę.

- "ziarnistość" styro duża (nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wydaje mi się że lepiej jak jest mała ziarnistość bo styro jest wtedy bardziej "zbity")

- waga deklarowana min 12/5kg/m3. Zważyłem jedną paczkę i waży w granicach 3,5kg, więc z wagi by wychodziło 13kg/m3.

- równość ("wyłudkowanie") płyt - tu różnie - z dwóch paczek które otworzyłem 2 płyty są równe. natomiast w pozostałych 4 płytach krzywizny wynoszą około 0,5cm

 

Jest duża rożnica jakościowa między 0,32 a 0,31.

Warto chyba dopłacić te parę zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to wiem. Jak to mówią "mądry polak po szkodzie". Szkoda tylko że Knauf pisze nieprawdę w takim razie - dla obu stryropianów podaje te same specyfikacje. Z tego powodu zrezygnowałem z TO 032 bo była "miękka" względem 031.

Kupiłbym teraz pewnie coś tańszego - z tego domstyr'u którym ocieplałem piwnicę naprawdę byłem zadowolony.

Zaryzykowałem po prostu kilka stówek i przegrałem... zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to wiem. Jak to mówią "mądry polak po szkodzie". Szkoda tylko że Knauf pisze nieprawdę w takim razie - dla obu stryropianów podaje te same specyfikacje. Z tego powodu zrezygnowałem z TO 032 bo była "miękka" względem 031.

Kupiłbym teraz pewnie coś tańszego - z tego domstyr'u którym ocieplałem piwnicę naprawdę byłem zadowolony.

Zaryzykowałem po prostu kilka stówek i przegrałem... zdarza się.

nie nie... to nie moze byc tak ze klient jest niezadowolony.

skladamy reklamacje do Knauf.

proponowany sposob zalatwienia reklamacji - wymiana na 0,031?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no jeśli byłaby taka możliwość po starych cenach to chętnie:) Pod warunkiem że sprawdzisz i porównasz oba styro - 032 i 031 i faktycznie stwierdzisz że 031 jest sporo lepszy. Bo jeśli mam być szczery to w moich oczach na tą chwilę to cały ten knauf jedzie "na marce" którą wyrobił sobie wcześniej.

No i jasna sprawa że teraz bym brał bez frezu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no jeśli byłaby taka możliwość po starych cenach to chętnie:) Pod warunkiem że sprawdzisz i porównasz oba styro - 032 i 031 i faktycznie stwierdzisz że 031 jest sporo lepszy. Bo jeśli mam być szczery to w moich oczach na tą chwilę to cały ten knauf jedzie "na marce" którą wyrobił sobie wcześniej.

No i jasna sprawa że teraz bym brał bez frezu.

 

Właśnie to jest pytanie o jakość tego Kanufa? Mimo tego, że aktualnie lepszą ma cenę to cały czas mi po głowie chodzi Austrotherm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drapek: jak w PW - Knauf jutro da nam odpowiedz... zainteresowali sie mocno tymi uwagami.

tupttus: jutro sie dowiem, bo to nie jest moj region

Hanss:tak jak wspominalem - przy najblizszym zamowieniu na "swoja budowe" albo do ewbuxxxo - sciagam sobie po paczce 0,032 i 0,031 frezowanej i bede ogladac. Bo na placu mam termnoorganike i "noname"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drapek: jak w PW - Knauf jutro da nam odpowiedz... zainteresowali sie mocno tymi uwagami.

tupttus: jutro sie dowiem, bo to nie jest moj region

Hanss:tak jak wspominalem - przy najblizszym zamowieniu na "swoja budowe" albo do ewbuxxxo - sciagam sobie po paczce 0,032 i 0,031 frezowanej i bede ogladac. Bo na placu mam termnoorganike i "noname"

 

 

ok, dziękuje czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak WYGLĄDA FREZ w knaufie 031??????

 

 

 

Ja jestem zdecydowana na zwrot tego badziewia, który nazywa się

KNAUF FASADA 032 Z FREZEM!!!

 

Mnie interesuje, w ramach umowy konsumenckiej pokrycie pełnej szkody związanej z badziewiem KNAUFA, czyli wyładowują to ONI z budynku, załadują na swój samochód, zwrot pieniędzy z zadośćuczynieniem za mój rozładunek- 4 chłopa!!!

Zwrot pieniędzy albo wymiana na frez 031 z ICH ROZŁADUNKEIM I WNIESIENIEM DO BUDYNKU...

 

Fighter183-jest to możliwe bez sprawy sądowej?

 

jest podane tylko "od" nie podana data obowiazywania wyjatkowo ... ale zazwyczaj przez okolo miesiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stynia obawiam się, że frezy w 031 a 032 będą identyczne, toć to musi robić w Knaufie jedno urządzenie...

Już bodajże ewbuxxxo pisał o słabych frezach, a z tego co pisze to robią tylko na graficie 031...

ale ten cytat fighter1983 w Twoim poście to się tyczy cennika Austrothermu, do kiedy aktualny obowiązuje.

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...