Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... żaden z rzemieślników ... nie chciał się tego podjąć ...

cóż, rzemiosło pada

- pewnie dojdziemy za moment do domów z plastiku drukowanych w drukarkach 3D w skali 1:1 :no: ...

- proponuje ograniczać się do małych form użytkowych;)

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzemiosło pada nie z tego powodu, że rzemieślnicy nie chcą, ale to temat na osobny wątek ;)

Wszyscy, z którymi rozmawiałam twierdzili, że maszynami, które mają nie da się wyciąć chociażby dziury w płycie o fantazyjnym kształcie. U producentów ścianek jest zupełnie inna technologia. I za to trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałam ostatnio kilku modyfikacji "ostatniej wersji", teoretycznie kosmetyka, ale znów mam zagwozdkę ze schodami. Ale zanim wkleję rzut, opowiem co i dlaczego:

-wyrównałam ścianę sypialni z wiatrołapem, przesuwając salon. Tym samym zyskałam większy uskok przy jadalni od strony południowej (skoro i tak ma tam być słup, to w poprzedniej wersji mogłabym wstawić okienko na jakieś 60cm, teraz mogę większe;)

-przeniosłam jednak tv na ścianę schodów, a w miejsce tv kominek, co dało większe przeszklenie w salonie od ogrodu

-zmieniłam ustawienie w kuchni

-i najważniejsze - usiłuję "mieć" schody z wejściem z jadalni - właśnie wczoraj odwiedziliśmy świeżo zbudowanych znajomych i utwierdziłam się w tym, że lubię siedzieć na schodach, tak jak lubię na stopniu na tarasie. I wczoraj zamiast przy stole siedziałyśmy z kumpelą na schodach:lol2:

I tu mi też te schody na jadalnię pasują:D

 

I teraz pytanie do Was - górny bieg schodów wypada nad głową wchodzących do domu - wyrysowałam stopnie na 28cm. Przy wysokości 17cm pierwszy stopień nad korytarzem wypada na wysokości 204cm, zatem nikt w głowę się nie uderzy, ale nie wiem, czy to nie będzie przytłaczające rozwiązanie.

Aczkolwiek tak ustawione schody dają mi PIĘKNĄ (!!) pustkę nad jadalnią:D

Co myślicie?

kuchnia, sypialnia A

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsqweklxbe.jpg

 

kuchnia, sypialnia B

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpshclghbwo.jpg

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak,to rozwiązuje problem,wycieczek prze telewizorem, wchodzisz pod schody (ich górną część spocznik znaczy) nie wiem jak to będzie wyglądało,ale z opisu wynika że ponad dwa metry będzie ,guza nie nabijecie.

 

Ja na schodach się nie znam.....

 

A mają być ażurowe czy jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spocznika tam nie będzie, tylko bieg schodów - spocznik jest przy ściance tv, dalej schody proste.

Można się pokusić o belki - w dodatku nad korytarzem zawieszone na taflach szkła:D:yes:

 

oj...zmanierowało mnie to forum:lol2:

 

Wygodniejsze byłyby dywanowe, np przy zamiataniu - no ale chyba nie tak ładne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ażurowe,nawet najładniejsze nie zrekompensują tego co z nich spada,wcale nie przy zamiataniu ale,przy chodzeniu po nich.

 

Ładnie pada też światło i promienie słoneczne pomiędzy tymi stopniami ,a co tam podświetli jeszcze na tych stopniach to przemilczę.

 

Tafle szkła przy tym to pikuś, Twoja magiczna myjka i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana a nie obawiasz się ze goście jak będą wychodzić z wiatrołapu to zamiast po schodach będą chodzić korytarzem koło WC?

 

chciałaś zapytać "pod schodami"?

 

bo po schodach to będą, ale znacznie dalej;)

 

Choć mam nadzieję, że nie - jednak przestrzeń domu otwiera się po prawej stronie - po lewej ślepy korytarz prowadzący do salonu - ale jak goście salonowi będą chcieli obok wc - proszę bardzo;)

 

hmm...jak się pomysł nie uda, to zmodyfikuję schody - aczkolwiek żal mi tej pustki na granicy kuchni. A może jakoś można osadzić fajne schody i zachować pustkę? Mam problem z obrazowaniem sobie schodów:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mi się podoba ten myk ze schodami :) Będzie fajnie wyglądać. I zyskasz wrażenie przestrzeni. Ale ja bym stanowczo zrobiła dywanowe :) Raz, że z ażurowych faktycznie wszystko spada, mam w obecnym domu i nie lubię...; a dwa, że dywanowe w tej aranżacji wyglądałyby moim zdaniem super.

Chyba bym Cię namawiała, żebyś tak zostawiła :) (i na schody dywanowe też :p)

 

Swoją drogą, naprawdę super Ci ten parter wyszedł. Bardzo przemyślany, funkcjonalny, świetny! Gratulacje :)

Wkleisz poddasze?

 

PS. Też lubię siedzieć na schodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Domi:D::hug:

 

No skoro mówisz, że fajnie z dywanowymi, to wierzę - ach,..może w przyszłości wreszcie popełnię wizualizację to je zobaczę:) Ty już pewnie to widzisz, prawda?:D I dziękuję za miłe słowa:)

Piętro zrobiłam na szybko - wkleję pewnie jutro, bo zaraz zmykam;)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...