Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja - śmietnik - administracja


Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

mam nadzieje, ze ktos z Was mi pomoze....

 

mam dwupoziomowe mieszkanie w bloku wielorodzinnym z lat 90.tych

parter i I pietro

na gorze kuchnia, na dole kominek

 

wentylacja z kuchni polaczona jest z wentylacja kominka

 

smietnik ogolny usytuowany jest na parterze obok mojego mieszkania

wentylacja smietnikowa polaczona jest z wentylacja mojej kuchni oraz kominka

 

smrod ogromny, zglaszany wiele razy do administracji

 

zakleilam wentylacje kominkowa na dole gdyz tam smrod byl juz nie do zniesienia,

wylazi smrod kuchnia, wali w calym mieszkaniu

 

podejrzewam, ze w pomieszczeniu gdzie stoja kontenery zostala wywiercona dziura w scianie i kawalek! rury wrzucono do najblizszego szybu wentylacyjnego

 

czy -

 

1. administracja musiala/powinna posiadac zgode wojewodzkiego inspektoratu sanitarnego na utworzenie smietnika w danym miejscu?

2. administracja musiala/powinna posiadac zezwolenie na budowe smietnika w danym miejscu?

ad.2. smietnik na poczatku usytuowany byl na placu obok, pare lat temu zostal obok postawiony nowy budynek i ze wzgledow mi niewiadomych nagle smietnik znalazl sie tu gdzie znajduje sie obecnie (przez ostatnie lata wynajmowalam mieszkanie wiec smrod nie bezposrednio nie dotyczyl)

3. czy wentylacja kuchenna moze byc polaczona z wentylacja kominkowa?

 

i jeszcze - czy oprocz smrodu smietnikowego wydobywajacego sie z okapu i zaklejonych kratek w mieszkaniu wydobywaja sie jakies bakterie i zarazy wplywajace negatywnie na zdrowie (fizyczne nie psychiczne bo to drugie to administracja jest bliska zszarganiu....). Mam male dziecko w domu od ktorego czesto slysze, ze smierdzi. Tez mi wspomnienie zapachu dziecinstwa z domu.....

 

Czy i gdzie moge sie udac z ww. problemem (administracja jakos zbytnio nie dazy do rozwiazania kwestii zapachow smietnikowych w moim mieszkaniu).

Pomozcie prosze bo juz nie wiem gdzie szukac pomocy....

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...