Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jeszcze nie zmieniałem, ale słyszałem że lepiej kupować oryginały, bo te z peflexa mają spore opory już na starcie. Ale to tylko wiedza z neta, a nie moja. Co do kabla, to tak jak Owczar napisał, wszystko idzie modbusem i 4 żyły spokojnie starcza. Jakby co mam schemat wtyczki i mogę podesłać.

 

Podeślij jeśli możesz :)

Patrzyłem właśnie na stronie Thessli czy mają jakiś sklep internetowy z filtrami ori ale nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr z filtryaero.pl - działają spoko.

 

Co do filtra węglowego - u mnie nie ma problemu z zapachami, aczkolwiek brałem pod uwagę, że będzie taka potrzeba.

 

Filtryaero.pl to sklep i też tam zamierzam kupować. Ale u nich masz oryginał i zamiennik, więc o którym mówisz że spoko ? Masz sprawdzanie filtrów w centrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij jeśli możesz :)

Patrzyłem właśnie na stronie Thessli czy mają jakiś sklep internetowy z filtrami ori ale nic nie ma.

 

Tutaj link do pdfa:

https://www.swisstransfer.com/d/eb9bc3bf-06f6-41a0-93d6-6ac37b308918

 

Jeśli chodzi o filtry, to zarówno oryginalne jął i zamiennik masz na filtryaero.pl i tam polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem u siebie przy niedawnej zmianie mały mix ;) Na nawiewie oryginalny thessli, a wywiewie zostawiłem tańszy z filtryaero. Ten drugi po roku wyglądał na tyle dobrze, że nie wymagał wymiany. Z tego powodu też będę obserwował oryginalny thessli, bo zastanawia mnie dlaczego te z filtryaero się tak słabo brudzą. Oceniam jedynie organoleptycznie i nie rzucam żadnych oskarżeń. Po prostu będę obserwować.

 

Do cleanboxa z kolei F9 wynaleziony przez Owczara. Pasuje idealnie, zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać negatywnie, ale zrobiła się z tego pozytywna historia. Po pięciu latach zatarło się łożysko w wentylatorze nawiewowym (czego na początku nie wiedziałem, po prostu przestał działać w pewnym momencie) i okazało się, że Thessla tego nie naprawia na miejscu. Zamiast tego są 2 opcje:

1. płacisz 1200 zł. + koszt dojazdu, za montaż nowego wentylatora

2. wysyłasz do nich wymontowany wentylator i naprawiają to za 250 zł.

Najpierw byłem super rozczarowany, że muszę sam w tym grzebać, jeśli nie chcę przepłacać za wymianę całości, ale jednak, jak się nad tym zastanowiłem, to szczerze doceniłem pracę serwisu Thessli. Przede wszystki cenię pomoc serwisanta. Jego rady przez telefon były wręcz wzorowe. Również kwestia stylu rozmowy, cierpliwości i wysokiego poziomu kultury osobistej przy wytłumaczeniu co i jak robić. Rzadko się spotyka taki profesjonalizm, naprawdę rzadko. Poza tym dostałem niemal natychmiast, na maila, wszystkie opcje usługi serwisowej z wyceną oraz instrukcję jak działać, żeby łożysko wymienić samodzielnie. Sprawa okazała się dość prosta i wentylator znowu działa. No i teraz najlepsze. Jak zestawiłem tę przygodę ze, znalezionymi w sieci, opisami działań serwisów innych producentów (więcej niż jednego, nie będę wymieniał konkretnie których, ale jest tego sporo do wygooglania), to uznałem, że mam jednak szczęście, że wybrałem Thesslę. Okazuje się, że te łożyska zacierają się po ok. 5 latach bardzo często, niezależnie od marki, ALE serwisanci często kasowali 200 zł. za diagnozę (?!) i zalecali... wymianę całego wentylatora za np. 1.5 k. zł. Straszyli też, że łożska są... niewymienialne (a były wymienialne). Tymczasem dwa łożyska to koszt kilkunastu złotych i można poczuć komfort, że w razie kolejnej awarii, można to samemu naprawić i to całkiem szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Poza tym dostałem niemal natychmiast, na maila, wszystkie opcje usługi serwisowej z wyceną oraz instrukcję jak działać, żeby łożysko wymienić samodzielnie. Sprawa okazała się dość prosta i wentylator znowu działa. .....

 

Możesz przesłać na priva ta instrukcję ? ( w razie "w" jakby sie okazało jak mój sie spierniczy, że podejscie do klienta się zmieniło lub miły pan juz tam nie pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...