Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

wnuczek99, 81jacek

 

Jak u Was potoczyło się dalej? Pisaliście o kiepskiej sprawności, coś się dało z tym zrobić?

Ktoś już kiedyś pisał, że miał podobnie + woda mu wyciekała na podłogę. Serwis poprawił coś przy grzałce i - przynajmniej na tamtą chwilę - problem się rozwiązał.

Ja miałem podobnie wczoraj - kałużę pod rekuperatorem a sprawność spadła do poziomu 70%.

Skontaktowałem się z serwisem, w ciągu dwóch dni ma podjechać do mnie serwisant - ale z tego co mówił przez telefon, obstawia jakiś problem z syfonem lub tym, że centrala jest źle wypoziomowana i woda nie spływa tam gdzie powinna. A spadku sprawności z tym nie wiąże - to wg niego inna przyczyna (brak kalibracji wywiew/nawiew). Problemu grzałki w ogóle nie poruszył. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam

KRAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wnuczek99, 81jacek

 

Jak u Was potoczyło się dalej? Pisaliście o kiepskiej sprawności, coś się dało z tym zrobić?

Ktoś już kiedyś pisał, że miał podobnie + woda mu wyciekała na podłogę. Serwis poprawił coś przy grzałce i - przynajmniej na tamtą chwilę - problem się rozwiązał.

Ja miałem podobnie wczoraj - kałużę pod rekuperatorem a sprawność spadła do poziomu 70%.

Skontaktowałem się z serwisem, w ciągu dwóch dni ma podjechać do mnie serwisant - ale z tego co mówił przez telefon, obstawia jakiś problem z syfonem lub tym, że centrala jest źle wypoziomowana i woda nie spływa tam gdzie powinna. A spadku sprawności z tym nie wiąże - to wg niego inna przyczyna (brak kalibracji wywiew/nawiew). Problemu grzałki w ogóle nie poruszył. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam

KRAB

 

Wstępnie raczej dobrze oszacowane problemy. Może kanał z wyrzutni jest źle poprowadzony / zaizolowany i spływa nim woda do reku, a nie powinna.

 

Kiedyś ktoś pisał o problemach i kałużach. Okazało się że sam robił, kilka rzeczy spartolił, dzięki telefonom do serwisu i podpowiedziach poprawił, ale już na forum się nie przyznał jak pokiełbasił. Tylko smród pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam zdjęcia mojego wyświetlacza. Dom ogrzewany gazem (podłogówka) i mam ustawione na piecu że w domu ma być temp 21,5 stopnia C . Dodatkowo jest kominek wraz z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i jak napalę w nim to temperatura w domu osiąga 23-25. Rano po nocy jak się budzimy to temperatura w domu 19 stopni i zimo. Domek parterowy bez lanego stropu ocieplony pianą a w pianie są rozprowadzone rury od reku PE flexy. Podejrzewam że reku wyciąga ciepło z domu.

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]373007[/ATTACH]

 

Po tym zdjęciu widać dwie rzeczy:

1. Spaprana izolacja kanałów, bo jakim cudem do reku dolatuje tylko 17 stopni.

2. Spaprana kalibracja lub jej brak, bo duża różnica temperatur. 5 stopni to za duża różnica jak na tą wydajność.

 

To nie reku wyciąga ciepło z domu tylko ktoś to tak zmontował i ustawił. Jemu podziękuj, bo to on wyciąga ciepło z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnuczek99, 81jacek

 

Jak u Was potoczyło się dalej? Pisaliście o kiepskiej sprawności, coś się dało z tym zrobić?

Ktoś już kiedyś pisał, że miał podobnie + woda mu wyciekała na podłogę. Serwis poprawił coś przy grzałce i - przynajmniej na tamtą chwilę - problem się rozwiązał.

Ja miałem podobnie wczoraj - kałużę pod rekuperatorem a sprawność spadła do poziomu 70%.

Skontaktowałem się z serwisem, w ciągu dwóch dni ma podjechać do mnie serwisant - ale z tego co mówił przez telefon, obstawia jakiś problem z syfonem lub tym, że centrala jest źle wypoziomowana i woda nie spływa tam gdzie powinna. A spadku sprawności z tym nie wiąże - to wg niego inna przyczyna (brak kalibracji wywiew/nawiew). Problemu grzałki w ogóle nie poruszył. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam

KRAB

 

Witam,

Ja praktycznie nic nie zrobiłem, i wszystko się jakoś unormowało- dziwne. Może faktycznie miałem wodę w wymienniku, tak jak kolega Beskidziak sugerował.

Na dzień dzisiejszy różnica pomiędzy naw/wyw to 2-3*C

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja praktycznie nic nie zrobiłem, i wszystko się jakoś unormowało- dziwne. Może faktycznie miałem wodę w wymienniku, tak jak kolega Beskidziak sugerował.

