Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DGP grawitacyjne


haste

Recommended Posts

Cześć, jest sprawa:

kominek stanie w salonie na parterze, chcę dogrzać grawitacyjnie pomieszczenia na poddaszu użytowym. Normalnie chciałem przebić się z kanałami przez strop nad kominkiem i w podłodze puścić kanałami prostokątnymi 5X15 powietrze do 3 pokoi (najdalej oddalony jest 3 metry w poziomie). Ale z racji tego że wylewka będzie dość cienka a jeszcze będzie ogrzewanie podłogowe na poddaszu to pomysł z kanałami w podłodze.

Urodził mi się w związku z tym pomysł, by przewody dgp puścić wyżej na strych i stamtąd nad jętkami poziomo kanałami prostokątnymi do pokoi i wyloty w suficie.

Czyli kanały pójdą od kominka pionowo na wysokość 3,5metra a potem najdłuższy max 3 metry w poziomie. Wyloty w sufitach. Powierzchnia każdego pokoju do ogrzania na poddaszu to 13m2. Salon w którym stoi kominek 30m2. Czy grawitacyjnie to wszystko pójdzie? Czy jest jakaś granica wysokości kanałów pionowych? Chciałbym uniknąć turbiny itd. Wkład seguin żeliwny 13kW. Proszę o opinie. Pozdrawaim

Jest taka szkoła...Mówię o tych kanałach pionowo 3,5 metra. Zwykle z dystrybutorem (płaszczem z blachy) i wysoką temperaturą przesyłanego powietrza. Ja bym wolał puścić powietrze klatką schodową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...