Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego


Recommended Posts

hahaha, obecnie 4,6 i 8 lat - plują gdzie popadnie:lol2:

 

Koszy kilka na pewno - segregację na 4 kosze mam od dawna i bardzo mi to pasuje:)

 

Bejaro - ups - to chyba olewam u nich w łazience. Na parterze, w otwartej części i owszem. Ale u nich w kibelku? chyba dostaną zwykłe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hahaha, obecnie 4,6 i 8 lat - plują gdzie popadnie:lol2:

 

Koszy kilka na pewno - segregację na 4 kosze mam od dawna i bardzo mi to pasuje:)

 

Bejaro - ups - to chyba olewam u nich w łazience. Na parterze, w otwartej części i owszem. Ale u nich w kibelku? chyba dostaną zwykłe:P

 

Drzwi można zrobić jak do szafy, będą tańsze.

 

A co do plucia i umywalek.

To może lepiej jedną ale długą, podwójną umywalkę, coby nie było za wiele wojen, kto z umywalki korzysta. Obawiam się, że jak będzie jedna standardowej wielkości, to będą pluć do wanny :p

A do jednej długaśnej, to na upartego i trzech się zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi można zrobić jak do szafy, będą tańsze.

 

A co do plucia i umywalek.

To może lepiej jedną ale długą, podwójną umywalkę, coby nie było za wiele wojen, kto z umywalki korzysta. Obawiam się, że jak będzie jedna standardowej wielkości, to będą pluć do wanny :p

A do jednej długaśnej, to na upartego i trzech się zmieści :)

 

Dokładnie tak jak piszesz moniss:D Jedna duża/długa to chyba lepsze rozwiązanie niż dwie mniejsze. A poza tym, wszyscy będą równo winni jej zabrudzenia - a przy dwóch, to bym słyszała:

"ja nie plułem do tej....":lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucili nas wczoraj w Urzędzie:( Planu w tym roku nie będzie - mieli wyłożyć w lutym, wyłożą dopiero w lipcu i już wiedzą, że będzie milion poprawek (choć to 6 wyłożenie:mad:). W tym tempie to może nie będzie planu nawet za 5 lat...

 

Wiem też, że najprawdopodobniej zmienią oznaczenie działki za naszą południową granicą z ZP na US - fakt, że daleko na wschód na przedłużeniu ZP jest boisko piłkarskie, ale jeśli zmienią na US to mogą zrobić dalsze orliki, korty tenisowe, rampy i inne sporty. Mieliśmy wczoraj mega naradę rodzinną - czy iść dalej w tą działkę - z jednej strony ogromnym plusem jest lokalizacja, okolica i to, że żaden sąsiad nie będzie nam zaglądać na ogród (ciężko znaleźć takie ułożenie działki).

Z drugiej strony US to latem hałas, krzyki, może nocne schadzki (choć w parku też wielce prawdopodobne).

Czy szpaler wysokich i gęstych roślin odseparuje nas trochę od hałasu? (oczywiście wiem, że to nie działka w lesie, ciszy super nie będzie, ale nie przeszkadza mi to).

Widzicie jeszcze jakieś zagrożenia?

 

I pytanie do Was, bo z pewnością wiecie - jak długo ważne są warunki zabudowy wydane dla konkretnej działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo ważne są warunki zabudowy wydane dla konkretnej działki?

- obecnie wydawane DWZiZT są bezterminowe ( dla danej konkretnej działki i konkretnego wpisanego "tematu" dla projektu/zamierzenia inwestycyjnego).

DWZiZT traci ważność w dwóch przypadkach :

1. - dla danej działki wydano już Decyzję o Pozwoleniu na budowę

2. - wszedł w życie Plan Miejscowy dla danego terenu, obejmujący działkę

- należy oczywiście przyjąć "poprawkę", że Urząd niejednokrotnie wydaje odmowę wydania DWZiZT powołując się na pracę nad nieuchwalonym jeszcze Planem Miejscowym. W takim przypadku mamy drogę sądową.