Na dzień dzisiejszy różnica pomiędzy naw/wyw to 2-3*C

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Powiem tak, im więcej elektroniki w tych centralach i cudów tym więcej problemów. Dawniej nie było czujników temp. ludzie mechaniczną mieli i nic nikomu nie przeszkadzało. Wymienniki heatexa aluminuowe robiły świetną robotę nawet nie zamrazały. A teraz jak widać psychozę mamy co do temp. itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi w stanie ktoś podać kod serwisowy do airpacka bo mam dostęp do kalibratory i chciałbym przeprowadzili siebie kalibrację ale niestety nie mam kodu. Serwis na maila z zapytaniem o kod nie odpowiedział niestety.

 

Jest. Thessla lub tam gdzie kupiłeś. Czy thessla poda to nie wiem tam gdzie kupiłeś może podadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem dziwną rzecz - po wymianie filtrów z oryginalnych plisowanych na tkaninę (używam teraz g7 i g4) mam dziwne wskazania na temperaturze. Nawiewa cieplej niż wyciąga. Mocno dziwne - sprawdziłem uszczelki filtrów i przegrody - wszystko wygląda ok. Co jeszcze może być przyczyną czy to po prstu błędy czujników ?

stero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z wydajnością. Przy temperaturze wywiewu 21,8 nawiew ma temperaturę 15,1. Tak samo jest przy wydajności 30% i 50% i 100%. Przepływy mierzyłem na czerpini i wyrzutni i sa takie same. Kanały fi 75 mm położone sa na strychu i przykryte 30 cm wełny mineralnej 0,035.

DSC_0594.JPG

DSC_0595.jpg

DSC_0596.JPG

Edytowane przez darek19_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba było odkrecić panel, wyjąć filtry i przykręcić śrubę na obejmie. Najtrudniejsze było wyregulowanie, momentu zamknięcia, ale bez problemu można to zrobić. Najlepiej zrobić to przez telefon z kimś z thessli. Tylko o ile pamiętam to temperatura skakała, a wy maci stałą za niską
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z wydajnością. Przy temperaturze wywiewu 21,8 nawiew ma temperaturę 15,1. Tak samo jest przy wydajności 30% i 50% i 100%. Przepływy mierzyłem na czerpini i wyrzutni i sa takie same. Kanały fi 75 mm położone sa na strychu i przykryte 30 cm wełny mineralnej 0,035.

 

Pierwsze sprawdziłbym bypass, drugie, czy wymiennik nie podmarza. W jednym oprogramowaniu, poszli na oszczędność grzałki i niestety podmarzał wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem wentylację i Air++ pokazuje mi coś takiego:

airpack.jpg

 

Rekuperator jest na ocieplonym strychu, pe-flexy w części nieogrzewanej idą pomiędzy dwoma 15cm warstwami wełny. Dwie skrzynki rozdzielcze metalowe też na strychu, ale jeszcze nieocieplone. Od skrzynek rozdzielczych do rekuperatora poprowadziłem przewody Sonoduct z fabryczną izolacją. W domu na oko 20 stopni. Czy to możliwe, że przez te nieocieplone skrzynki rozdzielcze powietrze aż tak mocno się wychładza?

Rekuperator jest bez żadnej regulacji napięć, ale z różnicy temperatur widać, że chyba nie będzie to konieczne. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem wentylację i Air++ pokazuje mi coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]375000[/ATTACH]

 

Rekuperator jest na ocieplonym strychu, pe-flexy w części nieogrzewanej idą pomiędzy dwoma 15cm warstwami wełny. Dwie skrzynki rozdzielcze metalowe też na strychu, ale jeszcze nieocieplone. Od skrzynek rozdzielczych do rekuperatora poprowadziłem przewody Sonoduct z fabryczną izolacją. W domu na oko 20 stopni. Czy to możliwe, że przez te nieocieplone skrzynki rozdzielcze powietrze aż tak mocno się wychładza?

Rekuperator jest bez żadnej regulacji napięć, ale z różnicy temperatur widać, że chyba nie będzie to konieczne. Co o tym myślicie?

 

Oczywiście że tak ociepl wszystko starannie i szczelnie (pedantycznie dokładnie) to podstawa . A z tych temperatur to i tak nieżle wychodzi 88% sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak ociepl wszystko starannie i szczelnie (pedantycznie dokładnie) to podstawa . A z tych temperatur to i tak nieżle wychodzi 88% sprawności.

 

Oby tak było, bo pomyślałem, że coś spartoliłem i ciągnie gdzieś "lewe" powietrze. Jak tylko kupię rolkę wełny, to wrzucę foto, co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było, bo pomyślałem, że coś spartoliłem i ciągnie gdzieś "lewe" powietrze. Jak tylko kupię rolkę wełny, to wrzucę foto, co z tego wyszło.

Bezwzględnie docieplic. Na sonoducty które niosą ciepłe powietrze owin wełnę a na nią stretch. Skrzynki też obłożyć bezwzględnie bo będzie kondensat no i straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejne problemy. W czwartek byłem na strychu i nic nie zauważyłem. Natomiast w piątek jak byłem to zauważyłem mokrą płytę OSB. Zaglądam pod centralę i patrzę a tam to co na zdjęciu. Zaznaczyłem gdzie się wykrapla. Centrala pracuje 4 miesiące i dopiero teraz coś takiego się stało. Ktoś coś??IMG_20161202_170122.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...