Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie sufitu - Brzydka struktura


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z równomiernym pomalowaniem sufitu.

Może zacznę od początku i postaram się wymienić wszelkie okoliczności ostatecznego efektu: FOTO...

 

Mieszkanie deweloperskie - sufity wykończone jakąś farbą gruntującą. Nie udało mi się uzyskać informacji co to za farba.

Z powodu tego, że pracownicy dewelopera pomalowali sufity wałkiem z bardzo długim włosiem postanowiliśmy troszkę przytrzeć je delikatnie papierem ściernym (założony na rączce jak do gładzi) ponieważ struktura była bardzo głęboka i nieestetyczna.

Po tym zabiegu przyszedł czas na malowanie białą farbą - Dekoral Ściany i Sufity, takie żółte wiadro.

Efekt malowania był niemalże identyczny z tym, jaki zaprezentowałem na zdjęciach. Dodam, że sytuacja występuje tyko w jednym miejscu na suficie.

Uznaliśmy, że tak być nie może tym bardziej, że mamy ledy podświetlające sufit, co jeszcze uwydatnia widoczność defektu.

Idąc tropem, że albo jest tam coś tłustego albo zostało to czymś pochlapane postanowiłem zetrzeć papierem nierówności i zagruntować tę część sufitu - to był zwykły Tytan, nie głęboko penetrujący. Niestety po malowaniu dochodzimy znowu do efektu ze zdjęć ;/

Naiwnie postanowiłem zetrzeć farbę ponownie do równego (nie przetarłem jej, tylko wyrównałem) i ponownie pomalować. Niestety bez skutku.

Kolejna próba polegała na ponownym wygładzeniu sufitu i pomalowaniu białą farbą gruntującą Śnieżka. Niestety nierówności znowu wyszły. Załączone zdjęcia prezentują efekt końcowy po tym zabiegu.

 

Sił i pomysłów niestety już mi brak ;/

Jak to mówią nadzieja umiera ostatnia dlatego liczę, że ktoś dysponuje fachową wiedzą i będzie wiedział jak pozbyć się tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czasami tak bywa jak chemia się nie zgadza tzn farba gruntująca inwestora gryzie sie z gruntem lub farbą dewelopera. Co możesz zrobić to po wyschnięciu farby docelowej lekko zeszlifuj strukturę delikatnym papierem-150-180 a potem pomaluj to miejsce bez gruntowania raz jeszcze. Jeżeli będziesz zadowolony z efektu pomaluj cały sufit raz jeszcze. jeżeli natomiast nie będziesz zadowolony z efektu to musisz to miejsce wyszpachlować, zagruntować farbą gruntującą i pomalować farba docelową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Aktualnie sufit pomalowany jest tylko farbą gruntującą.

Sugerujesz teraz pomalować farbą docelową, przytrzeć i pomalować jeszcze raz docelową czy może przytrzeć aktualną warstwę i potem spróbować docelową czy gruntującą ponownie i potem docelową?

 

Odnośnie opcji ze szpachlowaniem to mogę bezpośrednio na przytartą farbę położyć szpachlę?

 

Ilość pracy nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby spodziewany efekt był pewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzyj tylko parchy na farbie gruntującej. Pomaluj docelową. Jak będziesz zadowolony, pomaluj drugi raz. Jeżeli nie będziesz zadowolony przeleć jakąś gotowa masą szpachlową te miejsca pomalowane na pierwszy raz, wyszlifuj, zagruntuj f. gruntującą i pomaluj do wyrównania z reszta sufitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czasami tak bywa jak chemia się nie zgadza tzn farba gruntująca inwestora gryzie sie z gruntem lub farbą dewelopera.

 

Prawie niemożliwe. Praktycznie wszyscy robią na tym samym. Jakis wyjątkowy zbieg nieszczęść musiałby się trafić.

 

Długie włosie wałka to zwykle sposób na ukrycie wad tynku. Nie wiem ale ma wrażenie że problem to nierówności tynku właśnie. Moim zdaniem szpachlowanie i ponowne malowanie. Tak jak mówi Zygmunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza mi się taki wyprysk w tej postaci , najczęsciej jak jakiś grunt np unigrunt wejdzie w reakcję z gotową farba gruntującą.

Sytuacja: sufit gruntowany pędzlem z włosia, na to przychodzi gładź która po wyschnięciu jest szlifowana. Kiedy przeszlifuję się do zagruntowanego tynku i to na końcu przemaluję farbą gruntującą mamy to co u kolegi na fotkach. Reakcja gruntu z farbą gruntującą, która przybrała kształt maźnięcia pędzla ławkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...