- druga uwaga : z wnioskiem o wydanie DWZiZT dla konkretnej działki budowlanej może wystąpić każdy, nie posiadając Prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Jednym słowem : warto wystąpić o wydanie DWZiZT przed zakupem działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Łukaszu:)

 

A czy nie jest tak, że w przypadku prac nad uchwaleniem planu (które w tym przypadku trwają przynajmniej od lutego 2014!) Urząd ma np 3 miesiące na wydanie warunków, niezależnie od postępu prac?

 

Rozumiem, że gdyby warunki miały inne zapisy niż przyjmą w planie, to po wejściu planu warunki tracą ważność, a zaczyna obowiązywać plan, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tutaj jest bardzo czytelny opis procedury DWZiZT :

https://www.biznes.gov.pl/opisy-procedur/-/proc/430-ustalenie-warunkow-zabudowy

 

no i to, o czym pisałem wyżej :

" Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu. "

 

Warunki Zabudowy tracą moc niejako " z automatu " po uchwaleniu i wejściu w życie Planu Miejscowego, natomiast zapisy WZ i PM powinny być tożsame co do treści, "wytycznych" , "cech" możliwej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i to, o czym pisałem wyżej :

" Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu. "

 

teoretycznie rozumiem, ale jak ktoś kupi działkę i chce się budować od razu, a MPZP uchwalają już ponad rok i na pewno nie skończą przed grudniem (czyli spokojnie zejdzie 2 lata) to musi czekać?? to absurd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... świat jest pełen absurdów ( niestety ) dlatego wszystkich ( również na FM ) zachęcam, aby przed zakupem działki sprawdzić ją pod kątem WZ / PM.

Jeśli działka jest atrakcyjna, dobrze zorientowana PN-PD-WSCH-ZACH, dobrze skomunikowana ( droga / sieci ), ... warto poczekać na PM.

Jeśli ma wpisane wady, których nie da się przeskoczyć, tym samym koszty zabudowy diametralnie by rosły ( np. gaz oddalony 4 km, tragiczne warunki posadowienia, osuwiska, tereny zalewowe, zdegradowane otoczenie, hałas ponadnormatywny, itp ) - wówczas warto zainteresować się innym terenem / działką o w miarę ( choć ) normalnych warunkach zabudowy. Prawda jest taka, że fajnych działek jest coraz mniej, a idealne chyba nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Art. 62. 1. Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy można zawiesić na czas nie dłuższy niż 9 miesięcy od dnia złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta podejmuje postępowanie i wydaje decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli:

1) w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo

2) w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.

2. Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam:(

 

cyt: 2. Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu.

 

to znaczy, że można w nieskończoność zawiesić?

 

nie rozumiem tych prawnych zapisów:bash:

 

Załóżmy, że jutro złożę wniosek.

Oczywiście zawieszą na okres max 9 miesięcy, no bo prace nad uchwaleniem trwają

A po 9 miesiącach - jeśli nie uchwalą MPZP - co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana

skoro ( jak piszesz ) prace nad PM trwają, to gmina " podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego " tym samym patrz p.2 :

" Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru ... postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu. "

- tak to rozumiem.

 

Robercie

- to mamy dwie interpretacje

- najlepiej, aby ana złożyła wniosek o wydanie WZ. Spodziewam się odmowy na podstawie podjętej wcześniej Uchwały o przystąpieniu do sporządzania PM.

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję Wam.

Wydaje mi się jednak, że niezależnie od postępu prac w gminie wniosku nie mogą zawiesić na dłużej niż 9 miesięcy - to byłoby bez sensu, żeby ludzie mieli czekać po kilka lat na WZ, bo po każdym wyłożeniu każdy może wnieść uwagi i to trwa i trwa...

