Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsvpidumgu.jpg

 

 

Ściana nośna zamiast działowej przy schowku koło wc - taniej wyjdzie niż pdciąg. Dalej, nad spocznikiem schodów i aż do narożnika - podciąg (w narożniku okiennym słup niestety).

Prawdę mówiąc bardziej mi się poodbały dłuższe wersje Twojego domu, z dużym zacisznym tarasem od południa. W jednej z tych wersji (nie wiem czy to nei była przypadkiem wersja parterowa)okno sypialni wychodziło na wschód, a gabinetu na ów taras. Od południa, przy granicy było tylko okno łazienki. Do czego zmierzam...? No cóż, ja bym zrobiła jednak dom nieco chudszy, bo przy prawie 17m to zostaje Ci do południowej granicy tylko 4 m, a to jest naprawdę niedużo (zwłaszcza, gdy postawi się ogrodzenie lub posadzi jakieś krzaczory). Przydały by się jeszcze ze 2 metry przestrzeni lub przynajmniej 1m.

 

Schody z przejściem do salonu pod nimi... jakoś tego tutaj nie widzę - dolny bieg schodów wydaje mi się za krótki, przez co spocznik będzie za nisko. Chyba że ma być to jednak tylko dekoracja bez dodatkowych funkcji...??

 

Co do piętra chłopaków, to masz łazienkę daleko od wszelkich pionów wod-kan.

Może zamień ją miejscami z pokojem, który jest w północno-zachodnim narożniku. Łazienka będzie wówczas nad kuchnią (wspólny pion wod-kan.)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss - dzięki za Twoje mądre spostrzeżenia:hug:

Ściana nośna przy schowku ok,

Przejście pod schodami upadło w tej wersji - schody mają być tylko ozdobą:)

Słup w narożniku okna nie będzie przeszkadzał - tak sądziłam, że musi być i nie zakładałam innej wersji

Teraz piętro -

rzeczywiście łazienka jest daleko - z drugiej strony obok łazienki na piętrze jest kotłownia (nie wpisałam tego, ale taki jest plan) - czy to jakoś ratuje sytuację, czy psuje dolną kuchnię?

Pokoju północno-zachodniego mi szkoda, bo też ma wyjście na taras (tak, jak dwa południowe)

W drugiej wersji piętra trzeci pokój chłopaków jest na północnym-wschodzie w miejscu obecnej łazienki i kotłowni, a po drugiej stronie (N-W) jest bawialnia, a w środku na północy owa łazienka i kotłownia.

 

Marimag - żadne tam urodziny ani imieniny - ot tak sobie dogadzamy (Justynka dogadza:D))

Na piętrze pokoje po 22m to pokoje chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne Anula te pokoje, prawda?

Jak już i tak będą na piętrze, to po co robić klitki po 14m? Takie 22 to już słuszny pokój - nawet jak przyjmą sobie znajomych, to nie będą się o siebie obijać:) Muszę jeszcze porysować meble i wtopić w ściany szafy garderobiane, ale to już drobnostki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa - dzięki:hug:D wygląda niesamowicie, idealna do wywoływania duchów....brrrr...;)

 

Ale cena powala:bash:

 

chociaż ta też piękna

http://www.sklep.arka-meble.pl/data/shoplang/f_36e30ba32d5b9b42baba8982e6f51fac.jpeg

 

i cena jeszcze większy kosmos:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, Domi - specjalnie dla Was - ostatnia wersja z raczej gotową kuchnią:)

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsl93snedu.jpg

Trzeba przyznać, że to dość ciekawa wersja, patrząc na przebytą drogę. Ta część ze schodami i jadalnią, jakoś mi się tak skojarzyła z http://www.homebook.pl/inspiracje/jadalnia/123505_jadalnia-jadalnia-styl-eklektyczny

http://www.homebook.pl/inspiracje/hol-przedpokoj/123508_schody-i-hol-hol-przedpokoj-styl-nowoczesny

 

Blat + hokery to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż dodatkowy stół w kuchni, w tej wersji to wygrywa. Ogólnie jest jakoś tak poukładana :)

Może bym się zastanawiał nad zamianą miejscami sypialni i chyba garderoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzey:D

dziękuję za miłe opinie, jak widzisz droga nie była łatwa;)

Świetna ta inspiracja schodowa, nareszcie mam pierwsze wyobrażenie.

 

Próbowałam zamienić garderobę z gabinetem, ale w gabinecie brakuje miejsca na duże szafy - zatem chyba tak zostanie. Na szczęście jest mi to całkowicie obojętne, ale dzięki za sugestię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa - dzięki:hug:D wygląda niesamowicie, idealna do wywoływania duchów....brrrr...;)

 

Ale cena powala:bash:

 

chociaż ta też piękna

http://www.sklep.arka-meble.pl/data/shoplang/f_36e30ba32d5b9b42baba8982e6f51fac.jpeg

 

i cena jeszcze większy kosmos:lol2:

 

Piękne to to. Tylko ta cena - może da się samemu zrobić?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da :( Tzn. można próbować wycinać jakoś pleksi nie wiem czym, żeby krawędź wyglądała jakoś znośnie. Sama orientowałam się w kwestii samodzielnego wykonania wycinanej w takiej białej płycie ażurowej ścianki działowej. Te ceny biorą się z patentu na maszynę wycinająca wzór laserowo. Tak mi powiedzieli producenci ścianek :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale jak się ma wyrzynarkę do drewna, sprawne łapki i cierpliwość, to dałoby się wyciąć. Potem obrobić krawędzie pleksi trzeba już papierem ściernym, a najlepiej byłoby mieć małą wiertareczkę Dremel. Do niej są najróżniejsze końcówki szlifierskie i freziki, i wiertełka. Wierciłam dziurki w perłach rzecznych i dało się. To co tam plexi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie laserem plexi nie jest aż tak drogie, cena zależy od długości cięcia ( mb ) i grubości materiału. Ręczna obróbka raczej odpada ... pozostaje zawsze drukarka 3D :), choć laser wg mnie jest lepszy dla płaskich elementów. Proponuje google : " cięcie laserowe pleksi " Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...