Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemarzanie czerpni (instalacja rekuperatora)


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Domek porotherm 30 cm ocieplony styropianem 10cm.

 

Panowie instalatorzy zrobili otwór (na czerpnię ) dopasowany do rury.

Zapytałem czy to nie będzie przemarzało przez tą rurę - zrobili zdziwione miny i to wszystko.

Moim zdaniem otwór w ścianie powinien być większy i wypełniony wełną bądż zapianowany i w tym dopiero właściwa rura.

Co o tym sądzicie, ewentualnie jak wy to macie zrobione?

pozdrawiam

 

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwisz się rurą, a ocieplenie masz 10 cm. To trochę mało na obecne standardy ..
Słusznie... Dom nieizolowany jeszcze pewnie z centralnym, a tu zmartwienie czerpnią.

 

Co do czerpni, zawsze tak wygląda - kratka w ścianie. a przemarzać może wyrzutnia, jak będzie w ścianie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem zgodnie z projektem, rozpocząłem w 2002, skończyłem w 2006.

Dziś na pewno dałbym więcej izolacji i prawdopodobnie izolowałbym od zewnątrz i od środka.

W przyszłości na pewno będę doizolowywał, ale raczej nie prędko, bo za ubiegły rok zapłaciłem 600 za listopad grudzień, 1200 styczeń, luty, i 600 marzec kwiecień. Zawsze pytanie pozostaje ile muszę wydać na modernizację izolacji I KIEDY MI SIĘ TO ZWRÓCI.

 

Ale to chyba nie oznacza, że nie mam się przejmować kolejną dziurą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem zgodnie z projektem, rozpocząłem w 2002, skończyłem w 2006.

Dziś na pewno dałbym więcej izolacji i prawdopodobnie izolowałbym od zewnątrz i od środka.

W przyszłości na pewno będę doizolowywał, ale raczej nie prędko, bo za ubiegły rok zapłaciłem 600 za listopad grudzień, 1200 styczeń, luty, i 600 marzec kwiecień. Zawsze pytanie pozostaje ile muszę wydać na modernizację izolacji I KIEDY MI SIĘ TO ZWRÓCI.

 

Ale to chyba nie oznacza, że nie mam się przejmować kolejną dziurą?

Przy takich rachunkach to może być kwestia trzech czterech sezonów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...