 

Ale rzeczywiście nie ma co czekać i trzeba złożyć - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anula :bye:

Tak czytam sobie i przypominaja mi się wszystkie akcje jakie miałam z ogladanymi przeze mnie działkami.

A daj spokój!

Bajzel mają, sraja sie z tym planem jakby roponosne działki od Kuwejtu przejmowali!

Olałabym po całości i poszukała nowej.

Ja wiem, ze juz oczami wyobrażni tam mieszkasz, kosisz trawnik i wlewasz wode do basenu, ale na Boga! Ile to moze trwać.

Nie wiem jak Ty, ale Ja uwazam, że dzisiejszych czasach, sasiad to najlepsze co moze nas spotkać.

Zabudowa gęsta i uporzadkowana, jest najmniej narazona na wyciapanie bo: obwodnica, markiet, stacja benzynowa, krematorium, wysypisko smieci, oczyszczalnia scieków itp. itd....

Przerobiłam praktycznie wszystkie opcje, no moze oprócz krematorium.

Jestem pewna, ze znajdziesz inna i to duzo ciekawszą. Taka nad która nie wisi milion znaków zapytania.

Zobacz jak Was to opóźnia. Ile mogłabys juz zrobić przez ten czas. Papierologia potrafi trwać. Projekt sam sie nie narysuje, choc wiem, ze bardzo sie o to starasz ;)

Zanim to wszystko pozałatwiasz to bity rok minie i to przy działce z jasna sytuacją.

 

Miej jaja i olej ich.

Trzymam kciukasy :hug:

A moze tam, gdzie teraz mieszkasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za kciuki:)

 

Mari - ta działka jest właśnie tam, gdzie teraz mieszkam i na tej lokalizacji mi zależy. A plan uchwalają dla całego obszaru, zatem z każdą będzie znak zapytania z ta różnicą, że zamiast US będzie działka sąsiada, albo ulica:rolleyes:

Przeglądam oferty sprzedaży od kilku miesięcy - trafiają się pojedyncze działki po 600-800m, zatem dla nas za małe. Jak jest większa, to w otoczeniu starych domów i ludzi palących w piecach wszystko, z wyjątkiem drewna. Kolejna duża jest nad stawami - okolica piękna, ale do szkoły jakiejkolwiek ponad 2km. W tej "mojej" okolicy jest jeszcze trochę pól oznaczonych MN, ale kiedy podzielą na działki - nie wiadomo.

Ostatnio na takim dużym polu MN zaczęło rosnąć osiedle szeregówek - zatem wszyscy, którzy czaili się na działeczkę się przeliczyli. Szeregówki łopaty nie mają nawet wbitej a z 58 domów zostało na sprzedaż 7 po miesiącu.

 

Zatem z innymi MN może być podobnie - ludzie szukają małych 100m domków z małymi ogródkami, a dla właścicieli tychże pól to też prosta sprawa - działek inwestycyjnych (deweloperskich) jest w ofercie dużo.

 

Przez ten czas znalazłam jedną - położona fajnie, blisko szkoły, sąsiedzi są, uliczka też boczna, ale sama działka 20x48 - no gorsza, co tu się oszukiwać.....

 

Pewnie możemy czekać, może coś się pojawi - a może być tak, że będziemy gotowi na wbicie łopaty, a ziemi nadal blisko nas nie będzie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana, pisałaś, że masz wydane warunki dla działki, czy źle pamietam?

Działka nie jest wasza, bo czekaliście na plan?

Jeśli macie wzizt, to możecie kupic działkę i budować wg istniejących warunków, tak?

Co dla Was jest największym minusem, tzn. jeśli macie wzizt, to kupujcie działkę, składacie projekt i budujecie

Czy rozważaliście inną działkę, w tej lokalizacji, tak aby nie było niebezpieczeństwa graniczenia z boiskiem?

Czy inne działki tez mają wydane wzizt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...